» » Чим відмити двосторонній скотч, радикальні методи, відеоінструкція

Чим відмити двосторонній скотч, радикальні методи, відеоінструкціяОчищення з поверхні двостороннього скотчу

Одним із способів склеїти 2 поверхні є двосторонній скотч. Цей клеючий матеріал являє собою спеціальну категорію клейких стрічок, у яких клейка речовина нанесено з обох сторін основи. В результаті можна швидко, надійно і непомітно склеїти 2 поверхні, наприклад, кахель і пластик, або МДФ і бетон. Інші клеючі матеріали забезпечити подібний ефект не в змозі.

В залежності від матеріалу, з якого була виготовлена клеюча стрічка, розрізняють скотч, виготовлений з полімерної плівки і тканини. Існує клеюча стрічка, що випускається із спеціального паперу, вона зазвичай йде на малярський скотч. Є в асортименті подібних виробів, що випускаються як вітчизняною, так і зарубіжною промисловістю стрічки, виготовлені на основі спінених матеріалів, ПВХ, і скотч спеціального призначення.

Стрічка, виготовлена з спіненого матеріалу, що застосовується при виконанні робіт з нерівним і фігурним поверхонь. Пов'язано це з тим, що в такому випадку площа перетину двох поверхонь, що склеюються досить мала, і тому для їх з'єднання необхідно використовувати виріб підвищеної клейкості. Якщо така стрічка буде двостороннім, вона заповнить собою всі нерівності і забезпечить прекрасне з'єднання навіть різнорідних матеріалів.

У двостороннього скотчу клейка речовина нанесено з обох сторін основи У двостороннього скотчу клейка речовина нанесено з обох сторін основи

Що стосується спеціальних стрічок, то вони потрібні для виконання робіт, до яких пред'являються особливо підвищені вимоги щодо виконання тепло - і гідроізоляції. Крім того, спеціальні скотч виготовляються для того, щоб можна було клеїти поверхні у воді або на холоді. Інформацію про те, який саме вид клейкої стрічки необхідно буде використовувати в тому чи іншому випадку, краще всього вивчати по інструкції, що додається до неї. З неї можна дізнатися, в яких саме умовах повинно застосовується той чи інший виріб.

Способи використання скотчей

Якщо вам в проведенні тих чи інших робіт знадобилося швидко склеїти 2 поверхні, має сенс використовувати двосторонній скотч загального призначення. Справа в тому, що він забезпечує надійне склеювання двох-трьох поверхонь за кілька хвилин, при цьому в будь-якому випадку необхідно відрізняти складу тієї чи іншої клейкої стрічки.

Наприклад, акрилові склади швидко схоплюються і можуть працювати по слизьких поверхнях, у результаті чого видалити залишки клею у разі помилки буває дуже важко. При цьому існує такий вид стрічок, які захищають клейову поверхню спеціальною захисною стрічкою з паперу. В результаті ви не зможете наклеїти її на що-небудь, якщо не бажаєте цього. Проте таку двосторонню стрічку необхідно відрізняти від однобічної.

Ацетон допоможе відмити з поверхні двосторонній скотч Ацетон допоможе відмити з поверхні двосторонній скотч

При безпосередньому виконанні першого етапу тих чи інших робіт необхідно буде розібратися з тим, на яку поверхню виріб буде наклеюватися в першу чергу. Так, професійні будівельники й обробники рекомендують спочатку клеїти скотч на великий і важкий предмет, надійно закріплений, далі виконується наклеювання на нього більш легені і менш габаритного предмета.

Незважаючи на те, що іноді в процесі роботи виникає питання про те, чим відмити залишки двостороннього скотча, використовувати його в тих чи інших операціях може як професійний, так і непрофесійний робочий. Зазвичай непрофесіонали використовують скотч, коли необхідно виконувати ті чи інші роботи в побуті, професійні будівельники й обробники заклеюють їм щілини, стики, різні отвори.

Що робити, якщо ви помилилися при приклеюванні скотчу?

У тому випадку, коли в процесі наклеювання ви помилилися і приклеїли предмет неправильно, потрібно буде в обов'язковому порядку демонтувати цей виріб і сам скотч. Для цього склеєні поверхні рассоединяют механічно, застосовуючи силу. Далі доведеться використовувати вже більш витончені способи.

Фен знадобиться для видалення залишків самоклеющейся стрічки Фен знадобиться для видалення залишків самоклеющейся стрічки

При цьому в тому випадку, коли ви не знаєте, чим відмити двосторонній скотч від пластику, вам необхідно буде в першу чергу уточнити, який саме хімічний препарат необхідно використовувати при роботі з тим чи іншим видом пластику.

Увага! склад скотчу зазвичай виготовляється з досить стійких речовин, які можуть з'єднати навіть сильно забруднені поверхні.

У зв'язку з цим застосовуються такі хімічні засоби:

  • спирт;
  • бензин, ацетон;
  • гас або розчинник.

Крім того, коли постає питання про те, чим відмити двосторонній скотч від скла, вам потрібно знати, що в процесі проведення робіт по видаленню залишків самоклеющейся стрічки, знадобиться і інший інструмент:

  • фен;
  • гумова насадка для дрилі.

Крім цього, може знадобитися деяка кількість рослинного масла. Тільки застосовуючи комплексний підхід, можна досягти позитивного результату і очистити поверхню від клейкої маси. В іншому випадку на поверхні очищуваного предмета можуть залишитися залишки розчину і незначні механічні пошкодження.

Визначившись з тим, чим можна відмити двосторонній скотч, необхідно в процесі проведення процедури дотримуватися певний алгоритм.

Береться фен (будівельний або побутовий) і з його допомогою нагріваються залишки клею.

Увага! Акриловий клей зазвичай не витримує високих температурних впливів, у результаті чого досить швидко розм'якшується, і його основа може бути відносно легко видалена.

При цьому не рекомендується розігрівати всю поверхню, а лише розігріти скотч з краю для того, щоб була можливість підчепити його металевим предметом і зняти.

Після того, як залишки скотча видалені, можна приступати до видалення клею за допомогою хімічних реактивів. Їх використання хімреактивів дозволяє повністю видалити залишки клею. Після застосування хімреактивів поверхню рекомендується протерти насухо серветками.

Корисні поради домашньому майстрові

Звичайні будівельники або обробники дають початківцям домашнім майстрам наступні поради. По-перше, краще всього набувати для роботи ті види скотчей, які спеціально розроблені для того, щоб їх можна було б потім безперешкодно видалити при необхідності. Такі скотчі, як RemoTwo або TeachersTape, дають можливість зняти клей навіть після того, як він знаходився на тій або іншій поверхні кілька місяців. Для цього потрібно буде потягнути лише куточок скотчу або стікера, у вигляді якого він виконаний, і клейка стрічка повинна відокремитися.

Рослинна олія допоможе зруйнувати клейку основу скотчу Рослинна олія допоможе зруйнувати клейку основу скотчу

По-друге, якщо з допомогою традиційних методів двосторонню клейку стрічку видалити все-таки не виходить, має сенс придбати спеціальну насадку на дриль, виготовлену з гуми. Даний пристрій дозволяє видалити клей практично з усіх видів лакофарбових покриттів з мінімальною витратою часу і зусиль.

Крім того, розібратися з таким видом забруднень може допомогти звичайне рослинне масло. Його необхідно позначити на залишки скотча і залишити на них на 12 годин. В результаті клейка основа руйнується і потім легко видаляється.

-третє, очищення стекол від залишків клеючих стрічок найкраще виконується за допомогою продається в автомагазинах суперочистителя. При цьому всі тверді включення віддаляються зі скла канцелярським ножем, а місце, де була клеюча суміш протирають м'якою серветкою, вимоченої в такому розчиннику.

Чим замінити можна скотч?

У тому випадку, коли скотч використовувати неможливо, наприклад, тому що не можна точно помістити деталь на місце склеювання, можна використовувати спеціальні монтажні клеї. Вони хороші тим, що багато з них не відразу схоплюються, і поверхні в разі необхідності можна досить швидко роз'єднати без особливих зусиль. При цьому, якщо стрічка потрібна для заклеювання з'єднань і стиків, її можна використовувати і звичайну, а клей наносити окремо.

Двосторонній скотч може замінити монтажний клей Двосторонній скотч може замінити монтажний клей

Малярний скотч зазвичай замінюють писального папером або старими газетами. При цьому захищає така саморобка поверхню від бризок фарби просто чудово. У тому випадку, коли скотч є спеціальним, замінити його практично нічим не можна. Справа в тому, що такі види клеючих стрічок призначаються для виконання спеціальної термо - і гідроізоляції. Іншими видами клеючих матеріалів її замінити не можна.

Варто окремо застерегти різних домашніх умільців від спроб використовувати скотч як ізоляційної стрічки. Справа в тому, що використовується при проведенні ізоляційних робіт стрічка розрахована на роботу з високими струмами і температурою.

Увага! Скотч – це просто самоклеюча плівка, яка ніяк не може захистити людину від впливу електрики.

Тому, якщо ви не бажаєте влаштувати вдома пожежа або отримати нещасний випадок у вигляді ураження електрострумом, вам необхідно буде обзавестися якісної ізоляційною стрічкою або спеціальним пластиковим наконечником.

Клейова плівка, яка використовується всередині житлових приміщень, повинна відповідати певним вимогам і не виділяти у повітря шкідливих речовин. Вона повинна підтримувати надійне з'єднання для того, щоб 2 склеєних предмета не могли в процесі експлуатації разъединиться і впасти, заподіявши тим самим вам травму.

Двосторонній скотч не можна використовувати в якості ізоляційної стрічки Двосторонній скотч не можна використовувати в якості ізоляційної стрічки

Не слід купувати скотч невідомого виробництва, слід віддавати перевагу відомим брендам. Тільки вони можуть гарантувати якість і безпеку своїх виробів. В іншому випадку якість і безпеку виконуваних з допомогою клеючих стрічок гарантувати не можна.


5-03-2018, 16:49
637 просмотров
Нашли ошибку?