» » Що робити, якщо лізе на виробі хутро песця: поради експертів

Що робити, якщо лізе на виробі хутро песця: поради експертівzhenskaya_shuba_iz_pesca

В даний час досить широко поширена ситуація, коли лізе хутро песця, це пов'язується з присутністю на ринку великої кількості контрафактної продукції. На вітчизняному хутряному ринку присутня безліч недобросовісних виробників, які не дотримуються технологію обробки шкурок і випускають речі, які не відповідають жодним стандартам. І наскільки швидко ви зрозумієте, чому лізе хутро песця, залежить, чи зможете надалі носити вашу улюблену річ чи ні.

lezet_meh_pesca Застосування вихідного матеріалу низької якості може бути причиною линьки хутра

Основні причини линьки хутра

Спеціалісти нараховують більше десятка основних причин, по яких може псуватися хутро. Якщо не знати основні з них, можна вибрати такого «песця», який облізе на наступний же день після покупки. Що ж стосується конкретики, то ви повинні як мінімум запам'ятати такі моменти, здатні стати причиною псування хутряний речі:

  • порушення технології поводження з хутром в процесі виконання обробки матеріалу і пошиття виробів з них;
  • застосування вихідного матеріалу низької якості;
  • аномалії в забарвленні хутра;
  • порушення вимог до умов зберігання вихідного матеріалу та готової хутрової продукції;
  • пошкодження хутряного покриву комахами, а також наявність на ньому механічних пошкоджень.
meh_pesca Дуже часто на речах, присутніх у продажу, зустрічається такий недолік, як «підрізка»

Якщо лізе хутро песця, вам в першу чергу варто звернути увагу на те, як виробник даного виробу поставився до дотримання технології пошиття хутряної продукції.

Важливо! Виробництво хутряних виробів вимагає, щоб для пошиття застосовувалися витримані сухі шкурки. Якщо для тієї ж шуби були використані шкури молодих тварин, вона обов'язково почне линяти.

Крім того, описаний недолік може проявлятися у хутряних виробів в процесі їх шкарпетки, в тому разі коли виробник хутра допустив помилки в процесі обробки вихідного матеріалу – шкурок тварин або безпосередньо при виготовленні того чи іншого виробу. Наприклад, дуже часто на речах, присутніх у продажу, зустрічається такий недолік, як «підрізка», яка характеризується випаданням одиничних ворсинок в місцях швів. Це ознака порушення технології.

pescovaya_shuba Якщо ворс лізе по всій площі шуби, то такий недолік називається «простригом»

Що стосується сумлінних виробників, то подібного казусу зазвичай не буває, так як всі хутряні матеріали пропускають через спецбарабан. В результаті такої обробки ворс стає м'яким, що в свою чергу дозволяє йому лягти правильно навіть в недоступних місцях конструкції виробу. Такий вихідний матеріал не буде «лізти» у місцях розташування швів ні при яких умовах.

shitje_shuby Порушення технології поводження з хутром може бути причиною випадіння хутра

Якщо ворс лізе по всій площі шуби, то такий недолік називається «простригом». Таке явище виникає при грубому порушенні технології обробки матеріалу, яке полягає в тому, що на заводі під час обробки хутрової продукції зі шкурки на вивороті знімається дуже товстий шар шкіри. В результаті порушення цієї технологічної операції підрізають цибулини волосся, що сидять глибоко в товщі епідермісу, після такої обробки ворс випадає.

prichiny_linjki_meha_pesca Досить поширеним явищем є випадання подпушка, що виникає із-за неправильної обробки шкірки тваринного

Якщо придбаний жилет з песця і виявлено, що з нього лізе хутро так, що на ньому утворюються лисини, то, найімовірніше, це є результатом неправильного застосування хімікатів. Наприклад, досить часто причиною такої біди може стати невдала чистка виробу в хімчистці. В цьому випадку його зазвичай викидають, так як лисини відновленню не підлягають.

Боротьба з випаданням ворсу

Якщо лізе хутро песця, зазвичай існує тільки один спосіб змінити ситуацію – замінити старе хутряний виріб новим. Проте в деяких ситуаціях процес псування можна загальмувати або навіть зупинити. Зробити це зможе тільки досвідчений фахівець з хутр, якщо руйнування не зайшло надто далеко.

Досить поширеним явищем є випадання подпушка, що виникає із-за неправильної обробки шкірки тварини. При цьому лізе чи хутро песця день або тиждень не грає особливої ролі, так як після випадання зайвого волосся цей процес повинен припинитися. В цьому випадку необхідно для додання хутряного виробу початкового зовнішнього вигляду просто розчесати його поверхня звичайної гребінцем або щіткою для чищення тварин.

kak_vybratj_shubu_iz_pesca Невелика випадання волосся цілком природно, і після закінчення линьки ваша річ прослужить вам досить довго

При цьому окремо варто поговорити про тих випадках, коли лізе хутро, а жилетка з песця заражена комахами, наприклад міллю. У цьому випадку, вчасно виявивши сліди перебування непроханих гостей в хутрі, позбутися від них можна за допомогою хімічних спецзасобів. Після цього потрібно вичесати хутро і, якщо він зберіг гарний зовнішній вигляд, річ слід помістити в спеціальний чохол, просочений спецзасобом від молі.

На замітку! Якщо речі лізе довгий ворс, це дуже неприємний ознака, так як він означає, що такий хутро не зазнав фінішної обробки, яка і повинна була б видалити з виробу підрізані волоски.

Кушніри заявляють, що невелике випадання волосся цілком природно, і після закінчення линьки ваша річ прослужить вам досить довго. Якщо ж волосся будуть випадати у великому обсязі, вам доведеться купувати новий виріб з хутра, а старе викидати.

Не виправляються дефекти, що з'явилися внаслідок порушення процедури фарбування виробу. У цьому випадку ворс починає висипатися відразу ж після того, як ви принесете куплену річ додому. Якщо встигнете швидко повернути її продавцеві, у вас залишиться шанс отримати назад свої гроші. У зв'язку з цим не затримуйтесь, і при виникненні найменшої підозри на присутність дефекту, йдіть у магазин з претензією.

Неправильна носка і зберігання хутряного виробу також зазвичай призводять до незворотної його псування, тому якщо ваша дружина купила жилетку з песця і лізе хутро, дізнайтеся у продавця, в яких умовах річ зберігалася. При цьому подібні пошкодження самостійно практично не відновлюються, і вам допоможе в якійсь мірі приховати їх робота фахівців ательє, що спеціалізується на роботі з хутром.

Чому линяє штучне хутро?

Виробники штучного хутра стверджують, що вироби з нього не псуються. Однак це не так, і лізе хутро песця, виготовленого штучно, не гірше натурального. Пов'язано це в основному з деякими тонкощами технології виготовлення такого матеріалу. При цьому і порушення технології пошиття виробів з нього можуть внести свій внесок у цей процес. В результаті навіть нова річ може зіпсуватися всього лише за кілька днів.

iskusstvennyy_meh_pesca Випадання штучного ворсу може відбуватися в тому випадку, коли виріб виготовлено з порушенням технологічних вимог

Правда, існують незначні недоліки, що дозволяють виправити сформоване положення. Наприклад, випадання штучного ворсу може відбуватися в тому випадку, коли виріб виготовлено з порушенням технологічних вимог. В цьому випадку достатньо річ добре вичесати, і явище повторюватися більше не буде. Для цієї процедури необхідно використовувати тільки м'які гребінці і щітки, не здатні пошкодити виріб. Жорсткі ж вироби краще відкласти подалі.

Якщо ж не виходить встановити причину описуваного дефекту, постарайтеся вивчити стан підкладки вашого хутряного виробу. Якщо тканинна основа штучного хутра зруйнувалася, вам необхідно буде зміцнити її, інакше ворс і далі буде випадати. Для цього підкладку зазвичай проклеюють зсередини. Це можна зробити за допомогою спеціального клею, наносячи його на поверхню підкладки.

prichiny_vypadeniya_vorsa Якщо тканинна основа штучного хутра зруйнувалася, вам необхідно буде зміцнити її, інакше ворс і далі буде випадати

до Речі, лізе хутро песця ще й тому, що проведена невдала процедура чистки та прання. Штучний матеріал може пошкоджуватися комахами. Це може відбуватися в тому випадку, коли на штучному підставі буде закріплений натуральний ворс. Його може пошкоджувати моль, тому помітивши сліди її життєдіяльності на шубі, обробіть виріб препаратами проти молі, а саму шубу вичесати. Якщо пошкодження невеликі, ви зможете її таким чином врятувати.

Фахівці з верхньої одязі радять подумати про те, чи варто докладати стільки зусиль для порятунку вироби з хутра штучного походження. Справа в тому, що такі вироби мають відносно невисоку вартість і деколи легше просто замінити стару річ на нову. Іноді можна замінити деякі елементи, виготовлені з штучного хутра, наприклад галявину на комірі. У результаті річ збереже свій зовнішній вигляд, а ви вбережете себе від зайвих фінансових витрат.

borjba_s_vypadeniem_vorsa Не варто купувати різноманітні неякісні речі, а також вироби від «сірих» брендів

Як вибрати хутряний продукцію?

Щоб придбана річ не зіпсувалася, необхідно дотримуватися правил догляду за хутряними виробами. Зазвичай такі правила детально розписуються в інструкціях до речей. Не варто купувати різноманітні неякісні речі, а також вироби від «сірих» брендів, так як на хутряному ринку процвітає фальсифікат, і замість натурального хутра ви можете придбати справжню підробку. Купуйте вироби брендових виробників, які прослужать вам кілька років без втрати якості.

Важливо! Пам'ятайте: якісна продукція повинна бути чипирована і мати сертифікат відповідності.

Якщо вам пропонують хутряну річ, але без чіпа і сертифіката, ні в якому разі не купуйте такий виріб. Мало того, що ви опинитеся жертвою шахрая, так ще і підтримайте його своїми грошима.

Варто утриматися від придбання екзотичних хутра з тієї причини, що ви не завжди зможете відрізнити, наприклад, хутро леопарда від підробки. Беріть всім звичну норку. В Росії знають цей хутро і вміють з нею поводитись.


9-03-2018, 07:58
533 просмотров
Нашли ошибку?