» » Ремонт покрівлі даху, вибір довговічного покрівельного матеріалу

Ремонт покрівлі даху, вибір довговічного покрівельного матеріалуБудівництво та покрівля

Коли-небудь, будь-який дах, особливо плоска, піддається дрібного лагодження та іншого відновлювального ремонту. Незалежно від використаних матеріалів, в ній з часом утворюються незначні течі, або вона просто втрачає свій естетичний і привабливий зовнішній вигляд, а також в процесі експлуатації іноді виникають проблеми, які вимагають провести терміновий і терміновий капітальний ремонт покрівлі.

При цьому плановий огляд або невеликий поточний ремонт рекомендується проводити хоча б раз на рік. Подібний вид лагодження даху, як правило, малобюджетний і передбачає під собою елементарне накладення невеликих латок на дефектні місця, з усуненням тріщин, дрібних щілин, а також обробку локальних ділянок даху бітумною мастикою чи заміною її пошкоджених елементів.

Поетапність проведення ремонту даху

Покроковий капітальний ремонт покрівлі будь-якої будови являє собою наступну послідовність монтажних (або будівельних) робіт:

 1. Знищення, тобто демонтаж застарілого та непридатного для подальшої експлуатації покрівельного покриття.
 2. Оновлення та коригування дерев'яних або металевих конструкцій, які є несучими частинами даху (або при гострій та невідкладної потреби повної їх заміни на нові елементи).
 3. Покриття і обробка несучих деталей покрівлі антисептичними та вогнезахисними складами.
 4. У разі якщо зруйнувалася цілісність і прийшла в непридатність пароізоляція, а також теплоізоляція, то зробити їх повне відновлення.
 5. Сформувати, тобто укласти на дах будинку (або гаража) нове покрівельне покриття.
 6. У разі, якщо це потрібно провести облицювальну захисну фарбування елементів даху.

Капітальний ремонт покрівлі — захід достатню клопітка і дороге, тому здійснюється така масштабна процедура вкрай рідко, і тільки в разі гострої необхідності.

Демонтаж покрівлі

Тому, на підготовчому етапі потрібно врахувати наступні фактори:

 1. Покрівельне покриття різне за своїми техніко-експлуатаційними показниками, і у зв'язку з цим рекомендується підібрати відповідні засоби для відновлювальних робіт з урахуванням наявного матеріалу.
 2. Проводити подібні заходи бажано в суху і достатньо теплу погоду. За винятком хіба що екстреного випадку, коли капітальний ремонт покрівлі будинку (або гаража) вимагає термінового знищення протікання та іншого дефекту.

Відновлення покрівлі з м'яких матеріалів

Явними ознаками означають, що потрібен капітальний ремонт покрівлі даху з м'яким покриттям, є наступні її дефекти:

 1. Відшаровування і розтріскування покрівельного покриття при простому візуальному огляді.
 2. Поява тріщин «раковин» по краях плоскої покрівлі, і як результат – скупчення в них дощової води, з ефектом відстійника.
 3. Здуття, окислення, а також гниття м'якої покрівлі внаслідок накопичення і попадання вологи під сам покрівельний матеріал, з явним наростом на ньому шкідливого моху і цвілевих згубного грибка.

Для того ж, щоб зробити невеликий ремонт м'якої покрівлі потрібно придбати наступний перелік інструментарію:

 1. Віник для прибирання території, бавовняні рукавички, старі (непотрібні), але якісні черевики товсті і щільні штани;
 2. Монтажний ніж або будівельний різак для розрізання і видалення дефектного ділянки покрівельного матеріалу;
 3. Газова пальник, або паяльна лампа, для розігрівання покрівельного матеріалу;
 4. У разі ж, якщо ремонт плоскої покрівлі буде проводитися в зимовий час, то потрібна буде ще дерев'яна лопата для прибирання снігу з даху;

Ремонт даху

Сам процес дрібного локального відновлення м'якого покрівельного покриття складається з таких стандартних моментів, як:

 1. Очищення ремонтованої ділянки від сміття.
 2. Нанесення гарячого бітуму на дефектне місце.
 3. Приклеювання на нього (на бітум) локального невеликого шматка руберойду.
 4. Повторного нанесення поверх нового руберойдового клаптика (латки) шару бітуму.
 5. З'єднання розійшлися швів – стиків, провадиться за принципом підведення країв покрівельного покриття з подальшою їх просушуванням за допомогою газового пальника, та промазуванням їх, свіжим гарячим шаром бітуму.
 6. Після нанесення бітуму відновлена ділянка покрівлі необхідно ретельно прокатати валиком, для більш щільного склеювання всіх будівельних матеріалів між собою.

Більш грунтовний ремонт покрівлі гаража або будинку складається з акуратного демонтажу старого покриття, відновлення цементно-бетонної стяжки плоского даху, з дотриманням нанесення тепло-, паро - і гідроізоляційного шарів, а також покриття самого основного шару покрівельного матеріалу (руберойду, стеклоізол тощо).

В цілях уникнення скупчування води на новому наплавляемом покритті, необхідно залити покрівлю даху невеликою кількістю води. У тих місцях, де вона залишилася і не скла, потрібно відзначити їх по периметру крейдою, щоб потім, після ретельного просушування даху від налитої води, покрити ці ділянки додатковим шаром (не більш ніж до 1мм) матеріалу або звичайною гарячою бітумною масою.

Гідроізоляція покрівлі

Закріпити проведений капітальний ремонт м'якої покрівлі необхідно нанесенням фінішного верхнього шару покрівельного матеріалу. Крім іншого, поверх всіх шарів покрівельного пирога можна покрити його додатковим спеціальним складом, який буде захищати поверхню даху від негативного впливу навколишнього середовища.

Переваги наплавлюваного покрівлі

Заміна і ремонт рулонної покрівлі, яка ще також називається «м'якою», як правило, має переваги в тому, що використовуваний покрівельний матеріал у більшості випадків, є наплавляється.

Класична крівля рулонна покрівля, являє собою 5-тислойную водонепроникну мембрану, що складається з 2-х шарів бітумно-полімерного покриття на синтетичній основі (склотканини, поліестеру або склополотна), а також 2-х шарів легкоплавкої захисної поліетиленової плівки з покриттям останнього – 5-го шару з дрібнозернистою (або пилоподібної, лускатої чи крупнозернистою) кам'яної посипки.

Застелення покрівлі

Ремонт, заміна покрівлі з наплавлюваного рулонного покрівельного покриття має такі позитивні сторони:

 1. Невелику масу і комфорт при транспортуванні штучного рулонного елемента.
 2. Методика наплавлення матеріалу не вимагає застосування до її монтажу особливо складного і дорогого оснащення.
 3. Покриття не примхливо в обслуговуванні і має при грамотному монтажі пристойну довговічність, так як стійко до впливу зовнішніх факторів, таких як – перепад температур і ультрафіолет.
 4. Володіє високою шумоізоляцією і стійкістю до деформацій, з відповідністю всіх вимог пожежної безпеки;
 5. Відсутня необхідність в монтажі окремого гідроізоляційного шару покрівлі, у зв'язку з тим, що він вже входить до складу наплавленого покриття.
 6. Завдяки міцності і еластичності дане покриття дуже зручно при монтажі на проблемних ділянках покрівлі.
 7. Екологічно безпечний будівельний продукт.

висновок

Всі роботи пов'язані з укладанням і сам ремонт наплавлюваного покрівлі, повинні здійснюватися з дотриманням всіх норм і вимог правил техніки безпеки в будівництві, а також − застосування укладальником в процесі монтажу м'якої плоскої покрівлі засобів індивідуального захисту обов'язково.

Ділянка, піддає локального або капітального ремонту даху, також повинен бути в обов'язковому порядку забезпечений хоча б одним вогнегасником та іншими невід'ємними елементами засобів пожежогасіння.


15-01-2018, 17:05
396 просмотров
Нашли ошибку?