» » Способи вирощування шилоподібного флокса

Способи вирощування шилоподібного флоксаФлокс шилоподібний

Щільні сланкі килими та об'ємні клумби з яскравих кольорів є предметом гордості для кожного квітникаря. Одним з універсальних кольорів, часто використовуваних в цих цілях, є флокс шилоподібний. Посадка і догляд за ним не складає великої праці – рослина невибаглива і добре уживається в різних умовах. Завдяки цьому, дана рослина сьогодні широко поширене серед професійних квітникарів та аматорів.

Опис

Флокс шилоподібний бачив кожен з нас хоча б раз у житті. Ця квітка дуже часто використовується для створення яскравих сланких килимів на берегах струмків, ставків і інших доглянутих водойм. Висаджується він найчастіше масивами, але можна зустріти флоксовые рабатки і окремі масиви. Розлогі квіточки з загостреними листками відмінно поєднуються з смарагдовими газонами, а власна зелень рослини зберігається навіть під сніговим покривом.

Вирощування флокса Флокс шилоподібний знаходить широке застосування в ландшафтному дизайні

Флокс виростає густими кущами висотою близько 15 см, а цвіте від другої декади травня до середини червня і в серпні. Квітникарі відзначають, що цвітіння буває настільки рясним, що шапка з яскравих зірочок пурпурової, рожевого, білого і лілового забарвлення повністю накриває зелене листя.

Флокс шилоподібний, фото якого в період цвітіння стають метою багатьох фотографів і художників, знаходить широке застосування в ландшафтному дизайні. З його участю створюються і дуже прості геометричні тераси, і по-справжньому шедевральні композиції, експоновані під час флористичних виставок і фестивалів.

Посадка і догляд

Незважаючи на те, що він вважається некапризным і приживчивым рослиною, посадку флокса шилоподібного радять проводити на сухих і рихлих грунтах з нейтральним значенням кислотності. Досвідчені квітникарі відзначають, що надто родюча земля по-своєму шкідлива – обсяг зелені збільшується, а цвітіння скорочується. Тому, до речі, не бажано перегодовувати його добривами.

В ґрунти з високою кислотністю перед посадкою краще внести доломітове борошно або вапно і добре перемішати. В глинисті ґрунти бажано додати пісок, щоб забезпечити надходження кисню.

Коренева система рослини проростає не більш ніж на 15 см в глибину. При підготовці землі зверніть особливу увагу на усунення багаторічних бур'янів, так як потім їх буде дуже важко прибрати без ушкодження для флокса.

Головною необхідністю рослини є регулярна прополка, рідше – підгодівля добривами і полив. Для живлення найкраще підходить мінеральний розчин з деревної золи:

  • 350 г золи змішайте з 2 л води;
  • прокип'ятіть 10 хвилин і охолодіть суміш;
  • процідіть і влийте в 10 л чистої води.
Флокс шилоподібний догляд Флокс шилоподібний потребує нескладного, але уважного догляду

Це засіб корисно ще й тим, що надає стерилізуючий ефект і запобігає розмноженню паразитів.

Для зміцнення флокса шилоподібного після зимівлі в грунт необхідно додавати слабкий розчин гумусу. Рекомендований термін оновлення квітки – 5 років. За цей час він слабшає, стає млявим і вразливими до шкідників та інфекціям.

Флокс шилоподібний потребує нескладного, але уважного догляду, впоратися з якими зможе квітникар з будь-яким досвідом. А його яскраве сланка цвітіння стане прикрасою будь-якого саду, алеї або дачної ділянки.

Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
8-02-2018, 06:38
383 просмотров
Нашли ошибку?