» » Черемха корисні властивості і протипоказання

Черемха корисні властивості і протипоказанняКористь черемхи

Черемуха — одне з найулюбленіших у народі рослин. Її цвітіння в самий розпал весни наповнює повітря незвичайним дурманним ароматом. Багатство суцвіть буйної шапкою прикрашає крону дерева. Черемха звичайна — одне з найкрасивіших рослин нашої смуги. Не дарма ж і пісні про неї співали, і вірші складали.

Побачити черемшину можна як деревом, з чітко оформленим стовбуром, так і чагарником. Належить до роду сливи. Селитися любить на вологі ґрунти. Частенько входить до складу лісів, розташованих по берегах річок. На дачах та у дворах висаджується, найчастіше для декоративних цілей. Мало хто замислюється, що ця рослина не тільки красиво, але і надзвичайно корисно.

Медицині, особливо народної, давно відома черемха, корисні властивості та протипоказання якої були добре знайомі нашим бабусям. Пироги з начинкою з ягід черемхи були прикрасою будь-якого столу. А яку користь вони несли для чоловіків, будучи не тільки смачними, але ще і підвищуючи потенцію. А от жінкам, особливо тим, які хотіли дитину, велика кількість ягід не можна було вживати. Плоди цього дерева надавали протизаплідний ефект (раніше в це вірили, але зараз вченими до кінця не підтверджено).

Черемуха-комора лікувальних компонентів

Все, з чого складається черемшина запашна, все могло входити в склади цілющих відварів, настоїв і просто вживатися в їжу:

  1. Суцвіття, з них готувалися настої для промивання ран. Це одна з дуже хороших протизапальних засобів.
  2. Листя. Відвари з листя вживали при застуді.
  3. Ягоди, сік міг допомогти від запалення шлунка або кишечника. А ще як в'яжучий, закріплюючий засіб при діареї.
  4. Кора. Відмінний сечогінний і потогінний засіб.

загалом, для людини, яка знає, відкриє черемха свої корисні властивості і дозволить всім користуватися. Особливо якщо він зможе зібрати все необхідне в правильний час:

  1. На початку весни збирається кора. Зрізається вона акуратно, щоб не пошкодити рослину, краще не з одного дерева.
  2. Суцвіття в травні, в самий розпал їх цвітіння.
  3. Ягоди ближче до осені, коли вони наберуть більше корисних властивостей.

Прості ж люди можуть просто насолоджуватися тим, що поблизу квітучого дерева дуже рідко зустрічаються всякі комахи у вигляді мошок і комарів.

Черемха лікарська Черемха звичайна — одне з найкрасивіших рослин нашої смуги

Поступово приходить усвідомлення того, що черемха є джерелом корисних речовин і елементів. Одна вона може замінити цілий аптечний кіоск буквально круглий рік. Навіть взимку, не маючи свіжих листя, плодів і квітів, можна користуватися заздалегідь приготованими, висушеними компонентами.

Але, звичайно ж, у всій цій величезній бочці меду є малюсінька крапелька дьогтю. А саме синильна кислота, що міститься в корі і в ягодах, а точніше, в кісточках. Тому не варто довго зберігати відвари. Краще готувати свіжі. А ягоди намагатися вживати без кісточок. Знову ж таки, це головне протипоказання для вагітних жінок. Для здорової дорослої людини концентрація синильної кислоти дуже мала, але як це позначиться на тільки що зародившемся людинку, перевіряти не варто.

Якщо раптом хтось не знає, як виглядає, черемшина, опис її зустрічається у творчості Єсеніна С.. Отримавши від нього уявлення про цю рослину, і знаючи те, що про нього знали наші предки, починаєш по-іншому ставитися до цілющої сили черемхи.

Фото 3: Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
6-03-2018, 12:59
662 просмотров
Нашли ошибку?