» » Чистка хутра в домашніх умовах: особливості та принципи догляду

Чистка хутра в домашніх умовах: особливості та принципи доглядуЯк почистити хутро в домашніх умовах? З урахуванням великої популярності хутряних виробів в умовах суворої російської зими, таке питання задають мільйони людей. Звичайно, непрофесійна чистка цінного натурального хутра, особливого світлих тонів, може завдати шкоди виробам, але якщо підійти до процесу вдумливо і обережно, то домашня чиста навіть норки або соболя не складе великої праці.

Важливо пам'ятати, що використовувані засоби часто залежать від типу хутра, а тому перед застосуванням будь-якого народного засобу краще проконсультуватися у знавців.

Догляд за хутром При організації процесу чищення будинку слід пам'ятати, що хутро різних тварин по своїй структурі може значно відрізнятися один від одного

Особливості проблеми

Вироби з натурального хутра належать до категорії товарів з високою вартістю, а свою презентабельність забезпечують привабливим багатим зовнішнім виглядом, підкреслюючи достаток господаря. Природно, що будь-які забруднення вважаються в таких обставинах великим вадою, з яким слід негайно боротися, ефективно вирішуючи питання, як почистити натуральне хутро в домашніх умовах.

Вироби з натурального хутра Вироби з натурального хутра належать до категорії товарів з високою вартістю, а свою презентабельність забезпечують привабливим багатим зовнішнім виглядом, підкреслюючи достаток господаря

Найбільш популярним є хутро хутрових звірів, таких як песець, лисиця, норка, шиншила, ондатра, котик, соболь, куниця. Більш дешевий хутро дають кролики, нутрії. Широко використовується натуральна овчина і каракуль. Особливості зовнішнього виду забезпечується наступними параметрами: густина і довжина волосяного покриву, блиск, м'якість, колір, якість і міцність шкірної основи, схильність до згортання ворсу.

з хутра або з використанням хутряних елементів випускаються великі і дрібні вироби одягу і взуття. До великих предметів можна віднести шуби, дублянки, манто, накидки, плащі, куртки, жилетки і т. д. З дрібних виробів особливо можна відзначити шапки, коміри, рукавички, пелерини, муфти, чоботи, оздоблювальні елементи. Природно, що питання, як почистити хутро в домашніх умовах, в значній мірі залежить від розміру виробу. Великі речі важко привести в належний вигляд будинку, а тому часто перевага віддається хімчистки. А от для більш дрібних виробів проблему, як почистити хутро в домашніх умовах, треба вирішувати самостійно.

Чистка дублянки Чистка дублянки в домашніх умовах

Причини, що викликають потребу в чищенні, можуть бути різними. Найбільш типовими визнаються такі фактори:

 • істотне запилення з утворенням нальоту;
 • втрата рівномірності забарвлення в результаті забруднення;
 • поява сміттєвих частинок серед ворсу;
 • втрата натурального блиску і шовковистості;
 • наявність грудок, вузликів і інших повстяних утворень;
 • поява помітних плям;
 • жовтизна на світлих тонах і білизна на темному хутрі.

В найбільш складних умовах виявляються власники речей з білого хутра, де найменша жовтизна або сірість кидається в очі.

При організації процесу чищення будинку слід пам'ятати, що хутро різних тварин по своїй структурі може значно відрізнятися один від одного. Не варто шукати універсальні засоби для чищення. Питання, як почистити хутро норки в домашніх умовах, вирішується по-іншому, ніж, наприклад, питання, як почистити хутро кролика в домашніх умовах. Кожен тип хутряного виробу має свої особливості, які необхідно враховувати при плануванні робіт.

Основні принципи процесу

Процес чищення може ґрунтуватися на механічних і хімічних принципах. Механічні способи очищення хутра включають видалення різних грудок, волосяних вузликів шляхом вичісування. До механічних способів відноситься і використання щітки для видалення пилу і бруду. Ще один варіант – це застосування абразивних матеріалів (крохмаль, манка, крейда, тальк), які фактично стирається забруднення (шліфування, полірування).

Крохмаль Крохмаль для чищення виробів з хутра

Хімічні технології базуються на використанні різних речовин, здатних розчиняти жири та інші забруднення або вступати з ними в реакцію з утворенням легко видаляються з'єднань.

Тальк для чищення виробів з хутра

Навіть прання виробу із застосуванням миючого засобу може бути віднесена до хімічного впливу. При чищенні різні речовини виконують наступні завдання:

 • розчинення жиру, фарби та інших помітних забруднень;
 • відновлення натурального блиску і шовковистості ворсу;
 • підвищення еластичності шкірного підстави і інші.

Основні вимоги до застосовуваним засобам і методикам:

 • безпека для людини;
 • виняток порушення структури ворсу і шкірного підстави, а також тканих ділянок при чищенні комбінованої одягу;
 • забезпечення незмінності кольору і його насиченості.

Важливо! Особливо важливо, щоб при чищенні світлих речей не виникали розлучення.

В принципі, процес чищення може стосуватися лише певну ділянку (місцева або локальна чистка) або поширюватися на всі виріб (загальна чистка).

Манка Манка для чищення виробів з хутра

На замітку! При наявності забруднень у вигляді плям, як правило, використовується місцева чистка.

Особливості догляду за світлим хутром

Як очистити світлий хутро в домашніх умовах?

Світлий хутро Догляд за світлим хутром

Це складна, але цілком розв'язувана задача, що вимагає максимальної обережності. Можна рекомендувати такі технології очищення білих і світлих хутряних виробів:

 1. Протирання з використанням миючого засобу. Краще всього використовувати шампунь, призначений для миття домашніх тварин, зокрема, собак. Такий засіб розбавляється теплою водою, після чого їм просочується тканий тампон. Трохи віджати, треба обробити тампоном хутро, проводячи по напрямку ворсу. Після протирання хутро промокается сухим рушником і вивішується на сушку природним способом. Штучне прискорення сушіння не рекомендується.
 2. Абразивна методика. Бруд можна прибрати за допомогою тирси із твердої деревини (ще краще змішати з хвоєю). Для підвищення ефективності впливу і виключення механічного дряпання тирсу просочуються бензином. Після цього вони рівномірно розподіляються по хутряній поверхні і акуратно вручну втираються в хутро. Після завершення процедури проводиться струшування і розчісування речі.
Медичний спирт Медичний спирт для чищення одягу з хутра
 1. Хімічний вплив на забруднене світлий хутро забезпечується сумішшю харчової соди з медичним спиртом. Пропорція спирт-сода вибирається близько 3:1. Таким складом просочується губка з поролону, а потім з її допомогою обробляється хутро по напрямку ворсу.
 2. У боротьбі з жовтизною на білому хутрі допоможе розчин перекису водню (3%-ний). Цей розчин на половину розбавляється водою і рівномірно наноситься на вироби, бажано, за допомогою пульверизатора. Висушування хутра виробляється тільки при кімнатній температурі. При проведенні процедури слід пам'ятати про однієї умови: склад не повинен потрапити на кольорову тканину або замшу.
Перекис водню Перекис водню для чищення одягу з хутра
 1. Абразивний метод у боротьбі з жовтизною. Спосіб багато в чому аналогічний вищеописаному варіанту. В якості інгредієнтів рекомендується картопляний крохмаль або борошно пшеничне. Попередньо матеріал прожарюється при 70-75°C на сковорідці (пригорання категорично не допускається). Використовується для обробки злегка теплий порошок, який наноситься на жовте пляма. Протягом 5-7 хвилин він активно втирається на ділянці забруднення. Прибирається порошок шляхом струшування речі і подальшого акуратного нанесення ворсу.

Особливості чищення різного хутра

Хутро пушних звірів вимагає певних умов.

Кухонна сіль Кухонна сіль для чищення одягу з хутра

З урахуванням таких особливостей можна запропонувати наступні рекомендації:

 1. Як почистити хутро в домашніх умовах з норки? Чищення можна забезпечити сухим або вологим способом. Суха технологія ґрунтується на використанні тальку, який вручну ретельно втирається в забруднення. В якості вологою технології популярно застосування суміші оцту з медичним спиртом у рівному співвідношенні. Склад наноситься на хутро за допомогою губки і промокается сухою тканиною. При появі місцевих забруднень можна використовувати чистий бензин. Нерідко рекомендується такий склад: кухонна сіль (60-70 г), аміак (30 мл) і вода (1 л).
Догляд за норкою Чистку норки можна забезпечити сухим або вологим способом
 1. При чищенні кролячого хутра часто застосовується суміш аміаку і перекису водню з такого розрахунку: перекис – 1 ст. л., аміак – 2-4 краплі на 250 мл води. Такий розчин на 15-20 год наноситься на хутро, а сушку доцільно забезпечити під сонячними променями. Інший варіант – обсипання хутра висівками пшениці, нагрітими до температури 45-50°C.
Оцтова кислота Оцтова кислота є відмінним засобом для чищення одягу з хутра
 1. Як почистити хутро шиншил в домашніх умовах? Хутро шиншили, а також єнота і чорнобурки ставляться до темних хутряним сортам. У хімічній чистці можна використовувати такі рідини: чистий бензин, суміш медичного спирту, оцтової есенції і води (в рівній пропорції), суміш повареної солі і нашатирного спирту (з розрахунку сіль – 4 ст. л., нашатир – 1 ст. л. на 1 л води. Можна забезпечити чищення розчином оцту (8-9%).
Хутро шиншили Хутро шиншили відносять до темних хутряним сортам
 1. Як почистити хутро овчини в домашніх умовах? Найбільш популярне застосування складу на основі перекису водню. Розчин готується шляхом розведення 1 ст. л. перекису в 1 л води. При чищенні зволожується верх ворсу з такою умовою, що основа не буде сильно піддана дії рідини. Інший шлях розв'язання проблеми – суміш картопляного крохмалю і авіаційного бензину. Цей спосіб особливо хороший при очищенні чобіт з хутряною обробкою. Аналогічно розв'язується задача, як почистити хутро каракуль в домашніх умовах.
Миючий засіб Миючий засіб для чищення різного хутра
 1. При чищенні хутра песця знаходять застосування такі склади: чистий бензин, шампунь для собак, миючий засіб для шерсті і шовку. Так, широко використовується суміш: аміак і миючий засіб для вовни (по 1 ст. л. кожного інгредієнта) на 1 л води в теплому стані. Блиск хутра відновлюється шляхом обробки їх розчином оцту. При наявності на такому хутрі жовтизни обробка проводиться розчином перекису водню.

Особливості чищення дублянки

Проблема, як почистити хутро дублянки в домашніх умовах, ускладнюється наявністю замшевої поверхні, а попадання на неї деяких складів для хутра може зіпсувати всю справу.

Суміш перекису водню і спирту Суміш перекису водню і спирту для чищення дублянки

При чищення таких виробів можна використовувати такі засоби:

 1. Суміш перекису водню і спирту. Склад готується шляхом розведення перекису водню та медичного спирту (по 1 ст. л. кожного компонента) в 0,5 л води.
 2. При сильному забрудненні рекомендується суміш нашатирного спирту з теплою водою в пропорції 1:4. Крім того, після обробки цим складом наноситься суміш мильної води зі спиртом. Остаточно все слід ретельно промити холодною водою і висушити природним способом.
Сода Використання соди для чищення дублянки
 1. Суміш харчової соди і молока. Пропорція: 1 ч. л. соди на 200 мл молока. Після обробки дублянка промивається слабким водним розчином оцту.

Завдання, як почистити хутро в домашніх умовах, вирішується різними способами в залежності від її типу, розмірів виробу і ступеня забруднення. Звичайно, що при проведенні такого заходу слід реально оцінювати ризик пошкодження цінної речі.

Суміш нашатирного спирту з теплою водою Суміш нашатирного спирту з теплою водою для чищення дублянки

Якщо, наприклад, шуба має дуже високу вартість, то навряд чи варто ризикувати, і таку операцію краще довірити фахівцям. В цілому, існує безліч методів, що дозволяють досить ефективно здійснити чистку різних хутряних виробів в домашніх умовах своїми руками.


7-03-2018, 12:17
482 просмотров
Нашли ошибку?