» » Засоби для видалення іржі в унітазі

Засоби для видалення іржі в унітазіЧищення унітазу Чищення унітазу від іржі

Чим відмити іржу в унітазі? Питання завжди актуальне, адже унітаз і ванна завжди характеризують охайність господині, до того ж ці 2 домашніх атрибута можуть бути носіями безлічі інфекцій в силу свого прямого призначення.

При вигляді недбалого унітазу з наростами сечового каменю, іржі і протікає бачка будь-яка людина відчуває почуття глибокої відрази. Здається, що всі приміщення брудне, гидливий людина, чи ні, але такий унітаз на час будь-якого перетворює у невротика, зацикленого на мікробах і бруду. Далі мова піде про способи усунення іржі та найбільш частих причини її утворення всередині унітазу.

Освіта іржі Утворення іржі на унітазі

Чистячі засоби

Сьогодні на ринку можна знайти безліч засобів побутової хімії, що обіцяють легко позбавити від плям іржі. За своєю консистенції споживачам пропонуються: сухі абразивні засоби, рідкі спреї і більш густі, гелевидні рідини.

Засіб для чищення унітазу Засіб для чищення унітазу Comet

Отже, чим відмити іржу в унітазі? Абразивні засоби часто лають, так як вони залишають подряпини на поверхні, що очищається, і це дійсно так. Якщо ваш новий унітаз, тоді вам навряд чи захочеться відразу ж його зіпсувати. Є ще один мінус даних коштів – вони менш ефективні, ніж їх альтернативи у вигляді гелів і спреїв.

Спрей для туалету Спрей для чищення туалету від іржі

Можна було б рекомендувати для туалету містить хлор Comet, але тільки в тому випадку, якщо забруднення свіжі, а ось застарілі і множинні при очищенні необхідно буде відтирати з силою, потім, залишивши порошок, стежити, щоб він не встигав занадто швидко висохнути, інакше його очисна функція припиниться. Ці дії підходять тільки в тому випадку, якщо вашого унітазу втрачати вже нічого – його поверхня і так расцарапана або має тріщини.

Бреф Гель Бреф Гель для чищення туалету від іржі і нальоту

Спреї. Спреї ефективні, але більше на металевих поверхнях, кахельних плитках, але не для ванни або унітазу, особливо якщо мова йде про сильно забруднених предметах побуту.

Гелеообразные очисні рідини. Гель більш густий, щільніше і рівномірніше розподіляється по поверхні, не так швидко висихає, як перші дві категорії засобів і краще роз'їдає забруднення.

Купуючи який-небудь гель, вибирайте той, до складу якого входить кислота. Хлорвмісні засоби більш призначені для дезінфекції, ніж в якості плямовивідників, дещо очистити вони можуть, але чим складніша ситуація, тим більше вони марні. Луг прекрасно працює на кухні, але унітаз і ванна – не її коник.

Кислота для унітазу

Від плям іржі найчастіше застосовують такі кислоти: оцтову, лимонну, щавлеву і соляну. Є такий народний рецепт очищення: соляну або щавлеву кислоту, або їх суміш нанести на пляму і залишити на 25-30 хвилин. Унітаз промити великою кількістю води.

Соляна кислота Соляна кислота для чищення унітазу від іржі

Соляна кислота. З усіх вищеназваних кислот краще всього вибрати соляну кислоту. Соляна кислота точно очистить ваш унітаз, з якими забрудненнями їй не довелося зіткнутися, чи то іржа, сечовий камінь або вапно, свіжі або застарілі багатошарові грязьові нарости. Не важливо, і те, новий і гладенький ваш унітаз, або потрісканий і старий – соляна кислота свою роботу зробить, але якщо ви вибрали її, краще купіть готове засіб для чищення з вмістом соляної кислоти. Концентрація вищезгаданої кислоти в цих засобах найбільш безпечна для домашнього застосування, при цьому її очисні властивості залишаються блискучими.

Рукавички Рукавички для чищення унітазу

Проводячи очищення за допомогою даного засобу, необхідно надіти рукавички, про що попереджає й сам виробник, але навіть якщо з якоїсь випадковості крапля такого миючого гелю потрапить на шкіру, серйозних ушкоджень він вам не заподіє, а якби трапилась така неприємність з концентрованим розчином соляної кислоти — збиток для вас міг би бути непоправним, а випадковості бувають завжди.

Ні зберігати, ні користуватися розчином концентрованої соляної кислоти в домашніх умовах не можна.

Соляну кислоту містить Cilit Bang, спеціальний гель для унітазів.

Cillit Bang Cillit Bang засіб для чищення унітазу

Рідина має гарний зелений колір, гелеподібну консистенцію (не спрей) і використовується тільки для унітазів. Існують і інші засоби від Cilit Bang, використовувані для ванни, кахлю та інших поверхонь, але вони набагато слабкіше, хоча в інструкції до них написано, що рідини можуть застосовуватися проти іржі.

Засоби для видалення іржі в туалеті Вибір засобів для видалення іржі в туалеті

Може бути, крім Cilit Bang, ви знайдете інші марки чистячих засобів від інших виробників, що містять соляну кислоту — читайте на флаконі складу засобу. Як правило, якщо чистяча рідина містить дану кислоту, тоді це засіб буде мати не універсальний характер, а суто спеціальний, наприклад, тільки для унітазу.

Використовуйте сильнодіючий засіб з вмістом кислоти, щоб вичистити внутрішню частину унітазу, а для його зовнішньої очищення скористайтеся рідиною для скла. З її допомогою можна легко видалити пил і інші поверхневі забруднення, залишивши унітаз сяє чистотою.

Народні методи боротьби з іржею

Як відмити унітаз від іржі народними засобами? Народні кошти є завжди і на всі випадки життя, щоправда, не завжди вони бувають досить дієві, але для любителів народної мудрості наведено кілька рецептів.

Оцет Оцет для видалення іржі

Як відмити унітаз від іржі оцтом? Візьміть ганчірку, змочіть її в оцті і накрийте потрібне пляму, залиште ганчірочку лежати, роз'їдаючи іржу, на деякий час.

Існує й інший спосіб відмити іржу в унітазі: 70% оцет підігрівають до температури 40 °C, потім заливають їм унітаз. Такий метод хороший для очищення унітазу від вапняного нальоту і каменю.

Харчова сода Розчин оцту з содою для видалення іржі на туалеті

Процедуру проводять ввечері, щоб забруднення перебували під впливом кислоти всю ніч. Рекомендовано додавати до оцту 1 ст. л. соди для збільшення його очисної сили. До 9% оцту домішують йод.

Лимонна кислота Лимонна кислота є відмінним засобом у боротьбі з іржею

Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту. 2 пакетика кислоти висипати в унітаз і не змивати протягом 2 годин.

Аміак і перекис водню – чергові плямовивідники з числа народних методів. Щоб відмити унітаз від іржі і нальотів, нашатирний спирт змішують з перекисом водню в пропорції 100 мл перекису на 5 мл аміаку. Отриманим розчином заливають плями і залишають на півгодини.

Перекис водню Перекис водню використовується для видалення іржі

Ще один ефективний, але досить неоднозначний спосіб очистити унітаз від іржі, сечового каменю і нальоту – застосувати електроліт для автомобільних акумуляторів.

Електроліт Електроліт для видалення іржі в туалеті

Електроліт рекомендують як потужний засіб, здатне видалити всі характерні для унітазів забруднення, в тому числі нарощені, застарілі. Але якщо у вас пластикові труби, то використовувати електроліт ні в якому разі не можна, інакше замість плям у вас виникне питання з ремонтом труб.

Зубна паста Зубна паста проти іржі в туалеті

Наступний засіб з категорії народних рад — застосування зубної пасти. Пастою рекомендують намазати пляму і залишити на деякий час. Ефективність чищення малоймовірна, витягуючи таку ідею зі своїх скарбничок, порадники відразу роблять застереження, що спосіб може спрацювати лише при легких забрудненнях, і даремний там, де дійсно існує проблемне пляма.

Ще один рецепт для любителів всього неординарного: використовувати напій Кока-кола: вилийте в унітаз рідина, потріть щіточкою. В даному випадку справи йдуть так само, як і з зубною пастою – легкі забруднення будуть видалені, важкі плями – ні.

Кока-кола Кока-кола для видалення іржі в туалеті

Як уникнути появи іржавих плям

Щоб не мучитися з виведенням плям, необхідно знати наступне:

  • Проблема з безперервно ллється із зливного бочка водою. Якщо притиснувши важіль спуску води щільніше, ви не зуміли повністю припинити спуск води з бачка, тоді викликайте сантехніка, проблему обов'язково треба усунути, інакше до іржавих патьоків на унітазі вам доведеться звикнути.
Схема роботи зливного бачка Принцип роботи зливного бачка
  • Пошкоджена поверхня, як вже говорилося вище, має мікротріщини від застосування порошків, або з якихось інших причин, накопичує ржу та інші забруднення; шорсткість поверхні, потертість – скупчення іржі.
  • Нерегулярний догляд за унітазом: забруднення накопичуються, нашаровуються, в'їдаються в поверхню унітазу, а рідкісна чистка зажадає від вас більше сил і кмітливості. І цей пункт, мабуть, найважливіший з усіх трьох: є у вас можливість швидко виправити свій зливний бачок, чи ні, є на унітазі тріщини, чи ні – при регулярній, частого очищення бруд не зможе зібратися і змусити вас червоніти.

Для профілактики іржі та інших забруднень використовуйте спеціально призначені для цього таблетки для води, які поміщають всередину зливного бачка.


10-02-2018, 19:29
318 просмотров
Нашли ошибку?