» » Чим відмити зеленку з дерев'яної, пластикової та м'яких меблів, відео

Чим відмити зеленку з дерев'яної, пластикової та м'яких меблів, відеоkak_otmytj_zelenku_s_mebeli

Самий противний з антисептиків – розчин брильянтового зеленого анілінового барвника, більш відомий як зеленка. Антисептик він, може, і на всі часи, але і разливайка – ще та. Всіх користувачів дратує його традиційний радянський пляшечку з ковпачком, відкрити який можна тільки із зусиллям, завдяки якому частина вмісту виявляється розлитої на найближчій поверхні. Дратує той факт, що при обробці рани розчин розмазується і капає, як акуратно його не використовуй. В результаті домашнього лікування виникає питання, чим відмити зеленку з меблів, з рук, як відіпрати одяг.

Кілька характеристик, які стосуються в'їдливі зеленки

Розчин брильянтового зеленого барвника володіє унікальною молекулярною структурою, що забезпечує стійкість кольору, тому відмити плями зеленки з першого разу не вдавалося ще нікому.

Важливо! Найбільш сложновыводима зеленка з пористих поверхонь – лінолеумне покриття або натуральне дерево вбирають розчин дуже швидко, і позбутися від негарних зелених вкраплень практично неможливо.

Невдалий набір засобів проти зеленки може ще більше погіршити ситуацію і спровокувати хімічну реакцію, після якої відмити поверхня не вийде.

pyatno_na_stole При чищенні меблів необхідно обережно використовувати агресивні речовини

При чищенні меблів необхідно обережно використовувати агресивні речовини, які успішно справляються з плямами від зеленки, але не менш успішно псують м'яку оббивку, дерево, а то і пластик.

Залили зеленкою шкіряне крісло, що робити?

Це жахлива ситуація, коли від злощасного вмісту пляшечки з зеленкою постраждала шкіряні меблі.

Рятувати шкіряне крісло (диван, пуф) потрібно в перші секунди після нещасного випадку, щоб не допустити подальшого проникнення розчину в пори оббивки.

Чим відмити зеленку з шкіряних меблів – існує кілька варіантів щадних засобів:

  1. Спиртовмісні серветки для комп'ютерної техніки можуть послужити і плямовивідником у разі, якщо пляма від зеленки свіже і невелике. Крапля розчину діамантового на шкіряній оббивці виявиться некритичним забрудненням, якщо її відразу ж піддати очищенню за допомогою серветки. Чистити необхідно 2-3 рази – після першої чистки відійде тільки частина зеленки, а друга і третя (контрольні) допоможуть зовсім позбутися плями.
  2. засіб для виведення плям для кольорових тканин підійде для шкіри пофарбованої, так і натурального кольору. Застосовують кашку з порошкоподібної речовини і води, наносячи її на забруднену область і залишивши на кілька хвилин для ефективного впливу. Після цього необхідно потерти пляму і зняти кашку вологою серветкою.

Важливо! Перевага шкіряної оббивки в тому, що через якийсь час плями від зеленки можуть зникнути самостійно під впливом сонячних променів.

Але це лише у випадку, якщо меблі розташована в такому місці, куди потрапляє ультрафіолет, і якщо шкіра натуральна. Кожзам сам себе не чистить.

І ще одне важливе зауваження – плями швидко зникнуть з шкіри під впливом сонця, якщо їх попередньо почистити.

poroshok_pyatnovyvoditelj Засіб для виведення плям для кольорових тканин підійде для шкіри пофарбованої, так і натурального кольору

Усунення зелених плям з текстильної оббивки

Складніше у випадку, якщо зеленкою залито крісло з текстильною оббивкою. Усунення плям потрібно проводити в 2 етапи:

  1. Ватний диск рясно змочіть спиртом або перекисом водню і нанесіть перший нищівний удар по зеленці.
  2. Якщо ви бачите, що пляма не піддається, переходите до інших рішучих дій: зробіть кашку з води і крохмалю в співвідношенні 1:2 і нанесіть її на пляму. Залиште суміш до повного висихання, а потім витріть м'якою сухою губкою. Цей метод підвести повинен ефективно спрацювати.
  3. Ще варіант, чим можна відмити зеленку з меблів – оцет і сода у співвідношенні 1:1.
perekis_vodoroda Перекис водню допоможе усунути пляма з текстильної оббивки

Пляму на столі: методи очищення

Способи, про які піде мова в цьому розділі, підходять для усунення плям від зеленки на всіх дерев'яних та пластикових поверхнях. Шафи, паркет, ламіновані покриття стають жертвами розлитої зеленки не рідше, ніж поверхня столу, а проблема відмити зеленку з меблів розростається інший раз до розмірів всієї кімнати.

Плями на дерев'яних поверхнях

Натуральне дерево (у тому числі і тверді породи) володіє природною пористістю і схильне різному виду забруднень. Плями від зеленки – одне з проблемних мараний для дерев'яних виробів, оскільки відмити їх з поверхні неможливо, якщо дерево не опрацьовано зверху.

Рішення проблеми, коли зеленка потрапила на нелакированную поверхню – тільки шліфування. Навіть якщо ви станете виводити пляму відразу ж після його освіти, результату не доб'єтеся – дерево настільки швидко вбирає в себе фарбувальні речовини і настільки неохоче віддає їх, що потрібно лише зрізати.

limonnaya_kislota Ефективно справляється з зеленими плямами на дерев'яній поверхні лимонна кислота

Кілька легше виводити зеленку, якщо вона потрапила на дерево, покрите лаком. У боротьбі з підступною зеленкою в цьому випадку допоможуть сода, оцет: засипте пляма содою, а зверху полийте оцтом – нехай пошипит. Коли реакція завершиться, витріть соду і оцет ганчіркою, разом з речовинами піде і зеленка.

Ефективно справляється з зеленими плямами на дерев'яній поверхні суміш медичного спирту і лимонного соку. Якщо одного з компонентів немає, його можна замінити аналогами — горілкою або лимонною кислотою.

Плями на ламінованих поверхнях

Ламінована меблі та підлога хоч і оброблені спеціальними компонентами, для зеленки залишаються досить уразливими, і плями, якщо вони з'явилися на ламінаті, без праці вивести неможливо.

Але є способи, правда, не ідеальні: вони не дозволяють усунути зеленку повністю, а тільки знебарвлюють плями на 50-70%.

Для видалення зеленки з ламінованої меблів та підлоги можна скористатися вже перевіреної сумішшю спирту і лимона, звичайним пральним порошком, рідиною для зняття лаку для нігтів (з цим засобом обережно, щоб ламінат не обліз), антипятнином, миючими сантехнічними засобами.

На делікатній ламінованої поверхні кошти як попало розтирати не рекомендується – є правила, як відмивати зеленку.

pyatna_na_laminirovannyh_poverhnostyah Для видалення зеленки з ламінованої меблів та підлоги можна скористатися вже перевіреної сумішшю спирту і лимона

Наносити рідини і суміші необхідно потроху на ватний диск або тампон, починати терти від країв до середини, щоб не дозволити плямі розростися ще більше.

Має право на використання нескладний спосіб – на кілька годин покласти на пляму ватний диск, змочений перекисом водню.

Радикальний спосіб усунення зелених плям – поміняти елементи ламінованої меблів чи статі.

Плями на пластиковій меблів

Садова пластикова меблі великою розкішшю не вважається, тому терпить все – від подряпин і попадання іскор від вогнища до горезвісних плям від зеленки.

Відмити зеленку з пластикової поверхні легко тільки на перший погляд: засоби з вмістом хлору справляються із зеленкою в лічені секунди, але вони гарні тільки для меблів білого кольору. А як бути власникам кольорових садових стільців?

sredstva_s_soderzhaniem_hlora' data-pagespeed-url-hash='2053373930 Засоби з вмістом хлору справляються із зеленкою в лічені секунди

Важливо! Нововисаджені плями необхідно відразу ж спробувати відмити лужним милом, пральним порошком, спиртовою серветкою, гасом або бензином.

З приводу двох останніх коштів: властивий їм неприємний запах повністю реабілітує їх ефективність. І якщо мова йде про плями на садових меблів, то чому б не спробувати відмити їх бензином, запах від якого вивітриться через півгодини.


5-03-2018, 17:48
691 просмотров
Нашли ошибку?