» » Що робити, якщо вас затопили сусіди зверху

Що робити, якщо вас затопили сусіди зверхуУявімо таку ситуацію: ви прокидаєтесь, солодко потягуєтеся, йдете на кухню ставити чайник і по дорозі вступаєте в величезну калюжу, що витікає з-під дверей ванної кімнати. Ситуація не з приємних, але головне тут - не панікувати. Спочатку переконайтеся, що затоплення стався не з вашої вини. У разі, якщо вода веселим струмком біжить по стінах, висновок, як правило, очевидний: ви - жертва.

Отже, давайте розглянемо алгоритм дій, що робити, якщо вас затопили сусіди зверху: як "вийти сухим з води" і компенсувати завдану житлу шкоду.

Необхідно виявити причину затоплення

Дане завдання - сама першорядна і основна. Спробуйте знайти місце протікання, після чого оперативно перекрийте стояк у ванній кімнаті. Це потрібно зробити, щоб упевнитися, що причина затоплення знаходиться не у вас в квартирі. Потім якомога швидше повідомте сусідів зверху про те, що вони вас заливають. Якщо ж двері вам ніхто не відкриє (або ви лицем до лиця зустрінетесь з точно такими ж калюжами, як у вас), піднімайтеся до тих пір, поки не дійдете до сухої житлоплощі. Так, можна буде визначити, що вас і ваших сусідів заливає одна з квартир нижче.

Обов'язково проінформуйте керуючу компанію про подію та зафіксуйте завдані збитки на фото або відео. Як правило, в таких випадках інженерна служба перекриває стояк відразу у всього будинку, щоб зупинити безконтрольний потік води. Ну, якщо у вас, звичайно, не вийшло відразу ж розібратися з протіканням самостійно.

Потрапте до аварійної квартири

Після того, як вам вдалося визначити винуватця затоплення, потрібно зв'язатися з ним будь-якими шляхами. Сумно, якщо найближчим часом його так і не буде вдома - квартиру доведеться розкривати. Необхідність такої неприємної обставини обумовлена, по-перше, тим, що затоплення саме по собі нікуди не дінеться. А по-друге, виникає ще одна серйозна трудність: стояк перекритий, а це значить, що весь будинок не зможе користуватися водою, поки ситуація не вирішиться. Саме з цих двох причин керуюча організація має повне право розкрити заливаюче сусідів житло.

Процес розкриття повинен проходити в присутності дільничного і двох свідків, при цьому дільничний зобов'язаний контролювати цілість і збереження особистого майна господарів квартири. З міркувань безпеки опечатуються також і всі двері всередині житлоплощі. Проте, є одне невелике але: в разі розкрадання майна домоуправління ніякої відповідальності за це не несе.

Оцінка збитку після затоплення

Отже, ми вже обговорювали, що фотографії зіпсованого майна вам здорово допоможуть. Однак це не все, що буде потрібно зробити. Запросіть професійних оцінювачів, які зафіксують пошкодження і розрахують вартість ремонту. Самостійно цим займатися не варто, так як ви ризикуєте випустити з уваги ряд прихованих дефектів. Керуюча компанія, в свою чергу, повинна направити до вас інженера. Він складе Акт затоплення. Після цього ви можете сміливо вимагати у винуватця протікання матеріального відшкодування збитків.

Компенсація заподіяної майну шкоди

На цьому етапі можливі два варіанти. Перший - власник аварійної квартири готовий компенсувати вам збитки. В такому випадку слід укласти з ним угоду, чітко позначивши в ньому терміни виплати грошових коштів. Другий варіант - власник відмовляється брати на себе відповідальність і виправляти плачевні наслідки затоплення. Тоді дорога веде прямо до суду.

Не поспішайте впадати у відчай, коли сусід відмовляється йти на контакт. Суд існує саме для вирішення подібних питань. Підберіть юриста, а потім подайте позов, до якого будуть включені документи, що доводять провину сусіда. Крім того, вам будуть потрібні свідчення свідків. Крім загальної вартості ремонту ви можете спробувати стягнути ще й компенсацію моральної шкоди. Головне - грамотно підійти до справи.


7-07-2020, 16:19
159 просмотров
Нашли ошибку?