» » Який осушувач повітря вибрати для квартири

Який осушувач повітря вибрати для квартириУявіть ситуацію: з наближенням зимового сезону ви розстібаєте чохол, в якому зберігається ваша дублянка, і виявляєте на ній цвіль! Це означає, що наступний крок після порятунку дублянки - перевірка рівня вологості у вашому будинку.

Оптимальний рівень вологості в житловому приміщенні 30-60% для теплої пори року і 30-45% для холодної. Якщо значення підвищується до 70%, це вже небезпечно. Надмірна вологість повітря спочатку ніяк не відчувається мешканцями. Однак з часом домочадці помічають сліди грибків, що вражає стіни (особливо в кутах), стелю, кахельну плитку і міжплиточні шви, меблі, книги. Сіро-зелені і чорні точки повільно розходяться і перетворюються в плями, яких дуже складно позбутися. Грибку «по зубах» і дерево, і шкіра, і камінь, і бетон, і що найнеприємніше організм людини.

Міна уповільненої дії

Перебуваючи в приміщенні, ураженому цвілевих грибком, ми неминуче вдихаємо його спори, під впливом яких можуть розвиватися або загострюватися багато захворювань:

 • алергія, екзема, дерматит;
 • ларингіт, трахеїт, бронхіт, астма;
 • ревматизм;
 • запаморочення, головний біль.

У зоні ризику по вологості знаходяться квартири, розташовані на першому та останньому поверхах, а також в «хрущовках» і новобудовах з погано просушеними стінами.

Проживаючи в таких умовах, звертайте увагу не тільки на очевидні ознаки підвищеної вологості сліди цвілі, але і на наступні моменти:

 • вологі плями на стінах;
 • запітнілі скла і дзеркала;
 • погано сохнуть рушники у ванній;
 • характерний запах вогкості, який з порога вловлюють ваші гості.

Якщо ви регулярно помічаєте в своєму будинку хоча б дві з цих ознак, варто придивитися до агрегатів, що чарівним чином вирішать проблему підвищеної вологості - осушувачі повітря, які можна придбати на сайті osushiteli.ua.

Види осушувачів повітря

За принципом дії побутові осушувачі повітря діляться на:

 1. Конденсаційні - здійснюють конденсацію вологи. Принцип дії полягає в нагнітанні в пристрій вологого повітря, яке потім охолоджується під впливом холодоагенту. Осушене і холодне повітря проходить через конденсатор, нагрівається і знову потрапляє в приміщення, при цьому його температура на 2-5 ° С вище, ніж на вході;
 2. Адсорбційні осушувачі, в яких вологе повітря проходить через барабан з адсорбентом, вбирає вологу, після чого знову надходить в приміщення. Найчастіше такі осушувачі не вимагають електропідключення і мають компактні розміри, тому їх зручно застосовувати в шафах, корзинах з білизною, на полицях і т.д. Їх успішно експлуатують при низьких температурах повітря (нижче 10 "С);
 3. Асиміляційні - працюють за принципом заміщення: за допомогою системи вентиляції відбувається заміщення вологого повітря з приміщення нагрітим сухим з ​​вулиці. Такий вид обладнання не підходить для регіонів з підвищеною вологістю, а також для роботи в сиру погоду.

Подібний пристрій буде працювати на 100% тільки в тому випадку, якщо перед його придбанням ви перевірите всі труби і батареї на предмет протікання і випаровування вологи, а також станете регулярно провітрювати своє житло. Крім того, якщо для обробки приміщення використані матеріали на латексній основі, їх краще замінити більш натуральними і «дихаючими».


7-11-2020, 22:36
185 просмотров
Нашли ошибку?