» » Яблуня Мельба: сорт для всього світу

Яблуня Мельба: сорт для всього світуСкороплодная яблуня мельба

За літо кожній людині хочеться добре відпочити і з'їсти побільше корисних фруктів. А особливо літа чекають любителі яблук. Що стосується яблук Мелба, то у цього сорту є прихильники не тільки у нас в країні, але і по всьому світу. Адже ці яблука такі гарні, яскраво-червоні і дуже соковиті. У цій статті ви знайдете докладний опис сорту Мелба і дізнаєтеся, в чому відмінність цих яблунь від інших.

Сорт Мельба був випадково отриманий в 1898 році в результаті вільного запилення яблунь Макінтош. Цей новий, нікому поки не відомий сорт назвали на честь знаменитої тоді оперної співачки. Яблуні швидко росли і давали хороший урожай. Саме із-за цих якостей сорт Мельба став стрімко поширюватися по всіх садах спочатку в Канаді, а після і за її межами.

Яблуні Мельба не дуже високі і мають крону округлої форми. У перші роки стовбур дерева не розгалужується, а тільки стає товщі і пряміше. Кора на стовбурі темно-коричневого кольору. З роками з'являються пагони, які, на відміну від стовбура, ростуть не вгору, а в сторони. Вони трохи світліше стовбура. Листя дерева світло-зелені, овальні, злегка зігнутої форми.

Вирощування яблуні мельба Яблуні Мельба не дуже високі і мають крону округлої форми

Цвітуть яблуні Мельба дуже красиво. Бутони суцвіть великі, білі, рожевого або фіолетового відтінку.

Яблуні Мельба здатні з року в рік давати хороший врожай. Яблука цього сорту слаборебристі, частіше округло-конічної форми і досить великі. Їх легко зривати з дерева завдяки тонкій і короткої плодоніжки. Стиглі яблука мають червоно-зелене забарвлення. Зелені вони біля плодоніжки, а рум'яні боки і червоні. Шкірка яблук гладка.

Переваги і недоліки сорту

Основною перевагою яблунь даного сорту можна вважати те, що вони рано починають плодоносити. І з кожним роком плодів стає більше. При цьому збирати врожай можна вже в середині літа. Яблук зазвичай багато, урожай з дорослого дерева – від 30 до 70 кілограмів.

Ще одна перевага яблук Мельба в тому, що вони нескоропортящиеся. Яблука цього сорту витримують тривалу транспортування і зберігання. Крім того, у цих яблук відмінний смак. З них можна робити варення, компоти, сушіння, начинки для пирогів і багато іншого. Яблука Мельба не тільки смачні, але й корисні.

Але навіть у такого чудового сорту є свої недоліки. Головна з них у тому, що яблуні Мельба не витримують сильних морозів. Крім того, дерева мають схильність захворювати паршею. Старі яблуні можуть рідше плодоносити.

Догляд

Хоча яблуні сорту Мелба мають ряд вагомих недоліків, при правильному догляді вони стають не такими відчутними.

Старі дерева слід вирубувати, як тільки вони перестають плодоносити кожен рік.

На зиму потрібно закопувати коріння і нижню частину стовбура дерева – так яблуні буде легше переносити зиму.

Необхідно стежити за тим, щоб крона дерева не розросталася занадто сильно – при багатому врожаю яблуні буде дуже важко тримати довгі, але тонкі гілки в верхній частині крони. Робіть обрізку і формуйте крону вчасно.

Сорт яблуні мельба Необхідно стежити за тим, щоб крона яблуні не розросталася занадто сильно

Щоб дерево не дошкуляли шкідники, обприскуйте його спеціальними сумішами. Але пам'ятайте, що робити це можна тільки навесні – під час набрякання бруньок і перед цвітінням.

Не забувайте періодично підгодовувати яблуню – ця міра допоможе уникнути парші. Вносити підживлення в грунт (це може бути деревна зола, добрива або компост) найкраще в середині осені.

При правильному догляді яблуня буде радувати вас рясними врожаями смачних і соковитих яблук.

Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
6-03-2018, 15:20
507 просмотров
Нашли ошибку?