» » Що включає щоденне прибирання квартир, поради, хитрості, інструкції

Що включає щоденне прибирання квартир, поради, хитрості, інструкціїприбирання квартири-2

Підтримання порядку у власній оселі іноді стає справжньою проблемою, а все тому, що деякі господарі постійно відкладають виконання певних операцій на потім.Мовляв, все одно у вихідні наводити порядок у всьому житло. Тим не менш, слід обов'язково враховувати, що щоденне прибирання квартир не тільки забезпечить постійний порядок, але й істотно полегшить генеральне наведення чистоти.

Більшість з нас уникає щоденне підтримання порядку, виправдовуючи це небажання втомою, рутиною і зайвими витратами енергії. Проте все не так страшно, достатньо всього лише скористатися кількома порадами, виконання яких дозволить істотно полегшити процедуру наведення чистоти і, що важливо, кардинально змінити саме ставлення до цієї процедури.

Ставлення-до-прибирання Щоденне прибирання квартир не тільки забезпечить постійний порядок, але й істотно полегшить генеральне наведення чистоти

Ставлення до прибирання

Важливо! Основне, що формує негативне ставлення до підтримання чистоти, — це відсутність мотивації або неправильні мотиви.

Досить часто доводиться стикатися з тим, що практично всю роботу змушений виконувати лише один з членів сім'ї, хоча безлад створюється всіма разом. Крім цього негатив створюється тим, що незалежно від витрачених на прибирання часу і сил, навіть при наведенні ідеального порядку, на наступний день можна виявити нові об'єкти для докладання зусиль, адже безлад з'являється просто внаслідок нормального життя сім'ї, можна сказати сам по собі. Ну а порядок доводиться наводити, намагаючись, докладаючи для цього чимало роботи і зусиль.

Варто спробувати розібратися, як необхідно правильно наводити порядок, які існують для цього правила, і, що важливіше, — як прибирання квартири може стати простим і необтяжливим заняттям.

Звичайно, домогтися повної стерильної чистоти житла, де проживає кілька людей, періодично користуються кухнею, туалетом або ванною, просто неможливо. А вже якщо є діти, то ускладнюється навіть завдання простого наведення порядку. Втім, якщо ввести в звичку регулярно робити легке прибирання, то щомісячні або щотижневі каторжні зусилля з проведення генерального прибирання поступово перестануть бути обтяжливими домашніми клопотами. Особливо якщо всі члени родини будуть привчені наводити за собою порядок.

Особливо ефективно проводити очистку в тих місцях, де може здатися досить чисто. Наприклад, навести порядок на кухні, де прибирали всього пару днів назад, адже в цьому випадку процедура забере набагато менше часу та зусиль, ніж якщо забиратися раз за тиждень.

Різновиди-наведення-чистоти Терміновий варіант прибирання є досить необтяжливим, але не дозволяє дрібному безладу, який усувається відносно легко перерости в ґрунтовну захаращеність

Різновиди наведення чистоти

Підтримання чистоти в квартирі можна умовно розділити на кілька видів прибирання, це:

  • термінова;
  • поточні заходи;
  • вимушена;
  • генеральна.

Останній різновид розглядати не будемо, адже вона здійснюється досить рідко і не має відношення до обговорюваної теми, а ось на решті варто зупинитися трохи докладніше.

Терміновий варіант прибирання є досить необтяжливим, але не дозволяє дрібному безладу, який усувається відносно легко перерости в ґрунтовну захаращеність. Так, будь приготування їжі зазвичай залишає на плиті ледве помітні жирові плями, на які зазвичай мало звертають уваги. Однак якщо такі цятки будуть накопичуватися, то вже через тиждень чищення плити перетвориться в досить нетривіальну задачу, а от якщо відразу просто протерти поверхню губкою, в'ївся бруду можна уникнути.

Термінова прибирання дозволяє негайно позбутися з'являється бруду. Не роблячи цього, запобігти накопичення бруду, стає з часом досить серйозною проблемою, не вийде. Гірше того, домочадці, а особливо діти, досить швидко звикнуть до безладу і почнуть сприймати його як щось цілком нормальне і природне.

Поточні заходи виконуються за заздалегідь складеним графіком. Щоденне прибирання квартири, план якої складено заздалегідь, може включати різні завдання, більшість з них навряд чи доведеться виконувати кожен раз. Однак, виконуючи їх по черзі, щодня витрачається досить невеликий час, а в підсумку всередині квартири підтримується постійна чистота.

організація-процесу-прибирання Поточні заходи виконуються за заздалегідь складеним графіком

Вимушена прибирання проводиться у разі, коли уникнути цього вже не виходить. Наприклад, миття холодильника, коли в ньому вже намерзло стільки льоду або сміття накопичилося, що він починає морозити набагато гірше. Втім, такий прибирання цілком можна уникнути, необхідно регулярно виконувати термінову або поточну прибирання.

Проте трапляються моменти, коли вимушена прибирання проводиться обов'язково. Це будь-які «нещасні випадки», від пописавшей на підлогу кішки, до прориву труби водопостачання.

Прості поради

Полегшити домашню працю по наведенню порядку і постійно підтримувати квартиру в чистоті допоможуть деякі поради.

Важливо! Головне — правильно організувати сам процес прибирання.

Проводити прибирання можна у відповідності з кількома варіантами. Більшість людей підтримує порядок за наступною схемою: основна щотижнева прибирання, проміжне наведення порядку в будні, генеральна щомісячна прибирання. На жаль, недоліки цього варіанту очевидні. Кожна прибирання забирає багато сил і часу, а крім цього в проміжках накопичується сміття і бруд, з'являється істотний безлад.

поради-прибирання-квартири Всі речі, що знаходяться в квартирі, повинні мати свої місця, а всім членам сім'ї повинна бути щеплена звичка після користування будь-річчю повертати її на виділене місце

Набагато ефективніше і менш трудомісткий інший варіант, що передбачає щоденне прибирання певних ділянок квартири з щотижневої загальної прибиранням. Для цього варіанту необхідно розділити квартиру на зони, в яких порядок наводиться по черзі. При цьому кожен день витрачається лише близько 15 хвилин.

Цей простий варіант дозволяє не тільки підтримувати чистоту, але і, якщо заодно розставляти речі по місцях, — утримувати житло в порядку. Втім, негативна сторона також присутня – миючі і чистячі засоби витрачаються в дещо більшій кількості, зате сили і час зберігаються досить істотно.

Варто відзначити ще один маленький нюанс. Всі речі, що знаходяться в квартирі, повинні мати свої місця, а всім членам сім'ї повинна бути щеплена звичка після користування будь-річчю повертати її на виділене місце. Таким нехитрим підходом можна значно скоротити час прибирання, яка не буде вимагати розбиратися ще й з речами, розкиданими по всій площі.

Деякі операції рекомендується виконувати щодня. Так, прибирати в спальні, застеляти ліжко або розставляти книги по місцях на полиці краще щодня. Як, втім, і мити кухонний посуд. Віднімаючи всього кілька хвилин, всі ці дії дозволять не відволікатися на їх виконання при загальній прибирання.

миття-всіх-вікон Деякі операції рекомендується виконувати щодня

Починаємо жити по-новому

Отже, рішення займатися прибиранням по-новому прийнято, хочеться спробувати скористатися порадами. Отже, з чого почати щоденне прибирання квартири? Безліч рекомендацій здатне привести до деякої розгубленості. Теоретично все зрозуміло, а от як бути на практиці?

Для початку визначитеся, яке час ви здатні виділити на прибирання щодня. Орієнтуючись на це, розділіть масштабну щотижневе прибирання на невеликі порції, кожна з яких буде виконуватися в один із буднів. Найкраще розділити всі роботи на 5 частин по дням тижня, один день залишиться на загальну прибирання, а ще один рекомендується зробити вихідним. Весь перелік робіт оформіть у вигляді плану і намагайтеся строго дотримуватися його. Звичайно, з часом з'явиться звичка і потреба в «паперовому» плані відпаде, але на початку краще його мати.

миття-кахлю Всі великі справи доводиться здійснювати досить рідко, тому їх можна потроху включати в план щотижневої загальної прибирання

Все, не включене вами в розклад, оформіть окремим списком, в який в основному потраплять ґрунтовні домашні справи. Для прикладу, це може бути:

  • внутрішня очистка і розморожування холодильника;
  • миття вікон;
  • очищення швів та інші глобальні завдання.

Всі великі справи доводиться здійснювати досить рідко, тому їх можна потроху включати в план щотижневої загальної прибирання. При цьому особливої напруги ви відчувати не будете, адже щоденне прибирання дозволить навести загальний порядок в квартирі досить швидко.

Важливо! до Речі, як би ви не намагалися, якщо в підтримці порядку не будуть приймати участь всі члени сім'ї, не допоможе ніяка прибирання. Тому кожен повинен мати певний ділянку або завдання.


6-03-2018, 11:11
435 просмотров
Нашли ошибку?