» » Що таке керамограніт, як вибрати керамограніт для підлоги і як його укласти – Кошкін Будинок

Що таке керамограніт, як вибрати керамограніт для підлоги і як його укласти – Кошкін БудинокВидів плитки існує безліч, але люди завжди прагнуть знайти найбільш міцний, красиву і сучасну. Тим, кому потрібен універсальний варіант облицювального матеріалу на всі випадки життя, майже ідеальний по своїм властивостям, варто звернути увагу на керамогранітную плитку.

 • Як доглядати і чим мити керамограніт?
 • Керамограніт: що це?

  Оформлення стін і підлоги керамогранітом Керамограніт — якісний і міцний матеріал для обробки різних поверхонь: підлоги, стін, сходів, стільниць та інших Фото 17: Видобуток граніту Фото 18: Керамограніт що це Фото 19: Ковеер по виробництву керамограніта Фото 20: Порівняння водопоглинання керамограніта і клінкерної плитки

  Матеріали граніт і кераміка відомі здавна. Але у кожного з них є свої недоліки: природний граніт добувати нелегко, керамічна плитка (або кахель) досить пориста, а тому легко накопичує вологу.

  У 80-х роках минулого століття технологи з Італії задумали створити композитний варіант, який би можна було отримувати штучно. Так з'явився керамічний граніт або скорочено керамограніт.

  Аналог природного граніту вийшов навіть більш міцним. Виробництво його можна назвати прискореним повторенням процесу народження натурального каменю. Білі глини, що спікаються в температурі від 1200 до 1300 градусів, одноразово обпалюють. Так виходить кераміка, має властивості граніту, з майже нульовим коефіцієнтом водопоглинання.

  Схема виробництва керамограніта Схема виробництва керамограніта

  Міцність матеріалу безпосередньо залежить від якості складових, що використовуються при його виробництві: глин різних сортів (які застосовуються, як зв'язуючий елемент), польового шпату (необхідного для спікання компонентів), кварцового піску (забезпечує жорстку основу), пігментів, до складу яких входять оксиди металів (марганцю, кобальту, хрому, заліза). Всі «інгредієнти» подрібнюють, змішують, пресують, обпалюють і шліфують.

  Чим точніше дотримані всі пропорції, тим більш якісним вийде матеріал. Зрозуміло, що в умовах великих виробництв, на яких змішуються тонни компонентів, здійснити це нелегко, але можливо.

  Де використовується керамограніт?

  Керамогранітна плитка — настільки міцний і красивий матеріал, що використовувати її можна для обробки практично будь-якій поверхні. Відомий керамограніт для підлоги, вулиці, обробки будинків зовні й усередині. Різноманітність відтінків і текстур сучасного керамограніта дозволяє застосовувати його в інтер'єрі. Особливо актуальний цей матеріал для кухні (оздоблення стін, робочих поверхонь, стільниць, статі,) передпокою, ванної та санвузлів, сходів (для оформлення ступенів часто використовується антиковзка плитка зі спеціальною текстурою) і інтер'єрів комерційних приміщень.

  Обробка підлоги керамогранітом Керамогранітную плитку часто використовують для обробки підлоги і сходів, для додання приміщенню статусності Фото 23: Оздоблення фасаду керамогранітом Фото 24: Стільниці з керамограніта Фото 25: Обробка керамогранітом душовою і туалету Фото 26: Раковина з керамограніта

  Для утеплення будинків та захисту стін від руйнування, розроблена технологія вентильованого фасаду з керамограніта, що дозволяє створити унікальний додатковий шар на деякій відстані від основних стін, робить холодний будинок тепліше.

  Переваги і недоліки керамограніта

  Керамограніт включає в себе переваги плитки і натурального каменю, а недоліки їх виключає. Ось основні плюси використання керамогранітної плитки:

  • Коефіцієнт поглинання вологи (0,05 %) набагато нижче, ніж у керамічної плитки (10 %). Це означає, що використовувати керамограніт можна для вулиці, для фасаду і для обробки вологих приміщень. Оформивши кухню або ванну кімнату таким матеріалом, господарі не зіткнуться з протіканням води в сусідні кімнати, плитка не деформується на відкритих верандах і доріжках.
  • Стійкість до стирання (зносостійкість) керамограніта найвища і перевершує натуральний граніт. Саме тому таку плитку вибирають для облаштування гаража, великих комерційних приміщень з великою прохідністю – плитка з керамограніта практично вічна.
  • Механічна міцність керамогранітної плитки залежить від товщини та коефіцієнта водопоглинання (а він у цього матеріалу дуже низький). Чим товще плитка і менше вона поглинає вологи, тим менше вона буде схильна до пошкоджень під впливом навантаження. Керамограніт – дуже міцна плитка з високим опором на вигин і ударостійкість.
  Технічні характеристики керамограніта Технічні характеристики керамограніта
  • Морозостійкість і жароміцність – величезна перевага керамограніта, він не боїться впливу температур. Такі високі показники обумовлені нездатністю цього штучного каменю накопичувати вологу. Опалювальний підлогу з керамограніта добре зберігає тепло.
  • Товщина і вага – технічні характеристики гранітної кераміки. Вони взаємопов'язані і дуже важливі при створенні плану оздоблення, адже підбирати їх потрібно в залежності від типу поверхні, облицювання якої планується зробити.
  • Така морозостійка, нековзна і міцна керамогранітна плитка – необхідний росіянам для зимового часу матеріал, який використовується повсюдно.
  Що краще керамограніт або плитка для підлоги Порівняльні характеристики керамограніта і керамиеской плитки

  Єдиний мінус штучного граніту — лише його досить висока ціна.

  Який буває керамограніт

  Керамічний граніт – розкішний матеріал, який виготовляється в безлічі форм, забарвлень і текстур. Технологія передбачає ретельне подрібнення фарбувального пігменту разом з іншими компонентами, тому колір плитки стає рівномірним, не стирається і не дряпається. Фактурні плитки часто використовують не тільки як фасадний матеріал або елемент внутрішньої обробки, але і в громадських будівлях (як тактильних покажчиків для слабозорих і сліпих).

  Керамограніт частіше застосовують в декількох варіантах:

  • під дерево;
  • під камінь (зазвичай білого, бежевого, сірого або коричневого кольорів);
  • під мармур.
  Керамограніт під ламінат Керамограніт може бути імітований під різні поверхні, наприклад, під ламінат Фото 30: Керамограніт під фігурний камінь Фото 31: Керамограніт під камінь Фото 32: Кермогранит під камінь Фото 33: Керамограніт під дерево

  Така плитка виглядає настільки реалістично, що з легкістю замінить імітовані поверхні на відповідних ділянках простору. Керамограніт під дерево або камінь фарбують у відповідні кольори.

  Поділяють керамограніт і за характеристиками. Відомий керамічний граніт:

  • матовий (полірований);
  • напівполірований;
  • сатинований або лощений;
  • глазурований (смальтированный);
  • структурований або фактурний;
  • ректифікований;
  • мозаїка.

  Матовий або неполірований керамограніт – найбільш дешевий, але міцний тип цього матеріалу. Від полірованого і полуполированного керамограніта він відрізняється вмістом польового шпату (в матовому його менше). Польовий шпат робить плитку більш гладкою, для цього її додатково обпалюють в печі. На шорсткій поверхні неполірованого керамічного граніту складно посковзнутися, вона не витирається – володіє підвищеною зносостійкістю. Матовий тип такої плитки можна назвати справжнім керамогранітом.

  Матовий керамограніт Матовий керамограніт відмінно підходить для підлоги, так як він з-за своєї поверхні зовсім не ковзає Фото 35: Матова керамогранітна плитка у ванній Фото 36: Матовий керамограніт в дизайні ванної Фото 37: Фото 38: Світлий матовий керамограніт

  Полірований штучний граніт дуже ефектний. Ідеально гладка поверхня приваблює своїми естетичними властивостями, але підлога буде дуже слизьким. Під час шліфування відкриваються пори матеріалу, і він стає менш міцним і досить складним у догляді. Поліровану плитку не рекомендують використовувати в приміщеннях з вологою поверхнею: для обробки сходів (всередині будинку або на ґанку), для підлоги в басейні, але добре застосовувати, оформляючи стіни.

  Щоб поєднати естетику і комфорт, був розроблений напівполірований (лаппатипированный) протиковзкий керамограніт. При його виробництві виробляють лише легку шліфування верхнього шару, і тоді шорсткі ділянки чергуються з гладкими, і підлогу виглядає злегка потертим. Такий матеріал міцний, стійкий і красивий.

  Що таке лаппатированный керамограніт Лаппатированный керамограніт зберігає блиск полірованої, але менш ковзний Фото 40: Матовий керамограніт на кухні Фото 41: Лаппатированный керамограніт в сучасному інтер'єрі Фото 42: Полірований керамограніт в класичному інтер'єрі Фото 43: Полірований керамограніт

  Сатинований або лощений керамограніт ще більш ефектний, ніж напівполірований. Технологія його виготовлення така: на поверхню перед випаленням наносять мінеральні кристали, які дозволяють плитці злегка блищати, але не роблять її занадто слизькою.

  Сатинований керамограніт Сатинований керамограніт — це керамограніт з мінеральними кристалами

  Глазурований (смальтированный) – керамограніт з поверхнею, покритою невеликим шаром глазурі. Це додає плитці красу і яскравість, але серйозно знижує зносостійкість, адже верхній шар глазурі не такий міцний. Класти матовий керамограніт виробничих або офісних приміщеннях не варто, його скоро доведеться міняти. Зате в домашній обстановці він виглядає естетично і анітрохи не пошкодиться кілька років.

  Глазурований керамограніт Глазурований керамограніт — керамограніт, покритий шаром глазурі або смальти Фото 46: Глазурований керамограніт Фото 47: Глазурований керамограніт в їдальні Фото 48: Керамограніт з глазур'ю Фото 49: Смальта

  Структурований або фактурний керамограніт – досконала імітація практично будь-якій поверхні з особливою фактурою (дерева, каменю). При виробництві такого матеріалу розчин, що містить глину, заливають у відповідні форми, а потім плитку обпалюють, завдяки чому вона зберігає потрібні опуклості і вигини.

  Структурований керамограніт біля басейну Структурований керамограніт можна використовувати близько басейнів Фото 51: структурований керамограніт Фото 52: структурований керамограніт на підлозі Фото 53: Текстурний керамограніт Фото 55: Текстурний керамограніт настінний

  Ректифікований (обрізний) керамічний граніт – одна з найдорожчих різновидів цього матеріалу, адже його використання дозволяє створити ілюзію цельнокаменного покриття. Під час його виготовлення проводиться різання спеціальними алмазними ножицями, тому їх можна підігнати один до одного ідеально. При правильному укладанні стики плитки зовсім непомітні, і це виглядає розкішно.

  Ректифікований керамограніт Ректифікований керамограніт созает ілюзію натурального цільного каменю

  У продажу представлена і керамогранітна мозаїка, складається вона з керамограніта будь-якого типу – матового, глянсового, глазурованого і має відповідний зовнішній вигляд.

  Мозаїка з керамограніта Мозаїка з керамограніта прикрасить будь-яке приміщення

  Що краще: керамограніт або керамічна плитка для підлоги?

  Керамічна плитка – попередник керамограніта, але за своїми властивостями програє йому. Кераміку не назвати морозостійкої або стійкою до стирання. Кахель покривають глазур'ю, здатної ушкодитися від сильних ударів, така плитка схильна до механічних пошкоджень. Правда, все це можна сказати і про глазурованном керамограніті, що має низькі показники міцності за рахунок зовнішнього покриття. Головна відмінність цих двох матеріалів – підстава – нівелюється даною обставиною.

  Розглядаючи властивості полномассивного керамічного граніту, стає очевидним правильний вибір – він забарвлений по всій товщині (так що малюнок не зітреться ніколи), міцніше натурального каменю, витримує низькі і високі температури і не вбирає вологу. Керамічний граніт можна використовувати для обробки внутрішніх і зовнішніх приміщень, тоді як кахлю місце лише всередині будинку.

  Є у полномассивного керамограніта і пара недоліків: висока в порівнянні з керамікою ціна і невеликий асортимент виробів із нього. Малюнки яскравіше і різноманітніше у моделей кахельної плитки. Тому дизайнери і будівельники радять для прохідних приміщень і вулиці вибирати керамогранітне покриття, а для дому придбати керамічну плитку.

  Керамограніт для громадських місць Керамограніт часто використовують для оформлення холів громадських місць Фото 59: Керамограніт для холу Фото 60: Керамограніт на вулиці морозостійкий Фото 62: Керамограніт в кафе Фото 63: Фасад з керамограніта

  Якої фірми керамограніт краще

  Керамограніт європейських виробників вважається найкращим з усіх. Таку плитку виробляють в Італії, Польщі, Німеччини. Але й російські фірми випускають непогану продукцію. Наприклад, російська компанія Грес виробляє відмінний матеріал і постійно розширює асортимент. Плитка Грес – дуже якісне покриття з різноманітними варіантами малюнків і колірної гами, підтверджене спеціальним сертифікатом.

  Керамограніт фірми Грес Керамограніт фірми Грес — російський виробник керамограніта Фото 65: Керамограніт Coliseum Gres Sicilia Фото 66: Керамограніт Gres Альпи Фото 67: Керамограніт Грес в гаражі Фото 68: Сертифікат продукції фірми Грес

  Як укладати керамограніт на підлогу в домашніх умовах

  Укладання керамогранітної плитки проходить у кілька етапів:

  • складання плану укладання і підбір необхідних інструментів;
  • купівля та підготовка самої плитки;
  • підготовка поверхні (підлоги);
  • укладання плитки;
  • затирка швів.

  Перш ніж відправлятися в магазин, варто обміркувати, яким повинен стати підлогу в результаті. Потім, вже вибираючи плитку, потрібно скласти остаточний план укладання плитки, знаючи її розміри.

  Маркування керамограніта Маркування керамограніта

  Для укладання знадобляться інструменти:

  1. плиткоріз (можна скористатися і болгаркою);
  2. рівень;
  3. шпателі;
  4. ємність, у якій буде замішуватися розчин;
  5. будівельний міксер;
  6. хрестики для швів.

  Треба вирішити і який клей використовувати при укладанні плитки. Хоча можна застосувати звичайний плитковий склад, фахівці радять вибрати спеціальний клей для керамограніту, якого знадобитися чимало, адже матеріал досить важкий.

  Як покласти керамограніт на підлогу' data-pagespeed-url-hash='1817648348 Схема укладання підлогової плитки з керамограніта

  Спочатку необхідно провести демонтаж старого покриття (якщо таке було) і підготувати нову стяжку, при необхідності настелити утеплювач. Ідеально підійде для цього пеноплекс.

  Потім плитку потрібно порізати, підібравши відповідний для укладання розмір і очистити з поверхні технологічний віск, часто наноситься виробниками для того, щоб уберегти матеріал при транспортуванні. Відмити таку плитку можна звичайним мильним розчином, а віск прибрати шпателем.

  Сама укладання керамограніта мало відрізняється від монтажу звичайної кахельної плитки: спочатку замочують клей і дають йому настоятися, потім наносять клей на основу (іноді і на саму плитку) і укладають її на підготовлене місце, залишаючи невелику відстань для швів за допомогою спеціальних пластикових хрестиків. Шви слід заповнити спеціальною сумішшю на останніх етапах роботи. Затирка підбирається у відповідності з колірною гамою плитки.

  Як укладати керамограніт Укладати керамограніт слід за допомогою спеціальних куточків, які створюють зазор між плитками не менше 3 мм. Фото 72: інструмент для укладання керамограніта Фото 73: Нанесення розчину перед укладанням керамограніта Фото 75: Затирка після укладання керамограніта Фото 74: Варіанти укладання керамограніта

  Як різати керамограніт

  Керамічний граніт – дуже твердий матеріал, тому його різка – одна із проблем, з якою стикаються робітники. Можна спробувати нарізати плитку плиткорізом (з двох існуючих типів – ручного і електричного краще вибрати останній і використовувати «мокру» різання) або скористатися болгаркою. Ці інструменти підійдуть тим, хто хоче нарізати плитку по прямих лініях.

  Для фігурного різання використовують кільцеву пилу (з наконечником з карбіду) або кусачки (для маленьких зрізів).

  Як різати керамограніт Обрізати керамограніт можна за допомогою циркулярної пили або болгарки

  Щоб зрозуміти, чому необхідні різні пристосування і як правильно зробити розпил, варто подивитися відео з докладним поясненням процесу.

  свердлити керамограніт

  При укладанні іноді доводиться і робити отвори в плитці. Для цього знадобиться потужна дриль з насадками: коронка, балеринки і перо. Визначившись, ніж свердлити, необхідно намітити місце і провести необхідні дії. Потрібно пам'ятати, що розпил і свердління роблять лише по лицьовій стороні, щоб уникнути відколів і тріщин.

  Як просвердлити керамогранітную плитку на підлозі' data-pagespeed-url-hash='2425796245 Просвердлити керамограніт можна за допомогою дриля зі спеціальною насадкою — балеринки

  Чому керамограніт відходить від підлоги?

  Підлоговий керамограніт іноді відходить від поверхні через якийсь час після укладання. Такі проблеми свідчать про неправильному виборі клею, який почав руйнуватися в тих місцях, де навантаження була підвищена, або про недостатню підготовку поверхні підлоги, яка з часом деформувалася (зазвичай це відбувається в новобудовах).

  Як доглядати і чим мити керамограніт?

  Догляд за керамогранітом не складний, але вимагає правильного підходу. Починати очищення плитки слід відразу після укладання, щоб залишки пилу, затирання і цементу не затверділи і не пошкодили поверхню підлоги. У побуті керамограніт невибагливий, протирати його зазвичай потрібно лише водою, але в деяких випадках використовують і інші склади.

  Чистка керамограніта Чистити керамограніт дуже просто

  Перед використанням плитки з штучного граніту проводять спеціальну підготовку – наносять захисні синтетичні або натуральні воски, що створюють плівку, що захищає матеріал від подряпин.

  Ось кілька правил по догляду за керамічним гранітом:

  1. Свіжі сліди їжі, вина слід очищати простим розчином соди. Засохлі краще видалити засобами, що містять хлор або луг.
  2. Серйозні плями клею, воску, фарби або смол перуть за допомогою ацетону (бензину).
  3. Застосовувати для очищення керамограніта можна і кислотні речовини, але робити це потрібно акуратно, не зачіпаючи швів.
  4. До очищення глазурованої плитки потрібно знайти особливий підхід. Рекомендують попередньо обробити її розчином, що відштовхує вологу, і не використовувати мильних кошти (після них на поверхні часто залишаються розводи).
  5. Для очищення плитки з керамограніта не радять застосовувати порошки та пасти, що володіють абразивними властивостями, а також жорсткі щітки.

  Оброблені керамогранітної плиткою поверхні – відмінний спосіб створювати вишукані інтер'єри та екстер'єри. Спробуйте!

  Фото 79: Керамограніт під мармур Фото 80: Фасади під керамограніт Фото 81: Керамограніт в дизайні інтер'єру Фото 83: Мармуровий керамограніт у вітальні Фото 84: Що таке керамограніт Фото 85: Керамограніт в холі Фото 86: Раковина з підфарбованого керамограніта Фото 87: Смальтовый керамограніт Фото 88: Обробка ступенів керамогранітом Фото 90: Керамограніт у ванній Фото 91: Як свердлити керамограніт Фото 92: Тепла підлога під керамограніт
  4-03-2018, 18:44
  443 просмотров
  Нашли ошибку?