» » Що важливо знати про едельвейсі: загальні відомості, фото і відео

Що важливо знати про едельвейсі: загальні відомості, фото і відеоКвітка едельвейс

У багатьох народів, що проживають біля Піренейських гір, біля підніжжя Альп і Карат, а також в Азії, де піднімаються в небо гірські ланцюги Тянь-Шаню, передаються з уст в уста легенди про прекрасному квітці, яка символізує любов, відданість і вірність. А називається ця квітка едельвейс. Вищеназвані гори – місця природного існування рослини. Гірська, кам'яниста і піщаний грунт – кращі умови для зростання едельвейса. Йому не страшні морози, вітру, з легкістю переносить квітка ультрафіолетове випромінювання.

Незвичайне ім'я

Leontopodium (в перекладі з грецької мови означає «левова лапа») – так біологи називають цю квітку. Такої назви зобов'язаний едельвейс незвичайного виду нерозпустилися бутона. Завдяки своїй дивовижній красі, рослина має багато імен. Це французьке «альпійська зірка», італійське «срібний квітка скель» та інші кумедні прізвиська. Жителі Карпат ласкаво називають його «шовкової косицей». І все це про квітку едельвейс, фото якого ви можете бачити нижче.

Це цікаво! Оригінальне ім'я – «едельвейс» — походить з німецької мови і означає «білий».

Квітка едельвейс поблизу Бутони едельвейса нагадують лапи котячих, тому іноді цю квітку називають «Левова лапа»

Легенди

Так які ж легенди оточують квітка едельвейс, які таємниці він зберігає?

 1. Білий – колір духовної чистоти, тому здавна едельвейс асоціювали з душею. Одна з легенд свідчить, що закохані скинулися зі скелі, не змирившись з необхідністю розлучитися. На місці їх загибелі, як символ скорботи, зросли квітки едельвейса.
 2. Інша історія розповідає про «зірок гірських відьом», які вирощують їх і плекають. Вся справа в тому, що квітки едельвейса тривалий час зберігають свіжість і духмяність, навіть якщо їх зірвали. Звідси і пішло, що це витівки магів або відьом, які захищають свої природні скарби.
 3. Одна з найбільш романтичних і драматичних легенд була придумана народами Західної України: два брата близнюка, борючись за серце прекрасної дами, вирішили дізнатися, чия любов сильніше. Хто принесе дівчині надзвичайно красивий гірський квітку, той і переміг. Деручись по скелях, один з братів зірвався. Родич спробував підхопити його, але це лише знищить їх обох. Засмучена дівчина стрибнула у провалля від горя.
Кущ Едельвейса на вершині скелі Едельвейс — гірське рослина, тому легенди часто пов'язують з важкодоступністю його збору

Таким чином, едельвейс об'єднує в собі гіркі драми нещасної любові, питання життя і смерті, магії і містицизму, магії. Для кожного едельвейс приготував щось своє, настільки домашнє і близьке серцю, що неможливо не відчути легенду «на власній шкурі».

Зовнішній вигляд

Налічують близько 30 видів рослини. Квітку едельвейса являє собою трав'янистий багаторічник. Пишні молочно-білі квіти ніби зроблені з оксамиту. Вони обрамлені вузькими листочками з бархатистою поверхнею нижньої частини. Верхня гладка сторона може мати колір сріблястий або зеленого моху.

Будова едельвейса

Багаторічна рослина є представником сімейства складноцвітих. Кущі мають висоту близько 25 см, з часом розростаються і завширшки до 22 див. В липні протягом 20-25 днів відбувається цвітіння альпійського підвиди. Фото квітки едельвейса альпійського в дикій природі представлено нижче.

Спортивна слава

Мало хто знає, що квітка едельвейса насправді – символ суворого альпіністського спорту. Альпіністський союз заснував орден з однойменною назвою, право носити який має лише сотня альпіністів планети. Така честь була дана рослині у зв'язку зі специфічністю місць його проживання: щоб добути квітку в природному середовищі, необхідно підкорити високі скелі.

Едельвейс - символ альпіністського спорту

Розмноження

Розмножується рослина повільно, з допомогою насіння, які з'являються після цвітіння і мають здатність як розлітатися під дією вітру, так і рости недалеко від куща.

Зверніть увагу! При вирощуванні едельвейса для декоративного прикраси клумб використовують спосіб ділення куща живцюванням. Таким чином, рослина швидко вкорінюється і добре приживається.

Особливості місцевості

Знаючи походження квітки, можна визначити його переваги в кліматичних умовах: вологості, тенистости і т. п. Але з едельвейсом не все так просто: різні види квітки були одночасно знайдені в декількох регіонах, що робить необхідним визначення виду рослини перед висадкою.

 1. Альпійський едельвейс росте на скелях Європи, Середньої і Малої Азії, в Альпах. З-за сильних вітрів квіти утворюють невеликі чагарники 25 см заввишки, сильно опушені, завдяки чому мають приємний сріблястий відтінок.
 2. Карликовий едельвейс був знайдений в Гімалаях, Китаї, воліє висоту близько 4000 метрів. На відміну від альпійського побратима, цей вид квітки – низькорослий багаторічник з лопатовидными листям темно-зеленого кольору. Карлики дуже вибагливі до грунту: в ній має бути малий вміст гумусу, в період зростання вона обов'язково повинна бути вологою.
 3. Едельвейс курильських островів не досягає і 16 см висоти. Рослина паутинисто-повстяне, що ускладнює вирощування в квартирі. Тим не менш, на дачі така рослина виглядає оригінально на каменях і пнях.
 4. Одним з найбільш красивих видів, нарівні з альпійським, вважається сибірський едельвейс, або Пилибина. Виростає в Кореї, Монголії і Сибіру, відрізняється меншим діаметром бутонів, ніж у альпійського родича. Росте кущами, що дозволяє висадку на дачі без особливих проблем. Тим не менш, необхідно стежити за вологістю грунту і вітром на території. Рослина не повинен перегріватися.
Курильський едельвейс Едельвейс курильських островів виростає не дуже великим Альпійський едельвейс Альпійський едельвейс має досить довге стебло і сріблястий відтінок Карликовий едельвейс Карликовий едельвейс виростає не більше 10 см і стелиться по землі

Поради по догляду

 1. При дуже частому поливі може початися гниття кореневища, тому в ґрунт необхідно додавати пісок.
 2. Рослина може страждати від попелиці. У цьому випадку листочки починають жовтіти і обсипатися. Допомогти можна, побризкавши кущі спеціальним розчином від шкідника.
 3. Кущі едельвейса вимагають омолодження, що рекомендовано проводити через кожні три роки.
 4. Квіти не зажадають окремої підживлення, так як звичні до мізерним гірських грунтів.
 5. Едельвейс слід висаджувати окремо від інших культур, так як ті можуть не дозволити нормально розвиватися, забираючи більшу частину мінеральних речовин з ґрунту. Партнерами можуть стати невисокі рослини, які будуть нарівні з едельвейсом: аллисум або живучка.
Розсада едельвейса Розсаду едельвейса краще розсаджувати окремими кущами, він не любить конкурентів

Внесений едельвейс в Червону книгу?

Достеменно відомо, що в Червону книгу внесено лише один вид: альпійський едельвейс. Знайти таку рослину можна тільки самостійно, забравшись в гори, де росте квітка едельвейс, так як він знаходиться під охороною всесвітньої спадщини. Інші ж різновиди нескладно придбати в спеціалізованих квіткових магазинах.

Корисні якості едельвейса

Едельвейс не тільки красивий, але і корисний для організму людини квітка. В хімічний склад цієї рослини входять речовини, які захищають організм від вільних радикалів.

Це цікаво! Засоби, виготовлені на основі едельвейса, знімають запалення, протидіють злоякісних пухлин. Є хорошими антисептиками, впливають на грибки і бактерії.

Едельвейс для шкіри Компоненти едельвейса часто використовують для живлення і молодості шкіри

Окремо потрібно звернути увагу на екстракт едельвейса. Він включає в себе всі корисні речовини з рослини, і тому сприятливо впливає на шкіру, заспокоює її. Любительки традиційних засобів нерідко самостійно готують витяги як антивікової косметики.

Вирощування едельвейса — хороша можливість зробити нудний дачний ландшафт оригінальним, незвичайним. Скельні рослини рідко приживаються, тому ви будете справжнім щасливчиком, якщо зможете виростити квітку у себе на ділянці. Не бійтеся експериментувати і спробуйте себе в ролі «гірського» садівника!

Фото 41: Розвиток грибка при вирощуванні едельвейса Фото 42: Клумба з едельвейсом Фото 43: Степовий едельвейс Фото 44: Альпійський едельвейс Фото 45: edelweiss_de_bonneval-sur-arc Фото 46: Дикий карликовий едельвейс Фото 47: Кущ едельвейса Фото 48: Продаж едельвейса Фото 49: Зростання едельвейса на вертикальному схилі Фото 50: Едельвейс серед каменів Фото 51: Гірський едельвейс Фото 52: Leonthopodium jacotianum Фото 53: Leontopodium jacotianum Фото 54: Японський едельвейс Фото 55: Leontopodium Nanum Фото 56: Leontopodium Nivale Фото 57: Leontopodium Ochroleucum Фото 58: Leontopodium Shinanense Фото 59: Відцвітання едельвейса Фото 60: Вирощування едельвейса в промислових цілях Фото 61: Розсада едельвейса Фото 62: Сльоза снігової королеви - едельвейс Фото 63: Зростання едельвейса в ущелині Фото 64: Вирощування едельвейса
9-03-2018, 18:51
681 просмотров
Нашли ошибку?