» » Чайник зі свистком: занурюємося в дитинство

Чайник зі свистком: занурюємося в дитинствоЧайник зі свистком

Без чайника не можна уявити життя людини вже багато років. Чайники настільки стали незамінні в нашому житті, що ми вже не уявляємо життя без цієї посуду на кухні, бо інакше не прокип'ятити воду з під крана. Бо підігрів в мікрохвильовці не в рахунок. Всі чайники можна розділити на два типу: електричні і для плити. Виготовляються вони з різних матеріалів, бувають різного кольору і об'єму, покликані задовольняти наші потреби у варінні чи заварюванні міцного ароматного кава, якщо немає кавоварок, або заварюванні смачних чорних і зелених чаїв.

Трохи історії

Імовірно перші глиняні, а потім і порцелянові чайні прилади були зроблені в Китаї. Вони мали витончені форми, їх вручну розписували кращі майстри. Набагато пізніше форма китайських заварних чайничків була перейнята європейськими майстрами порцеляни. Потім, на залізних мануфактурах стали виготовляти залізну посуд, в яких можна було кип'ятити воду, ставлячи їх на вогонь. На початку двадцятого століття з'явилися чайники, які використовують електричну енергію. Був період, коли електричні прилади витіснили з полиць магазинів класичні варіанти чайників для газових плит. Але поступово любов до традиційних способів кип'ятіння води повертається. Знову стали користуватися популярністю чайники, які мають свисток на носику.

Китайський чайник з иссинской глини

Як вибрати чайники зі свистком для газової плити

Придбати чайник для плити не представляє особливої складності, а от вибрати важче. Різноманітність матеріалів, з яких вони виготовлені, колірної гами представлені на прилавках магазинів.

  1. Скляні чайнички для газової плити. Такі моделі виготовляються з кварцового піску, кальцинованої соди і порошкової скляної крихти. Зроблені з вогнетривкого скла, моделі для кип'ятіння води мають пластикову ручку і кришку, можна вставити сіточку для заварки і свисток. Зазвичай вони мають невеликі розміри, можуть виконувати одночасно роль для кип'ятіння чайника води для заварювання чаю. До плюсів можна віднести їх невелика вага, екологічність, не надають воді неприємного присмаку, легко миються. Але їх дуже легко розбити.
  2. Є моделі, вкриті вогнетривкою емаллю, але вони мають декілька недоліків: довго закипають, з часом емаль тріскається, матеріал може тріснути і почати пропускати рідину. Але дизайн виробів приваблює багатьох любителів «почаювати».
  3. Чайники з кераміки завжди використовувалися для заварювання чаю, а не для кип'ятіння води. Але зараз з'явилися моделі зі свистком, виготовлені з термостійкої кераміки. Температура води зберігається досить довго, вони мають гарний витончений дизайн, екологічність. Але такі чайники мають високий вагу. Керамічний варіант досить легко випадково розбити.
  4. Чайники з алюмінію повинні відповідати стандартам безпеки. Перш ніж вибрати чайник для газової плити з алюмінію, необхідно перевірити на відповідність усім нормам матеріали, з якого зроблено виріб.
  5. За популярністю чайники з нержавіючої сталі обігнали всі моделі газових плит. Вироби з такого матеріалу відповідають всім нормам безпеки. Нержавіюча сталь стійка до високих температурних режимів, тому вода не має металевого присмаку. Такі чайники, забезпечені свистком, мають високу довговічність, вода в них швидко закипає. Їх також можна використовувати на інших варильних панелях.

Емальований чайник зі свистком

Як правильно вибрати чайник зі свистком для газової плити

Дуже зручно в ранковий час, коли чайник гучним свистком повідомляє, що пора заварювати чай або каву. Можна не турбуватися про те, що забудете про нього, а вода википить з нього. Свисток знаходиться на носику чайника, а клавіша, яка його відкриває, на жаротривкої ручці. Сьогодні випускають моделі, де свисток можна відкриватися за допомогою тиску на нього пором. Матеріал для свистка може бути виконана зі звичайного пластику, але він швидко плавиться під впливом гарячої пари. Тому треба вибирати свисток, який зроблений з термопластика. Кришка повинна щільно прилягати і добре фіксуватися, щоб випадково не обпектися гарячою парою, що виходить з сопла свистка.

Як правильно доглядати

Для того щоб чайник служив довго, слід дотримуватися простих правил:

  • гарячий чайник не можна ставити на поверхню з низькою температурою;
  • щоб уникнути утворення накипу на стінках, використовувати очищену воду;
  • під час миття не варто терти чайник металевою мочалкою для миття посуду.

Очищення чайника від накипу

Для очищення від утворилася на стінках накипу можна використовувати лимонну кислоту, кухонну соду або оцет. Можна придбати спеціальні засоби, що сприяють видалення накипу.

Рецепти

  1. Насипати лимонну кислоту близько однієї ложки, залити холодною водою, закип'ятити. Промити під струменем холодної води.
  2. Налити воду, розбавлену в пропорції 1:3 з 9% оцтом. Дати постояти, потім закип'ятити. Промити холодною водою кілька разів.
Фото 43: Очищення кислотою чайника Фото 44: Очищення чайника картопляними очищеннями Фото 45: Очищення чайника розсолом Фото 38: Весняний дизайн чайника зі свистком Фото 37: Очищення чайника оцтом Фото 36: Свисток на чайник Фото 35: Чайник в стилі стімпанк Фото 34: Очищення чайника содою Фото 33: Керамічний чайник з розписом Фото 32: Чайник зі свистком в стилі ретро Фото 31: Червоний чайник зі свистком Фото 26: Металевий чайник з ручкою з пробки Фото 25: Мідний чайник з металевими вставками Фото 24: Комплект з чайника зі свистком і заварювального чайника Фото 21: Свисток на чайнику у вигляді пташки Фото 20: Розпис чайника зі свистком Фото 19: Скляний чайник зі свистком Фото 18: Очищення газованою водою чайника Фото 17: Чайник у вигляді столу Фото 16: Чайник у вигляді качки Фото 15: Незвичайний дизайн чайника Фото 14: Класичний дизайн чайника Фото 13: Чайник у вигляді курча Фото 12: Керамічний чайник у вигляді лимона Фото 11: Незвичайний чайник зі свистками Фото 10: Чайник у вигляді машини зі свистком Фото 9: Нержавіючий чайник Фото 8: Рожевий металевий емальований чайник
4-03-2018, 17:24
505 просмотров
Нашли ошибку?