» » Установка підвіконь на металопластикові вікна

Установка підвіконь на металопластикові вікнаУстановка підвіконь на металопластикові вікна

Підвіконня є не тільки декоративним елементом, дозволяючи розміщувати на ньому побутові дрібниці, кашпо з рослинами, але і конструктивної деталлю. Стандартна установка підвіконь на металопластикові вікна з напуском над отвором дозволяє запобігти різке переміщення теплого повітря від радіатора до стелі. Таким чином, регулюється теплообмін усередині приміщення, дозволяючи прогріти нижні конструкції.

Де повинен розміщуватися підвіконня?

Як і для будь-яких інших елементів будинку, установка пластикового підвіконня регламентується нормативами Сніп від 1987 року за номером 3.03.01, що відносяться до огороджувальних/несучих конструкцій. Основними вимогами в цьому випадку є:

 • горизонтальність лицьовій поверхні не допускається, мінімальний ухил усередину кімнати повинен бути 1 градус
 • обов'язковою умовою є теплоізоляція вузлів примикання
 • бажано дотримання єдиного рівня для всіх підвіконь всередині одного приміщення

На практиці використовуються варіанти використання підвіконних плит у якості стільниць (наприклад у невеликій хрущовці цей елемент повністю замінює кухонний стіл), диванів (оригінальне розміщення лежанки в еркері, приєднаної лоджії).

Оригінальний підвіконня в якості дивана в еркері вітальні

Згідно СНиП розміри, розташування плити ПВХ повинні бути наступними:

 • довжина – в межах 3 м
 • ширина – виступ за площину стіни 7 – 5 см або урівень з нею
 • відстань до верхньої кромки регістра обігріву – 8 см, мінімум
 • заглушки – обов'язкові з обох сторін
 • висота від фінішного покриття підлоги – 0,8 – 0,7 м, складається з вимог до регістрів опалення (від підлоги до батареї 10 см + висота опалювального приладу + відстань до плити 8 см)

Нескладна технологія, як встановити на підвіконня пластикове вікно, показане на відео. Основними завданнями домашнього майстра є вирівнювання горизонталі уздовж плити, створення невеликого ухилу всередину, фіксація шаром монтажної піни. Перед монтажем плиту ПВХ необхідно випиляти за розміром, приміряти, проконтролювати відсутність містків холоду у вузлі примикання віконного блоку до стін.

Підвіконні плити монтуються на будь-якому етапі обробки, проте, краще поєднати операцію з чорновою обробкою стіни. Нижню частину укосів, нішу під підвіконням доведеться вирівнювати стартовою шпаклівкою.

Стандартне розташування підвіконня в отворі з урахуванням вимог СНиП

Необхідний інструмент, матеріали

Існують дерев'яні, полімерні, кам'яні, бетонні плити підвіконь. Для віконних блоків ПВХ більше підходять пластикові або акрилові модифікації. Перші дешевше, легше, однак складні в експлуатації – бруд з поверхні складно відчищається, матеріал жовтіє з часом від сонячного ультрафіолету, вологи (при поливі кімнатних квітів). Акрил, стійкий до сонячних променів, випадковим попелу, уголькам від сигарет, вологостійкий, морозостійкий, однак обходиться дорожче.

Для роботи з двома зазначеними матеріалами знадобиться інструмент:

 • олівець, лінійка, косинець – розмітка плити
 • електролобзик, УШМ, ручна ножівка – крій матеріалу
 • канцелярський ніж, стамеска, зубило – видалення нижніх ділянок укосів в залежності від стінового матеріалу

Товщина пластикового підвіконня дозволяє пиляти краю звичайним абразивним кругом шліфмашинки, хоча максимально зручний в роботі все ж лобзик з оснащенням з пластику. Монтажна піна знадобиться для фіксації плити, зміна геометрії при твердінні піни попереджається розміщенням на лицьовій поверхні обважнювача (зазвичай, 5 л бутлі з водою). На етапі позиціонування підвіконня перед закріпленням необхідні пластикові клини. Бульбашковим рівнем перевіряється горизонтальність площині.

Підготовка поверхні

На початковому етапі необхідно видалити з цегельної кладки, бетонного простінка, дерев'яного вінця зрубу, каркаса виступи, нерівності, пухкі ділянки, надлишки монтажної піни від встановлення віконного блоку. Установка пластикових підвіконь своїми руками на відео детально демонструє цей етап. Потім поверхню знепилюючого, змочується для підвищення адгезії з монтажною піною.

Підготовка поверхні перед установкою підвіконня у вікно ПВХ

Крій підвіконної плити

Перед тим, як встановити пластикове підвіконня на місце, необхідно підрізати плиту в розмір. При правильній установці нижня частина укосів у місці сполучення з плитою підвіконня видаляється:

 • цегляна кладка прорізається «болгаркою», штроби вибивається залишився матеріал
 • у стінах зрубу виготовляється пропив, деревина зрізається стамескою
 • в системах ГКЛ (фальшпанелі) УШМ з оснащенням по металу підрізається перфорований оцинкований куточок на зовнішніх кутах укосів, гіпсокартон зрізається канцелярським ножем

Краю плити повинні заходити під віконний блок, в якому є спеціальний паз, площини укосів. Крій здійснюється виключно по ширині плити.

Крій плити підвіконня перед установкою в пластикове вікно

Домашній майстер часто монтує підвіконня невірно, залишаючи укоси цілими, підрізаючи плиту по довжині. Виріб Т-подібної форми якісно імітує правильне кріплення плити в отворі, однак не володіє достатньою конструкційної жорсткістю. Під час експлуатації можливе зміщення підвіконня, після чого, доведеться знімати шар монтажної піни, повторювати операцію встановлення заново.

Монтаж підвіконня

Нормативами Сніп заборонено використання дерев'яних клинів в якості підкладки під підвіконну плиту. Допускаються виключно полімерні елементи, які мають стабільною геометрією протягом всього експлуатаційного періоду. Пластик гарантовано не розсохнеться, його не «поведе» при зміні температурного, вологісного режиму.

2015/08/монтаж-подоконника-установка-подоконника.mp4

Перед тим, як встановити пластикове підвіконня своїми руками, необхідно визначитися з технологією обробки стін:

 • якщо підвіконна плита монтується до обробки укосів сендвічем, системами ГКЛ, руйнувати їх нижню частину не потрібно – при нарощуванні товщини площині плита пригорнеться обробним матеріалом за замовчуванням
 • при облицюванні укосів лакофарбовими матеріалами по тонкому шару шпаклівки штроблення є обов'язковою умовою
 • для масивних облицювань (дерев'яні панелі, вагонка, пробка, веницианская штукатурка) необхідно врахувати виступ плити з врахуванням товщини покриття, в іншому випадку вона залишиться втопленою всередину отвору, що знизить естетику сприйняття інтер'єру

Установка пластикових підвіконь своїми руками закінчується після висихання монтажної піни, до цього моменту обважнювачі (банки з водою) повинні притискати плиту до основи. При крої підвіконня необхідно врахувати, що він заходить в паз віконного блоку на 2 см (стандарт у більшості виробників профілю).

Технологія монтажу після контролю всіх зазначених розмірів має вигляд:

 • позиціонування – плита заведена в паз профілю, покладена горизонтально, перевірка здійснюється рівнем (перпендикулярно стелу віконного блоку) або косинцем, поздовжня горизонталь забезпечена стабільної геометрією паза, виставленими за рівнем віконним блоком, її контролювати не потрібно

Позиціонування підвіконня при установці на пластикове вікно

 • установка прокладок – якщо зазор між нижньою площиною підвіконня, стіновим матеріалом невеликий, досить 4 – 3 клинів в один шар, при великому зазорі збираються стопки з клинів, від розсипання їх охороняє ребриста лицьова поверхня цих регулювальних елементів

Пластикові позиціонують прокладки при установці ПВХ підвіконня

 • фіксація щілину під плитою заповнюється монтажною піною, при недостатній довжині трубки балона, значною ширині підвіконня допускається підйом монтованою деталі, наповнення прилеглій до віконного блоку частини поверхні, повернення елемента в горизонтальне положення для заповнення простору, що залишилося

Заповнення нижньої щілини монтажною піною при установці підвіконня на пластикові вікна

 • монтаж заглушок – з урахуванням вбудованих в стіновий конструкцій ПВХ підвіконь кожен з них комплектується однією заглушкою, що розрізається навпіл в необхідний розмір за місцем

Заглушки для ПВХ підвіконь монтуються після обробки стін

Додаткова фіксація підвіконня до блоку здійснюється зовні перед монтажем відливу. Для цього достатньо вкрутити саморіз з вуличної сторони у відповідь посадочне гніздо. Різьба притягне плиту, забезпечить додаткову нерухомість при експлуатації.

Заглушки монтуються після фінішної обробки стін, оскільки, складно вгадати довжину виробу після декорування лицьових поверхонь огороджувальних конструкцій. Для кращої фіксації рекомендується клейове з'єднання.

Монтаж підвіконня на балконі

Лоджії, балкони мають подвійне скління – один блок між цим приміщенням і квартирою, другий по краю парапету. При цьому підвіконня на балконі пластиковий може дублюватися на кожному з вікон для збільшення робочої площі при облаштуванні зимового саду, розміщенні елементів декору, необхідних у побуті дрібниць.

Основною відмінністю технології монтажу є відсутність якісного обпирання плити на кладку:

 • ширина парапету часто обмежена кладкою в півцеглини
 • для підвищення безпеки експлуатації віконного блоку його зміщують всередину, урівень з кладкою
 • підвіконна плита тримається виключно за рахунок посадки в паз віконного профілю. Для підвищення надійності кріплення дублюється саморізами з вуличної сторони профілю (технологія розглянуто вище)

Недостатнє обпирання плити підвіконня при установці на віконний блок балкона

В цьому випадку для збільшення ресурсу рекомендується замість тонкостінних облицювань (фарбування по шару шпаклівки) застосовувати обробку парапету зсередини фальш-панелями або вагонкою. В цих технологіях присутні каркаси, стійки яких разом з панелями, що кріпляться до них зсередини, служать додатковою опорою плиті підвіконня.

Для балконів зазвичай використовуються самі вузькі плити ПВХ підвіконь, що заощаджують простір цих невеликих приміщень. Монтаж підвіконня другого замість потрібного відливу на віконний блок між внутрішньою кімнатою, балконом відбувається за класичною технологією.


12-02-2018, 11:48
377 просмотров
Нашли ошибку?