» » Підживлення і своєчасне добриво огірків

Підживлення і своєчасне добриво огірківПочатківці і досвідчені городники знають, щоб отримати рясний урожай огірків, потрібно правильно за ними доглядати. Особливо важливо знати, коли, чим і в яких пропорціях, кількостях вносити добриво для огірків? Важливо, щоб вони добре росли, формувалося багато плодів і ви збирали 2-3 рази в тиждень високий урожай.

огірок лійкаРізноманітні добрива вносять в ґрунт, коли готують ґрунт до садіння розсади або насіння, під час зростання рослини, цвітіння огірків, рясного плодоношення. Досвідчені городники кажуть, що хороша натуральна підживлення огірків і радять її чергувати зі спеціальними мінеральними добривами.

Краща підживлення огірків здійснюється в рідкому вигляді. Намагайтеся підгодовувати їх помірно. Важливо не передозувати, щоб не нашкодити саджанцям. Краще підгодовуйте їх потроху, але часто.

У рослин на різних стадіях росту свої потреби в тих чи інших поживних речовинах. У перші 14 днів огірки потребують підгодівлі азотними добривами. Коли починають цвісти, потрібен фосфор. А при зав'язуванні плодів і їх зростання, потрібно азотні і калієві хороші добрива. Якщо ви вирощуєте огірочки в парнику або теплиці, то їм особливо потрібен калій. Так як не вистачає сонця.

Необхідні добрива

Щоб рослина відмінно розвивалося, добре цвіла і в майбутньому дало відмінний урожай, потрібно вносити різноманітні мінерали:

  • Калій;
  • Азот;
  • Фосфор.

Азотні

5c27d1Азотні добрива позитивно впливають на огірки на всіх стадіях росту. Запам'ятайте, що не всі добрива однаково корисні. Наприклад, аміачна селітра може накопичуватися в овочах і потрапляти в наш організм у вигляді нітратів. Ці речовини токсичні для людини.

Коли будете вибирати добрива, читайте анотацію на упаковці і віддайте перевагу тому. В якому немає нітратного азоту. Добривами з азотом підгодовують як через полив, так і обприскування рослин.

Запам'ятайте, що коли саджанці маленькі, не можна їх рясно підгодовувати фосфором і калієм. Якщо внесете тих мінеральних речовин багато, а азоту недостатньо, то саджанці витягнуться, але будуть цвісти більш чоловічими квітками. Зав'язей буде мало. Відповідно і урожай огірків буде невеликий. Якщо азот внесете пізніше — це не поліпшить ситуацію. Тут важливо знати, коли і чим підгодовувати, щоб отримати відмінний урожай.

Фосфорні

736c8fe0c0fc0d4556ddc9dbd5e727a9_250x200Фосфор додають рослинам на всіх стадіях життєвого циклу, але потроху. Завдяки йому добре розвиваються коріння, швидше нарощується стебло з листям, зав'язується багато плодів і вони швидко ростуть, дозрівають. Ознайомтеся з інструкцією і вносите добрива з фосфором своєчасно. Це сприяє рясному цвітінню, зав'язі багатьох плодів і чудовому врожаю.

Калійні

Калій для огірків дуже важливий елемент. Він сприяє кращому просуванню поживних речовин по рослині. Огірки швидко ростуть і один кущ дасть більший урожай, ніж якщо б ви не удобрювали його калієм. Особливо важливо під час росту плодів вносити цей вид добрив. А кількість азотних скоротіть.

Kaliy-3Огірки погано переносять хлор, але калій, який так потрібен рослинам, роблять хлористим калієм. Городники знають, що огірки погано переносять хлор і вводять цей вид мінералів, коли восени перекопують грядки. Залиште парник відкритим і дощі вимиють з ґрунту хлор, а потрібний огіркам калій залишиться. Якщо ваша теплиця не буде стояти відкритої зиму, то краще вносите в грунт тільки калійні мінеральні добрива.

Скільки мінералів потрібно, коли буде підживлення огірків? Це залежить від якості ґрунту та чи вносите ви туди ще органічні добрива, чи ні? Досвідчені городники оглядають листя огірків і здогадуються, яких корисних речовин огіркам не вистачає?

Досвідчені садівники радять випробувати підгодівлю на 2-3 кущах. Якщо через 2 доби з ними все гаразд, можете складом в тих же пропорціях підгодувати решту розсаду.

1-ше підживлення

gumud_azofoska_1kgЯкщо ви сіяли і висаджували розсаду і рослини себе чудово почувають в парнику і на відкритому повітрі, не поспішайте вносити 1 підгодівлю. Це можна зробити, коли огірки ось-ось зацвітуть. Але перш, ніж приймати рішення, огляньте саджанці. Якщо вони слабкі, то їх потрібно прямо зараз (якщо не робили цього недавно) додатково підживити.

Способів підживлення багато. Азот містить «Азофоска» і «Аммофоска». Так само можна в грунт в розбавленому водою вигляді ввести кінський гній. Крім цього, використовують настої трав і курячий послід. Головне, щоб в 1 підгодівлі було багато азоту.

2-я підживлення

Найкраще її проводити, коли дозрівають плоди. Огірки важкі і рослини, щоб вони набрали масу, з усіх сил тягнуть корисні речовини з грунту. В цей час вносите фосфорні з калійними добрива. Потрібні і азотні мінеральні речовини, але з сіркою.

2-я підживлення дуже важлива. Адже якщо речовин з грунту не вистачить, огірки перестануть приносити плоди. А коли їх достатньо, ви будете збирати урожай за врожаєм.

nitrofoska_paketПідгодовувати потрібно в 2 етапи:

  1. Коли на кущах видно плоди. Потрібно поливати водним розчином з нітрофоскою. На 10 л теплої води потрібно 1 ст. л.
  2. Пройде 7 діб та підгодовуйте коріння. 5 л коров'яку розчиняйте у 10 л теплої води. Сюди ж додайте сульфат калію — 1 ч. л.

Далі, потрібно вносити підживлення через 7 діб. Такий інтервал оптимальний. Головне, щоб склад був підходящим, повністю збалансованим. Використовуйте розумно все і настої трав, і гуммі-добрива, що продаються в готовому вигляді і різні речовини. Стимулюючі зростання.


16-05-2017, 19:16
453 просмотров
Нашли ошибку?