» » Стінові панелі - альтернатива плитки для ванної

Стінові панелі - альтернатива плитки для ванноїСтінові панелі

Затіявши ремонт в будинку, все більша кількість людей віддає перевагу купити стінові панелі для ванної, так як вони володіють цілим рядом переваг перед іншими, більш традиційними оздоблювальними матеріалами.

Переваги та недоліки

З основних причин, які впливають на вибір споживачів на користь подібної облицювання, можна назвати наступні:

 • стіни перед обробкою не вимагають вирівнювання, а самі панелі створюють ідеально рівну поверхню;
 • їх монтаж не представляє труднощі навіть для непрофесіонала;
 • матеріал відрізняється легкістю;
 • пропонується широкий асортимент продукції бюджетного рівня;
 • простота і тривалість експлуатації;
 • можливість приховати комунікації.

Стінові панелі

В той же час не варто забувати і про суттєві недоліки, які притаманні стінових панелей для ванної:

 • перед обробкою нерівних поверхонь потрібно встановлювати решетування з ідеально побудованої площиною;
 • оброблені подібним чином кімната втрачає площі;
 • матеріал, особливо пластиковий, не може похвалитися міцністю;
 • з нього можна створити поверхні тільки з простою геометрією.

Варто додати, що панелі більш високої цінової категорії досить вдало імітують фактуру натуральних оздоблювальних матеріалів, чого не можна сказати про дешеві плитах з пластику.

Різновиди облицювальної матеріалу

Купуючи стінові панелі у ванну, покупець робить вибір з 3-х їх різновидів. Виробник пропонує:

 • ПВХ-панелі;
 • МДФ-панелі;
 • дерев'яні.

Пластикові вироби відносяться до числа самих недорогих, зовсім не бояться вологи, але їх легко пошкодити. Що стосується панелей МДФ, то для санвузла необхідно купувати вологостійкі вироби. МДФ-панелі коштують значно дорожче пластикових, але і набагато міцніше їх. Крім того, вироби з МДФ володіють високими характеристиками звуко - і теплоізоляції, вогнестійкість, екологічність та гігієнічність.

Стінові панелі

найдорожчою виявиться оздоблення ванної деревиною. До того ж вона потребує ретельної обробці проти гниття, інакше термін її служби буде нетривалим. З цієї причини дерев'яні стінові панелі у ванну встановлюють не так часто.

При виборі панелей потрібно враховувати і їх габарити. За цим показником обробний матеріал ділиться на:

 • рейковий (вагонку);
 • плитковий;
 • листовий.

Рейкові – вироби шириною від 12,5 до 30 см і довжиною до 3,7 м. Одній листовій панеллю можна закрити площа 244 х 1,22 м. Плиткові являють собою плитку, що імітує керамічну. Максимальна довжина сторони плиткової панелі – 98 див.

Стінові панелі

Варіанти облицювання

Стінові панелі для ванної можна монтувати різними способами, навіть зміцнюючи їх до поверхні рідкими цвяхами, проте фахівці вважають, що клейове з'єднання буде достатньою мірою надійним тільки в сухих і добре провітрюваних приміщеннях, яким санвузол назвати не можна. Крім того, стіни, підготовлені для монтажу панелей таким способом, повинні бути ідеально рівними.

Краще встановлювати панелі, використовуючи пластикові напрямні з кліпсами або каркас з металевого профілю. Деякі майстри зводять каркас з дерев'яних брусків, але ті потребують попереднього ретельного просушування, глибокого просочення антисептиком і фарбуванні у кілька шарів. Тільки після цих операцій деревина стане більш стійкою до дії вологи.

Стінові панелі

Монтаж облицювання на пластикові рейки, на відміну від установки панелей на профільний каркас, забирає простір у приміщення значно менше, але такий спосіб обробки краще застосовувати на відносно рівних стінах. Все ж необхідно додати, що використання направляючих з кліпсами набагато спрощує роботу.

При каркасному способі особливу увагу слід приділити побудові площині, від якої залежатиме якість обробки. Облицювальне покриття буде відстояти від основної стінки не менше ніж на 3-4 див. Тим не менш, у цьому випадку стіновими панелями для ванної можна обробити самі нерівні поверхні.

Про підготовці стін і їх облицюванні

Стіни санвузла перед облицюванням потребують підготовки, яка полягає:

 • в очищенні поверхні від відшаровуються фрагментів;
 • видалення грибка (якщо він з'явився), а також зняття на цьому місці штукатурного шару або навіть матеріалу основи і обробці ділянки антигрибкові складом;
 • у закладенні тріщин розчином;
 • в обробці поверхні протигрибкової просоченням і грунтующим складом глибокого проникнення, що захищає стіну від вологи.

І пластикові напрямні, і рейки каркаса встановлюють на відстані близько 30 см один від одного. Їх розташування повинне бути перпендикулярно напрямку панелей (що особливо актуально для вагонки). При будівництві каркаса для плиткового матеріалу потрібно враховувати його розміри. Буде краще, якщо стіна буде додатково завішана пароізоляційною мембраною. Кріплять її перед установкою пластикових напрямних або на каркас після його складання.

Ще кілька порад по облицюванні санвузли:

 1. Установку стінових панелей для ванної завжди починають з лівого кута. Обрізані панелі потрібно розташовувати в найменш помітних місцях.
 2. Правильність монтажу перевіряють схилом або рівнем.
 3. На дно стартового профілю перед монтажем облицювання краще нанести герметик. Їм же обробляють і торці панелей перед установкою фінішного профілю.
 4. Шви між МДФ-панелями заповнюють герметизувальними сумішами.
 5. Для різання матеріалу можна використовувати ножівки по металу або ножівки по дереву, але з дрібними зубами.
 6. Пиляють панелі тільки з лицьового боку. У цьому випадку на них залишається менше слідів.
 7. Технологічні отвори в облицювальних плитах вирізають ще до їх установки.

По завершенні обробки стін у ванній з облицювання можна видалити захисну плівку.


14-02-2018, 06:08
476 просмотров
Нашли ошибку?