» » Що таке композитна черепиця?

Що таке композитна черепиця?Композитна черепиця

останнім часом на ринку покрівельних матеріалів з'явився новий гравець – композитна черепиця. Незважаючи на те, що цей матеріал був створений на початку 2000-х років і налічує в своїй історії всього лише десять років, він вже захопив досить серйозний сегмент ринку покрівельних матеріалів. Пов'язано це з тим, що даний вид черепиці має прекрасні технічні характеристики і відносно невисоку ціну.

Пристрій композитної черепиці

На відміну від звичайної, композитна черепиця є багатошаровим покриттям. Схема з багатьма шарами обрана творцями цього покрівельного матеріалу для того, щоб поєднати всі позитивні якості різних покрівельних матеріалів в одному виробі.

Справа в тому, що за кілька століть розвитку покрівельних матеріалів людство виробило різні сфери їх застосування, в абсолютно різних областях проведення покрівельних робіт. В результаті композитна металочерепиця на сьогодні має у своєму складі:

  • металопрофіль;
  • алюминиевоцинковое покриття;
  • акрилову грунтовку;
  • акрилову фарбу;
  • гранульований натуральний камінь;
  • акрилову глазур.

Використання композитної черепиці

При цьому основою даного покрівельного матеріалу є надміцна листова сталь товщиною 0,3-0,9 міліметрів. Зазвичай використовується для цього сталь має марку ЕС3, саме вона може надати необхідну товщину покрівельного матеріалу при збереженні якостей гнучкості та міцності.

Крім того,композитна черепиця покрита з однієї із сторін алюминецинковым складом. Він складається з алюмінію, цинку, кремнію та спеціальної мастики. При цьому алюміній захищає покрівлю від корозії, цинк протистоїть подряпин, а кремній надає приємний зовнішній вигляд всього виробу.

Застосування композитної черепиці

Варто пам'ятати, що цей «пиріг» був запатентований 50 років тому і основним його позитивною якістю є висока стійкість до корозії. В результаті композитна черепиця може працювати більше 25років без ремонту і всякого обслуговування. Крім того, нанесена на неї акрилова грунтовка дозволяє надати їй на поверхні антижировой ефект.

Що ж стосується гранульованої кам'яної крихти, то вона необхідна для захисту покрівлі від впливу ультрафіолету. При цьому склад є цілком органічним, і він вважається комерційною таємницею виробника.

Композитна покрівля

Крім того така крихітка дозволяє надати покрівлі оригінальний зовнішній вигляд. В результаті дах має дизайн «під камінь», який, до речі, дозволяє покрівлі самоочищатися під час випадання атмосферних опадів.

Всі перераховані якості композитної черепиці дозволяють їй надійно захищати дах будинку від дощу і снігу. При цьому досвідчені майстри-покрівельники рекомендують купувати таку покрівлю, як композитна черепиця luxard, яка повністю відповідає всім будівельним нормам і правилам, встановленим щодо покрівельних матеріалів.

Монтаж композитної покрівлі

Монтаж композитної черепиці передбачає кілька етапів. Першим етапом вважається виготовлення обрешітки. Для цього застосовується брусок розміром 50 на 50 міліметрів. При цьому крок між такими брусками повинен становити 370 сантиметрів і для його контролю застосовується спеціальний шаблон.

Якщо не дотриматися такий крок, то листи черепиці можуть бути деформовані в процесі її експлуатації. Крім того, вона може бути при цьому дуже легко деформована, так як не матиме надійної опори.

Також досить поширеною помилкою, яка виконується при проведенні такої операції, як монтаж композитної черепиці, є встановлення її листів без накладання одного аркуша над іншим. В результаті герметичність покрівлі може бути вельми істотно порушена, а також з боку можуть бути видні межі переходу листів один до іншого.

Монтаж композитної черепиці

В процесі монтажу бічний зсув покрівельного матеріалу підбирається виключно індивідуально. При цьому в цілях забезпечення найкращої гідроізоляції композитна черепиця повинна встановлюватися на місце з урахуванням наявної в регіоні рози вітрів.

Майстрам — монтажникам покрівлі необхідно назавжди запам'ятати, що не можна різати композитну черепицю диском по металу за допомогою «болгарки». Справа в тому, що в процесі роботи даного інструменту алюминиевоцинковое покриття може підгоряти. В результаті в подальшому покрівля може починати іржавіти. Краще всього в цьому випадку використовувати ручні ножиці або гільйотину.

Особливості монтажу композитної черепиці

При цьому фірмова композитна черепиця та її монтаж відрізняються простотою. Справа в тому, що виробник зазвичай комплектує її ершенными цвяхами необхідної довжиною з капелюшком спеціальної форми, що дозволяє надійно зафіксувати лист покрівлі. Для цього цвяхи забиваються під кутом 45 градусів до поверхні покрівельного матеріалу. А ось саморізи в цьому випадку краще не використовувати, оскільки це може зіпсувати зовнішній вигляд всієї покрівлі.

Крім того, щоб уникнути попадання вологи в місцях примикання черепиці до фронтонів і яндилам, їх необхідно закривати спеціальними планками з універсальним ущільнювачем. При цьому місця відбортовки можуть бути закриті спеціальною накладкою.

Також варто уважно ставитися до монтажу примикань, які поділяються на праві і ліві. Щоб їх правильно змонтувати, необхідно застосовувати спеціальний фартух, що кріпиться в «штроб», а також універсальний ущільнювач.

На що слід звернути увагу при монтажі композитної черепиці

У зв'язку з тим, що монтаж покрівлі проводиться багато етапів, з дотриманням досить складної технологічної схеми. З цієї причини має сенс звернутися для його виробництва до досвідченим майстрам покрівельного монтажу, які чітко дотримуються встановлену виробником покрівлі технологію, зберігаючи при цьому в цілісності сам покрівельний матеріал.

Якщо ж ви вирішите самі змонтувати композитну черепицю, вам в цьому може допомогти інструкція, прикладена до неї виробником, так і спеціальні сайти, присвячені монтажу покрівлі. На них можна знайти схеми монтажу, відеоролики з цим процесом, а також креслення і технологічні карти операцій.


11-03-2018, 06:44
524 просмотров
Нашли ошибку?