» » Рудбекія багаторічна: посадка і догляд

Рудбекія багаторічна: посадка і доглядРудбекія багаторічна

Зовнішній вигляд рудбекії багаторічної досить запам'ятовується: вона має яскраво-жовті або помаранчеві квітки, що за формою нагадують маленькі сонечка. Рудбекія – дуже красиве рослина, здатне в одну мить перетворити нудний сад або город. Ось чому вона настільки поширена серед квітникарів-аматорів. При цьому посадка рудбекії – так само, як і догляд за нею — справа не таке вже й складне.

Батьківщиною рудбекії багаторічної є Північна Америка. Своєю красою ця квітка приваблює не тільки садівників, але і комах, в тому числі метеликів. Рудбекія – відмінний вибір при складанні букетів. Більшість флористів з задоволенням використовують її у своїй роботі.

Красива рудбекія багаторічна Найчастіше квітникарі висаджують багаторічну рудбекія вздовж огорож та парканів

Рудбекія добре росте в смузі помірного поясу, для зростання їй не потрібні особливі умови. Але все ж вона теплолюбна і любить вологу і сонячне світло.

Найчастіше квітникарі висаджують багаторічну рудбекія вздовж огорож та парканів, групових квітниках. Рослину можна поєднувати майже з усіма видами квітів.

Посадка рудбекії

Рослину слід садити насінням, які можна купити в будь-якому квітковому магазині, на ринку. Насіння можна висадити в спеціальні ящики, щоб вийшла якісна розсада. Краще всього починати висаджувати рудбекія в кінці квітня.

Насіння слід розсипати поверх грунту, після чого зверху накрити ще одним шаром землі. Грунт слід зволожити і створити для неї ефект парника. Майбутньої розсаді потрібно регулярне зволоження грунту, провітрювання. Через півтори-два тижні з'являться перші сходи.

На вулицю рудбекія краще всього висаджувати вже в кінці травня, але лише за наявності теплої погоди. Чутливу до прохолодної погоди рудбекія необхідно почати загартовувати приблизно за тиждень-два до пересадки на грядки.

Розсада рудбекії багаторічної Насіння рудбекії можна висадити в спеціальні ящики, щоб вийшла якісна розсада

Є і другий спосіб посадки рудбекії – відразу ж на грядки. Цей метод багато в чому схожий з попереднім, однак грунт повинна бути підготовлена заздалегідь. Посадковий матеріал — так само, як при посадці в домашніх умовах — накривається зверху додатковим тонким шаром грунту, після чого майбутнє рослина необхідно злегка збризнути водою для зволоження.

Вже до осені можна отримати маленькі кущики рудбекії, але лише на наступний рік вони перетворяться в красиві пишні кущі. При правильному догляді можна буде отримати якісні сіянці для посадки в наступні роки.

Мінеральне добриво для рудбекії Рекомендована норма підгодівлі рудбекії – два-три рази за один сезон на стадії активного росту

Догляд за рудбекією багаторічної

Рослина досить невибаглива, тому особливих умов не вимагає. Достатньо лише:

  1. Регулярно поливати рослину. Незважаючи на те, що рудбекія здатна переносити короткочасні посухи, своєчасним поливом нехтувати не варто. Саме від обсягу поливу залежить розвиток рослини в період самого активного росту.
  2. Вчасно підгодовувати. Рекомендована норма підживлення – два-три рази за один сезон на стадії активного зростання. Рудбекія не вимагає особливих добрив для підживлення цілком підійдуть звичайні речовини. Підгодівлю варто давати рослині під час поливу, разом з водою.
  3. Обрізати. Видаляти варто відмерлі ділянки, а при підготовці до зими – зрізати кущ під корінь, після чого прикрити сухим сіном.
Фото 5: Біла рудбекія багаторічна Фото 6: Букет з рудбекії багаторічної Фото 7: Вирощування рудбекії багаторічної Фото 8: Клумба рудбекії багаторічної Фото 9: Красива рудбекія волосиста Фото 10: Червона рудбекія Фото 11: Незвичайна рудбекія багаторічна Фото 12: Осіння рудбекія багаторічна Фото 13: Полив рудбекії багаторічної Фото 14: Рудбекія в природі Фото 15: Рудбекія волосиста Фото 16: Рудбекія махрова Фото 17: Рудбекія багаторічна у вазі Фото 18: Рудбекія багаторічна на відкритому грунті Фото 19: Рудбекія багаторічна на сонці Фото 20: Рудбекія волохата Фото 21: Рудбекія розсічена Фото 22: Рудбекія сорт Генрі Эйлерз Фото 23: Рудбекія сорту черрі і бренді Фото 24: Садовий квітка Фото 25: Садовий квітка рудбекія багаторічна Фото 26: Насіння рудбекії Фото 27: Дивовижна рудбекія багаторічна Фото 28: Догляд за рудбекією багаторічної Фото 29: Квітка рудбекія багаторічна Фото 30: Яскрава рудбекія
9-02-2018, 15:46
247 просмотров
Нашли ошибку?