» » Етапи будівництва гаража з сендвіч панелей

Етапи будівництва гаража з сендвіч панелейПриклад гаража

Гараж з сендвіч-панелей – це один з варіантів, виконуваний з металоконструкцій і має ряд гідних характеристик:

  • високі міцнісні властивості;
  • непогана теплоізоляція;
  • якісний зовнішній вигляд.

Зібрати його при бажанні можна за кілька днів, і при цьому подібні гаражі відрізняються різноманітними конфігураціями і розмірами. Гараж з сендвіч-панелей можливо обладнати воротами на автоматичному пуску, що спрощує заїзд машини.

Гараж з сендвіч панелей сучасний

У чому ж суть гаража з сендвіч-панелей

Сендвіч-панель – конструкція, що вимагає складання, вона складається з кількох елементів: зовнішня оболонка – профільований лист і шар утеплювача, і внутрішня оболонка – шар зі сталі. Панелі можуть бути різноманітних величин, а на ділянках стикування забезпечені замками, які спрощують монтаж.

Існує ряд певних правил. Перше — гараж потрібно будувати на рівній місцевості або на стрічковому фундаменті. В якості каркаса використовують металевий профіль, а під час кріплення панелей на ділянках стикування встановлюється герметизуюча прокладка. Гараж з СІП панелей — досить міцну будову, яка поєднує легкість і простоту. І по вартості такої гараж обійдеться набагато менше, ніж споруда з блоків.

Для початку необхідно замовити проект гаража з сендвіч-панелей, в якому будуть передбачені: каркас, обшивка, дах, а також різноманітні елементи для кріплення. Сама установка не здається важкою, тому гараж з сендвіч-панелей можливо зібрати своїми руками.

Стадії складання гаража з сендвіч-панелей:

  • кожна споруда, нехай і невелике, повинно стояти на вирівняну місцевості у вигляді забетонованому майданчику або гравійної відсипки. Якщо цього не виявилося, тоді будується стрічковий фундамент, а його підлоги заливаються бетоном;
  • на наступній стадії зводять каркас з металевого профілю, який йде в комплекті. На каркасі кріплять обшивку, виконану із сендвіч-панелей. Розпашні або відкидні ворота гаража встановлюють за бажанням власника.

Давайте більш детально розглянемо, як побудувати гараж з сендвіч-панелей під ключ.

Прочитайте нашу статтю Будівництво з сендвіч панелей.

Модель гаража на фото

Установка фундаменту і підлоги

Якщо забетонованому майданчику немає, то виконують фундамент. Метод виконання робіт такий:

Для початку виконують розмітку на місцевості і вирівнюють поверхню. Потім по всьому периметру, де буде встановлений стрічковий фундамент, викопується траншея шириною 0,6 м і глибиною 0,4-0,5 м. На дно траншеї сиплять шар піску, який обов'язково утрамбовують. В траншеї роблять опалубку з дощок, ширина опалубки 0,4 м, висотою – на 0,2 м вище рівня землі. Усередині опалубки обов'язково повинен бути гідроізоляційний шар, поверх якого кладуть в 2 ряди арматура, скріплена прутами. Місця, де арматура з'єднується, можна пов'язати дротом, здатної легко гнутися. Заливати опалубку необхідно бетоном, а після — накрити покривні матеріалом і залишити на кілька днів, поки бетон добре не застигне. Після того як бетон застигне, опалубку знімають і знову засипають піском. Далі встановлюється арматурна сітка з прутків від 8 до 12 мм і кріплять дротом. Потім замішують бетон і заливають на вже приготований поверхневий шар для підлоги за заздалегідь розставлених маячками.

Рекомендуємо до прочитання нашу статтю Як своїми руками побудувати гараж з піноблоків.

Гараж з сендвіч панелей своїми руками

Установка каркаса гаража

Послідовність встановлення наступна.

Спочатку збирають стіни. Вирізують потрібного габариту профіль і об'єднують в прямокутник. Потім укладають ребра з кроком 0,5 м один від одного. Для стабільності стінки тягнуть металевою стрічкою однакового розміру. З'єднують елементи саморізами. Перекриття стелі виконуються з більш широкого профілю, але виходять при цьому з навантаження. Профілі кріплять між собою саморізами. Зібравши стінки, додатково об'єднують їх елементами, які входять до наданий набір. За допомогою рівнеміра і схилу стіни роблять рівними. Дах фіксують до вже зробленого каркаса саморезами. Тепер каркас можна обшивати.

Прочитайте нашу статтю Проводка і вентиляція в гаражі своїми руками.

Каркас гаража

Методика обшивки

Обшивка гаража багато часу не займає, і все ж потрібно дотримуватися технологічний процес. Рівнемір застосовується, щоб уникнути перекосу стіни. Обшивка починається зі стінки. Для початку фіксують панель гладкою стороною до решетування, зміцнюючи у верхньому куті, і вирівнюють схилом. Все це кріплять саморізами з гумовою шайбою. Саморізи кріплять на верхній хвилі обшивки. Потрібно спробувати не перетягнути. Пов'язують цю конструкцію замками, які розташовані на каймі панелей, не забуваючи про герметику і ущільнювальної прокладки.

Зробивши обшивку стін, переходять до покриття даху, використовуючи куточки, планки та ін

Прочитайте нашу статтю Стелажі для гаража: вибір на користь стаціонарних.

Гараж з сендвіч панелей бистровозводімий

Закінчивши з обшивкою, приступають до воріт. Установка проводиться по рівнеміри, вставляють замки і зашивають сендвіч-панелями.

Після всього цього виконується внутрішня обробка в гаражі. Залишилося визначитися з опаленням. Гараж з сендвіч-панелей може експлуатуватися.

Побудувати гараж з сендвіч-панелей — справа, що вимагає майстерності, часу і певних грошових витрат. Проте, яка виходить споруда, та ще й зроблена своїми руками!


12-03-2018, 16:11
625 просмотров
Нашли ошибку?