» » Що потрібно знати для успішного ведення сільського господарства

Що потрібно знати для успішного ведення сільського господарстваВедення сільського господарства

Сільське господарство – галузь народного господарства, що забезпечує населення і промисловість різними продуктами харчування і сировиною. Ведення сільського господарства регламентується відповідними нормативними актами, які удосконалюються з часом.

Проблеми сільського господарства

До причин, що утруднюють діяльність аграріїв, можна віднести кліматичний, людський та фінансовий фактори. Тільки на 30% території країни клімат дозволяє займатися будівництвом різних сільськогосподарських об'єктів і веденням особистого підсобного господарства, позбавленого всяких ризиків. На врожаї несприятливий вплив клімату позначається приблизно раз в три роки.

Що стосується фінансування, то підтримка аграріїв у Росії набагато менш виражена, ніж у європейських країнах. Крім того, виділяються гроші не завжди використовуються ефективно.

Агробізнес На врожаї несприятливий вплив клімату позначається приблизно раз в три роки

Ще одна проблема – дефіцит сільськогосподарських машин. Техніка, як правило, володіє низькою продуктивністю, з-за чого вітчизняні фермери позбавлені можливості на рівних конкурувати зі своїми західними колегами. Ця проблема також витікає з недостатнього фінансування.

Нарешті, людський фактор. Це питання знань, умінь і прагнення підвищити ефективність виробництва. На жаль, не всі керівники зацікавлені в даному питанні.

Більшість проблем у сільському господарстві вирішується за допомогою створення пільгових умов ведення агробізнесу.

Яким має бути господарство людини?

Основна діяльність будь-якої сільськогосподарської організації полягає у виробництві або переробки аграрної продукції з метою її подальшої реалізації.

Ще одна проблема – дефіцит сільськогосподарських машин

Є певні форми, в яких допустиме ведення аграрного господарства. Можливістю вести сільськогосподарську діяльність володіють юридичні особи, індивідуальні підприємці і звичайні громадяни.

Громадяни, в тому числі іноземні, мають право займатися веденням особистого підсобного господарства. Зазвичай це родичі, ведуть спільне господарство. Воно є спеціальною формою господарсько-трудової діяльності, кінцева мета якої — виробництво продуктів сільськогосподарського призначення. Таку форму діяльності не слід вважати різновидом підприємництва, оскільки вироблена або перероблена продукція зазвичай знаходить застосування лише для задоволення споживчих потреб власників. Однак продукти, виготовлені в особистому господарстві, можуть бути виставлені й на продаж.

Ведення домашнього господарства стає можливим лише на ділянках землі, які є об'єктами володіння громадян. На цих територіях можуть бути розташовані різні споруди, а також майнові об'єкти, розміщення яких не забороняється законом.

У господарській книзі сільського виконавчого органу фіксуються дані про будівництво на ділянці і веденні самого господарства.

Права громадян

За громадянами закріплена можливість зводити господарські споруди, будівництво яких є необхідною умовою здійснення аграрної діяльності. Особи можуть укладати будь-які угоди, пов'язані безпосередньо з веденням господарства, якщо вони не суперечать законодавству. Крім того, у громадян є підстави покладатися на підтримку держави, обсяги якої встановлені законодавством.

Земельний кодекс Земельний і цивільний кодекси регламентують правила обігу ділянок

До форм державної допомоги відносяться:

  • розвиток інфраструктури сервісу, створення різноманітних кооперативів (обслуговуючих, торгових);
  • посередництво у розвитку особистих підсобних господарств шляхом створення вигідних соціальних, економічних, правових умов для здійснення цього виду діяльності;
  • проведення необхідних ветеринарних заходів (огляд, вакцинація, лікування сільськогосподарських тварин).

Законодавством встановлюється найбільша площа земельної ділянки, який може належати громадянам, які володіють особистим господарством. Вона становить 0,5 гектара. Якщо в особи є декілька ділянок, то їх сумарна площа не повинна перевищувати 2,5 гектара.

Земельний і цивільний кодекси регламентують правила обігу ділянок.

Господарські споруди За громадянами закріплена можливість зводити господарські будівлі

Державні органи позбавлені можливості втручатися в діяльність осіб, які здійснюють ведення особистих господарств, за винятком випадків, передбачених законодавством.

Виходячи зі своїх повноважень, виконавчі державні органи здійснюють контроль за дотриманням законодавчих вимог громадянами, що здійснюють сільськогосподарську діяльність.

Втрата прав власності на ділянку є основним приводом для припинення ведення особистого підсобного господарства.

Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
13-02-2018, 13:05
336 просмотров
Нашли ошибку?