» » Садова лохина: посадка і догляд

Садова лохина: посадка і доглядВирощування садової чорниці

Лохина – дуже корисна ягода приємного небесного кольору. У цієї рослини багато корисних властивостей, а тому багато садівники бажають мати у себе на ділянці. Як же вирощувати лохину? Можна зробити це самостійно, або краще задовольнятися покупними ягодами?

Вигляд гарних зелених кущів з дрібними листочками часто приваблює дачників, а ось як стати володарем такої рослини, знають не всі.

Посадка садової чорниці Лохина дуже потребує в кислому, багатої мінералами грунті, яка буває на давно не використовуються ділянках
 • Садова лохина: посадка і догляд. Як розмножується лохина?
 • Догляд за лохиною
 • Як правильно посадити лохину?

  Лохина садова любить сонце і рясний полив, а от вітер і тінь цій рослині протипоказані. Тому вибір місця посадки дуже важливий. Ділянка, на якій планується висадити кущі, повинен бути добре висвітлюються: якщо сонячних променів буде недостатньо, то ягід вийде в кілька разів менше, а на смак вони будуть кисліше звичайного.

  Головна умова успішної посадки для цієї рослини – «відпочила» земля, на якій вже кілька років нічого не росло. Справа в тому, що лохина дуже потребує в кислому, багатої мінералами грунті, яка буває на давно не використовуються ділянках. Якщо такого місця не знайти його можна створити штучно.

  Посадка лохини в різні грунти Схема посадки лохини в різні грунти

  Як підготувати місце для посадки малини садової?

  1. Викопайте для майбутнього куща яму – квадратної форми, зі сторонами близько 60 сантиметрів. У глибину яма повинна досягати 50 сантиметрів.
  2. Розпушіть стінки ями. Це створить умови для правильного, повноцінного надходження води і повітря до кореневої системи куща.
  3. Покладіть в яму не до кінця розклався торф або спеціальну суміш, що включає торф, тирсу, суху хвою і пісок. Додайте в кожну яму приблизно 50 грамів сірки. Дані маніпуляції необхідні для створення штучного ареалу садової чорниці.
  4. Якщо рівень кислотності грунту все ще недостатньо високий, можна додати лимонної або оцтової кислоти.
  5. При підготовці грунту не слід додавати ніяких добрив. Це стосується особливо гною і посліду.
  Лимонна кислота Якщо рівень кислотності грунту все ще недостатньо високий, можна додати лимонної або оцтової кислоти

  Посадка малини садової

  Садову лохину прийнято саджати пізньою весною або ранньою осінню, але весна краще з-за меншої ймовірності низьких температур.

  Весняна посадка малини садової

  1. Викопайте кілька ям, дотримуючись дистанцію між майбутніми кущами. Відстань від однієї ями до іншої залежить від виду лохини. На відстані півметра один від одного можновысаживать низькі кущі; між ямами для середніх кущів необхідно витримати дистанцію близько одного метра; відстань між ямами для високих, гігантських кущів має становити не менше 120 сантиметрів.
  2. Висадіть саджанці малини в приготовані ями, попередньо розправивши коріння рослин. Присипте кожен саджанець грунтом, так щоб шийка кореня була в землі приблизно на 3 сантиметри.
  3. Рясно полийте рослини, закінчивши висадку. Це допоможе саджанцям швидше прижитися на новому місці.
  4. Засипте верхній шар грунту тирсою, хвоєю або інший мульчею. Це ефективно захистить рослини від бур'янів і комах. Крім того, такий верхній шар зберігає необхідну вологу.
  Саджанці малини При посадці необхідно присипати кожен саджанець грунтом, так щоб шийка кореня була в землі на 3 сантиметри

  Осіння посадка малини садової

  1. Відстань і габарити ям залишаються такими ж, як і при посадці навесні.
  2. Висадивши саджанці, обріжте непотрібні частини гілок. Слабкі гілки слід видалити повністю. Це застосовно для молодих саджанців малини (віком до двох років). Саджанці, яким більше двох років, залишають в первозданному вигляді.
  3. Полив повинен бути таким же гарним, як і навесні, але потрібно приділити більше уваги глибоке поливу.
  4. Покриття верхнього шару грунту мульчею збереже рослину від несприятливих наслідків зимових морозів, а також підживить коріння мінералами.
  Висадка садової чорниці Висадивши саджанці малини, потрібно обрізати непотрібні слабкі частини гілок

  Важливо пам'ятати: посадка малини садової не проводиться безпосередньо з контейнера, в якому був придбаний саджанець. Порушення цього правила загрожує тим, що багаторічний кущ загине вже через пару років, так і не досягнувши піку своєї плодючості. Для того щоб посадити лохину правильно, необхідно помістити контейнер у воду (можна злегка теплу) на 10-15 хвилин. Потім необхідно отримати саджанець з його «приймального будинку» та прибрати з коренів зайвий грунт. Шматочки землі, застряглі в кореневій системі, потрібно акуратно видалити руками.

  Садова лохина: посадка і догляд. Як розмножується лохина?

  Розмноження лохини може відбуватися вегетативно і через насіння.

  Щоб посадити лохину з насіння, потрібно зібрати повноцінні, хороші, зрілі ягоди і відокремити від них кісточки. Насіння необхідно просушити і посадити восени невеликі борозни. Їх слід оберігати від бур'янів і посух, а також регулярно удобрювати протягом двох років. Після, з появою саджанців, сіянці пересаджують в інше місце.

  Такий вид розмноження зустрічається дуже рідко, оскільки вимагає багато часу і сил для догляду, а плодоносити кущі почнуть тільки через 7 років. Саме тому садівники воліють вегетативний спосіб розмноження через живці відростки і коренів.Кореневі живці починають заготовляти в кінці листопада. Після відділення живців їх потрібно витримати в прохолодному місці і посадити в пісок. Через два роки догляду за живцями вони перетворяться на повноцінні, міцні саджанці чорниці, які на наступний рік після посадки в грунт дадуть перший урожай.

  Розмноження лохини живцями Кореневі живці починають заготовляти в кінці листопада

  Догляд за лохиною

  Вирощування лохини неможливо без наявності відповідних знань про догляд за цією рослиною. Вважається, що лохина не дуже вибаглива, проте деякі специфічні особливості у неї є.

  Основні моменти догляду за садовою лохиною:

  1. Так як лохина любить вологу, дотримання «питного» режиму дуже важливо для цієї рослини. Після посадки потрібно ретельно стежити за тим, щоб грунт завжди був вологим. Полив в цей короткий час повинен бути триразовим. Це обов'язкова умова для зростання і розвитку саджанця. У жаркий час року повноцінний кущ поливають вранці та ввечері, а зверху змочують або збризкують холодною водою.
  Полив чорниці садової Після посадки малини потрібно стежити за тим, щоб грунт завжди був вологим.

  Важливо пам'ятати: при поливі слід враховувати вологість як верхнього, так і нижнього шару ґрунту, і біля коренів вода не повинна застоюватися. В іншому випадку коренева система рослини загниє і воно загине.

  1. Грунт під лохиною потрібно періодично розпушувати. Це покращить надходження води і повітря і не дасть загнити коріння. Щоб не пошкодити ніжну кореневу систему, така процедура проводиться на глибині не більше 10 сантиметрів. Коріння у лохини розташовані не тільки вертикально, але й горизонтально, тому розпушення потрібно проводити дуже обережно. Мульчу при цьому не прибирають, за один сезон її рівень потрібно кілька разів відновлювати.
  2. Особливо важливий нюанс – відсутність бур'янів. Прополка повинна проводитися регулярно, інакше рослина втратить свою частку вологи, світла і мінералів, а його корені можуть зовсім стихнути.
  3. Добриво лохини обмежується внесенням мінеральних солей навесні і наприкінці літа. Важливо пам'ятати: перегній, пташиний послід, вапно – справжня отрута для цього рослини. Такими субстратами удобрювати лохину не слід.
  4. Обрізка лохини – важливий захід для тих, хто зацікавлений в гарному врожаї. Перші роки кущ потрібно обрізати для самостійного формування сильних, плодоносних гілок. До чотирьох років лохину обрізають наступним чином: в перший рік прибирають всі слабкі пагони та квіти, а довгі гілки підрізають; надалі видаляють зайві гілки, у яких мало нирок; також важливо прибирати хворі і низько лежать гілки. Кущі малини старшого віку обрізають, видаляючи слабкі і перехворіли гілки, а також гілки віком старше п'яти років; залишають сильні гілки минулих сезонів і до чотирьох – придбаних у році, коли проводиться обрізка.
  Кущ садової чорниці Грунт під лохиною потрібно періодично розпушувати,щоб поліпшити надходження води і повітря

  Читайте також: Як виглядає ялиця фото

  Важливо проводити обрізку кущів щорічно – лише в такому випадку рослина буде розвиватися, рости і плодоносити великими, солодкими ягодами.

  1. Хоча мульча захищає лохину від деяких шкідників, все ж варто обприскувати рослину хімікатами від атак гусениць, попелиць та інших комах.
  2. Вирощування лохини передбачає профілактику та лікування рослини від різних захворювань. Кущі малини схильні до раку стебла, грибку, фомопсису та інших хвороб. Для їх профілактики потрібно двічі на рік – навесні та восени – обробляти рослини бордоською сумішшю.
  Обрізка садової чорниці Обрізка лохини – важливий захід для тих, хто зацікавлений в гарному врожаї

  Садова лохина росте практично по всій території нашого континенту, цьому сприяє її сортове і видове розмаїття.

  Сорти малини садової:

  1. Низкорастущие рослини.
  2. Північні високі рослини. Дуже морозостійкі і міцні кущі.
  3. Південні високі рослини. Легко переносять спеку і засуху і менш вибагливі до якості грунту.
  4. рослини Середньорослі. Здатні переносити дуже холодні зими.
  5. «Кролячий очей» – сорт голубики, ягоди якої дуже довго дозрівають, зважаючи чегорастение може плодоносити до пізньої осені. Сорт легко переносить спеку і не потребує рясному добриві.
  Ягоди садової чорниці Вживання ягід садової чорниці сприятливо впливає на зір, травлення, стан клітин і судин

  Ягоди лохини дуже корисні для людського організму. Їх вживання сприятливо впливає на зір, травлення, стан клітин і судин. Красиві і смачні ягоди – хороша перспектива для любителів вирощувати врожай своїми руками. Садова лохина коштує тих ресурсів і сил, які витрачаються на догляд за цим витривалим багаторічним рослиною.

  Фото 12: Варіанти постачання саджанців малини Фото 13: Смачна садова лохина Фото 14: Лохина з насіння Фото 15: Пиріг з лохиною Фінський Фото 16: Корисна садова лохина Фото 17: Користь лохини для зору Фото 18: Користь лохини для клітин і судин Фото 19: Користь лохини для травлення Фото 20: Розведення садової чорниці Фото 21: Садова лохина у кошику Фото 22: Садова лохина після поливу Фото 23: Збір ягід садової чорниці Фото 24: Сорт голубики Дарроу Фото 25: Сорт голубики Дьюк Фото 26: Сорт голубики Річка Фото 27: Догляд за лохиною Фото 28: Фото садової чорниці Фото 29: Шоколадний торт з лохиною Фото 30: Ягоди лохини сорту Патріот
  7-11-2017, 11:50
  431 просмотров
  Нашли ошибку?