» » Шліфування паркету: все про інструментах і виконання робіт

Шліфування паркету: все про інструментах і виконання робітМайстер шліфує паркет

Ремонт — неодмінний атрибут нашого побуту. Природно, всі замовники прагнуть, щоб він виконувався повноцінно і якісно. Серед численних видів операцій, які супроводжують в наші дні виконання ремонтних робіт, все більш помітне місце займає шліфування паркету. Затребуваність шліфування викликана тим, що сьогодні паркетні покриття переживають своє нове народження після довгого періоду захоплення синтетичними покриттями.

Необхідність шліфування

Паркет, при всіх його вельми численні достоїнства, має один прикрий мінус — з плином часу він, навіть будучи покритий захисним лаковим або барвистим шаром, втрачає свій настільки привабливий вигляд, покриваючись подряпинами, відколами, та й сам шар лаку або фарби схильний стиратися. Часта мийка незахищених плашок змушує сіріти верхній шар деревини.

Шліфований паркет

Заміна паркетного покриття — справа дорога і зовсім не обов'язкова. У більшості випадків така операція, як грамотно і професійно проведена шліфування паркету, цілком здатна повернути покриттю той ошатний вигляд, який він мав при первинній укладанні. Найчастіше шліфовка проводиться в якості 2-го етапу реставраційних робіт, після усуває найбільш грубі дефекти циклювання та в цілях підготовки для подальшого покриття підлог лаком, але не обов'язково. Не дуже пошкоджене покриття може обійтися без циклювання, а натуральна деревина, покрита мастикою чи воском, також виглядає дуже привабливо.

Сказане стосується і звичайного паркету, і навіть набірного, колекційного. Правда, в останньому випадку, зазвичай, вживають термін «реставрація». Хоча по складності подібні роботи цілком порівнянні з самої настиланням паркету, обходяться замовникові вони набагато дешевше. У найпростіших випадках (або для господарів житла, що володіють потрібними навичками) і при наявності певного інструментарію, шліфування паркету цілком може бути виконана самостійно.

Необхідні інструменти

Тим, хто зважиться шліфувати паркет власними силами, знадобиться наступний набір інструментів:

  • шліфувальна машина для паркету (самодіяльним майстрам цілком можна взяти її в оренду на час роботи. Для квартири середніх розмірів циклювання займе пару-трійку днів);
  • машина для шліфування кутів (при потребі обробити кути можна і вручну, але це досить важко і займе багато часу);
  • наждачний папір різних фракцій (зернистістю від 40 до 120). До неї знадобляться спеціальні ножиці;
  • пилосос великої потужності, краще промислової моделі, Його також легко орендувати.

Професійний інструмент для шліфування

Виконання робіт

Для виконання роботи шліфувальна машина для паркету спочатку заправляється наждачним папером 40-го номера. Перший прохід робиться уздовж стін, по напряму в якому укладені плашки паркету. Тиск на поверхню покриття регулюється спеціальним гвинтом. Категорично забороняється допускати перевантаження двигуна машини, обороти повинні бути завжди рівномірними. У міру вирівнювання паркету і усунення дефектів машину заправляють абразивними матеріалами все меншої зернистості. Складні для шліфування зони, в які не проходить машина — місця примикань, ділянки під радіаторами і їм подібні обробляються спеціальним агрегатом, в просторіччі іменується чобітком або вручну. Утворилася в процесі пил регулярно видаляється за допомогою пилососа.

Шліфування підлоги інструментом

Зрозуміло, що в тексті викладено найбільш загальні аспекти проведення шліфування паркету, однак сьогодні не проблема знайти в мережі досить докладні і детальні інструкції, включаючи відеоролики, де докладно роз'яснюються і демонструються всі найменші нюанси цього виду робіт.

Краще замовити

Відомо, що будь-яку роботу виконують професіонали краще любителів. А шліфовка паркету — досить непроста операція, потребує і чималих навичок, та відповідного досвіду. Доведеться врахувати особливості текстури деревини, з якої виготовлені паркетні плашки оброблюваного покриття, її твердість і безліч інших, не менш важливих факторів. А вимоги до якості покриття досить жорсткі — нерівність отриманої після шліфування поверхні не може перевищувати одного міліметра на всій обробленої площі. Тому для виконання шліфувальних робіт по паркету, все ж розумніше запросити майстрів однієї з численних сьогодні компаній, що пропонують подібні послуги. Адже ціна помилки при самостійному виконанні шліфування може зрівнятися з вартістю укладання паркету заново.

Інструмент для шліфування

Вартість

У середньому, розцінки на шліфування паркетного покриття визначаються віком паркету і ступенем його зносу. Вартість таких робіт (без подальшої лакування) зазвичай знаходиться в межах ножиць від 150 до 250 рублів за квадратний метр, але це досить приблизні числа.

Гарний результат шліфування


11-03-2018, 15:37
547 просмотров
Нашли ошибку?