» » Що таке попелиця і як з нею боротися

Що таке попелиця і як з нею боротисяТля на кімнатних рослинах

Овочі, вирощені власними руками, не зрівняються по якостям з будь-якими іншими. Але перед тим як зібрати з дачної ділянки гідний урожай, треба добре потрудитися. Особливо багато клопоту дачникам завдають шкідники, загрозливі посадкам. Комахою є чим поласувати влітку на дачній ділянці або в саду. Майже кожна рослина має власний список потенційних шкідників.

Попелиця – найвідоміший і один з найнебезпечніших садових шкідників. Попелиця відрізняється невеликими розмірами (не більше 5 міліметрів в довжину), має довгі лапки, іноді – крила. Може мати кілька варіантів забарвлення: помаранчевий, зелений, жовтий, чорний. Відмінність між молодими і дорослими особинами попелиці (фото можна побачити нижче) полягає лише в розмірах. Попелиця – не поодиноке комаха, вона завжди присутня на рослинах колоніями чисельністю до 100 особин. Найчастіше такі колонії можна виявити на молодих пагонах, знизу листя і на бутонах квіток. Якщо колонію не знищують, вона поступово переміщається по всій рослині. Попелиця дуже швидко розмножується: за один дачний сезон кожною особиною відтворюється кілька поколінь.

Листова попелиця Попелиця – найвідоміший і один з найнебезпечніших садових шкідників

Види попелиці розрізняються не тільки за розміром і кольором, але і за смаковими уподобаннями. Наприклад, виділяють яблоневую тлю, рожеву тлю, вишнево-черешневий тлю і так далі. Але ці назви відображають лише найбільш бажаний, але ніяк не єдине джерело прожитку. Наприклад, бурякової тлю можна побачити і на капусті. Біла попелиця і зовсім не перебірлива в їжі – вона може пожирати як дерева, так і чагарники, також виявляється на цибулинних, овочевих, фруктових культурах.

Напад мурах і попелиці дуже послаблює рослину. Молоді рослини під гнітом комах можуть деформуватися і в'янути, часом такий вплив навіть загрожує загибеллю.

Небезпека зеленої попелиці (втім, як і більшості її видів) полягає в тому, що вона висмоктує соки, виділяючи при цьому оклеивающую рослина субстанцію – падь, на якій може з'явитися гриб, що викликає деформацію рослини і ускладнює процес фотосинтезу.

Методи боротьби з шкідниками

щоб уникнути ураження ділянки попелиць слід проводити профілактичні заходи. Пам'ятайте, що тля не виникає сама по собі. Найчастіше вона з'являється на бур'янах і перелітає з запущених ділянок сусідів, тому слід уважно оглядати кожну сотку.

Заходи боротьби з попелиць треба негайно приймати після виявлення поодиноких особин або нечисленних колоній. Як вже згадувалося вище, ці комахи розмножуються з неймовірною швидкістю. З попелиць можна боротися як хімікатами, так і народними засобами. До останніх відноситься обприскування рослин, на яких з'явилася попелиця, мильним розчином або відварами різних трав. Коли ці методи виявляються неефективними, багато садівники вдаються до продуктів хімічної промисловості. Хімікати також розпилюють над рослинами, дотримуючись інструкцій, зазначених на упаковці.

Мильний розчин Мильний розчин допоможе позбутися від попелиці

Всі обприскування проводять у вечірній час доби, щоб не заподіяти шкоди бджолам. Також слід пам'ятати про безпеку природних ворогів попелиці на кімнатних рослинах.

Перш за все потрібно постаратися зберегти на ділянці популяцію комах-хижаків, які харчуються попелицями – наприклад, сонечок. Може бути, ви звертали увагу (а якщо ні, то зверніть) на те, як вони повзуть по гілках калини або смородини, щоб поласувати попелиць. Справа в тому, що після обприскування попелиці на огірках деякі особини виживають і відкладають яйця у великій кількості, після чого нова популяція цієї шкідливої комахи захоплює нові території, обживаясь на молодих листочках, стеблах, пелюстках. А їх ворогів, сонечок, ви по необережності можете вбити в ході обприскування. Щоб не допустити цього, заходи по боротьбі з шкідниками потрібно приймати послідовно і з розумом.

Мураха і тля Одночасно з попелиць необхідно вести боротьбу з мурахами, оскільки вони – прекрасні розповсюджувачі попелиці по всій ділянці
  1. Для початку слід змити тлю з рослин механічним шляхом, щодня поливаючи їх водою прямо з шланга або мильним розчином з лійки.
  2. Щоб уникнути розвитку популяції попелиці, не потрібно зловживати мінеральними і органічними добривами, що містять азот. Азот провокує ріст і розвиток рослини, його молодих пагонів і листя, які найбільше приваблюють тлю своєю ніжною і м'якою їстівної шкіркою.
  3. Одночасно з попелиць необхідно вести боротьбу з мурахами, оскільки вони – прекрасні розповсюджувачі попелиці по всій ділянці. В якості приманки для мурашок використовуються шматочки поролону, просочені цукровим сиропом або засахаренным варенням з додаванням сухих дріжджів. Справа в тому, що дріжджі мають властивість зростати, розпираючи травний тракт мурашки. А оскільки мурахи – комахи стайня, здатні передавати сигнали родичам, дискомфорт, який відчуває хоча б один з них, передається й іншим. Так що більше вони на ділянку не повернуться. Але якщо з'явиться інша популяція, доведеться повторити все знову. Присутніх на поролоні мурах можна видалити, струшуючи у відро з гарячою водою.
Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
10-03-2018, 09:23
512 просмотров
Нашли ошибку?