» » Штори, здатні захистити від світла

Штори, здатні захистити від світлаШтори від сонця

Яскраве сонячне світло, що ллється через вікна в приміщення, іноді може виявитися серйозною проблемою. Кімнати надмірно нагріваються, важко розгледіти що-небудь на екрані телевізора, неможливо організувати повноцінний денний сон дітям. Також нелегко доводиться прихильникам створення усамітнення.

Навіть самі щільні штори не завжди справляються з цією проблемою. До того ж не завжди задуманий інтер'єр поєднується з важкими складками тканини або з ребристими конструкціями жалюзі. Виходом виявляються світлонепроникні штори. Особливості їх кріплення і роботи такі, що вони здатні затемнити приміщення до 95%. Цього цілком достатньо, адже багато людей при абсолютній темряві здатні впадати в неконтрольовану паніку. А деякі види тканини здатні вирішити проблему перегріву кімнати і знизити рівень шуму.

Чому саме вони

Світлонепроникні штори мають безліч переваг перед звичайними завісами або жалюзі:

 • встановити їх можна на вікна різної геометрії і розміру;
 • структура штор відрізняється монолітністю, тому деформація виключена;
 • між шторою і склом рами утворюється повітряна подушка, яка служить бар'єром для зайвого шуму і холоду;
 • штори дуже практичні і невибагливі у догляді;
 • так як вибір тканин для них надзвичайно широкий, світлонепроникні штори легко вписуються в будь-який інтер'єр, гармонійно поєднуючись з традиційними тканинними або допомагаючи;
 • такі штори займають мінімум простору.

Спектр застосування рулонних штор великий. Це професійні приміщення (медичні, освітні, розважальні установи), офіси, готелі і санаторії. У житлових будинках рулонні штори популярні при оформленні віталень, дитячих і спальнях. Особливо актуальні такі штори для людей з ослабленим зором або болючою чутливістю.

Штори від сонця

Конструктивні особливості і дизайн

Невелика касета-короб вміщує в себе спеціальний вал, на якому кріпиться полотно штори. Підібрати короб для конкретного інтер'єру нескладно, часто його навіть не видно. Самі рулонні штори світлонепроникні виготовляють з особливої тканини – Blackout, яка має акрилове покриття з виворітного боку. Саме воно не пропускає сонячні промені, світло вуличних ліхтарів. Деякі тканини мають спеціальну сріблясту виворіт, що відображає потік гарячих променів і не дозволяє нагріватися повітря в приміщеннях.

 1. Світловідбиваюча здатність тканин типу Blackout ділиться на кілька градацій: напівпрозора (створює помірне затемнення), непрозора (до 95% затемнення);
 2. «Зебра» (або «день-ніч»), у якому прозорі вставки чергуються з непрозорими, а самі штори монтуються в два рухомих шару, що дозволяє регулювати рівень затемнення за бажанням.

Штори від сонця

Світлонепроникні штори піднімаються і опускаються вручну або за допомогою електромотора (пультом). Для ручного керування використовують або ланцюговий шнур, або пружинний тримач. Не варто докладати надмірних зусиль або смикати шнур: правильно змонтована штора буде рухатися бездоганно рівне. Кріпляться короби з рулонними шторами також декількома способами:

 • до стіни над вікном;
 • усередині віконного отвору;
 • на саме вікно.

Як зафіксувати короб вирішується за бажанням, є варіанти зі свердлінням і без нього. Штора щільно закриває вікно і не колишеться від протягів завдяки боковим направляючим. Напрямні допомагають полотну штори рівно і акуратно закривати віконний отвір, не створюючи складок або провисань.

Які штори вибрати

Сьогодні можна підібрати готові рулонні штори в магазині, хоча це варіант для типових будинків. Для цього достатньо знати ширину віконного отвору і додати до цієї величини 4 см для нахлеста. Але все ж краще вдатися до допомоги фахівців, які виконають заміри і змонтують рулонні штори світлонепроникні точно по вікну.

Штори від сонця блакитні Оформлення самого полотна штори вибирається у відповідності з інтер'єром. Це можуть бути тканини із загальним принтом, фактурні (під будь-який природний матеріал), з фотодруком, з різним плетінням. Так як особлива тканина не схильна до вигорання, деформацій або усадки, то рулонні штори довгий час зможуть підтримувати вибраний стиль приміщення і бути самостійним елементом декору.

Як доглядати за світлонепроникними шторами

Особливого догляду не потребують. Вже на стадії виготовлення полотно штори просочується особливим складом, він відштовхує пил і бруд. Все, що залишається – періодично протирати штору від пилу вологою серветкою з обох сторін. Якщо все-таки бруд з'явилася на полотні, його цілком можна просто опустити в таз з мильною водою, потім добре облити водою і просушити перед скручуванням.

Мабуть, турботи вимагатимуть тільки рулонні штори в приміщеннях з великою кількістю людей (офіси, школи, клініки). Тільки протирання серветкою тут недостатньо, тому в таких місцях використовуються інші методи, на зразок ультразвукової чистки.


6-02-2018, 11:48
237 просмотров
Нашли ошибку?