» » Чим підживити помідори після висадки в грунт і теплицю

Чим підживити помідори після висадки в грунт і теплицюВсі городники знають, що для хорошого врожаю помідорів обов'язково потрібно здійснювати їх підгодівлю. Пасльонові культури дуже вимогливі до правильного догляду, і удобрювати їх теж потрібно грамотно. Для формування потужної вегетативної маси помідори витягують з грунту багато поживних речовин. Які добрива слід використовувати для підживлення помідорів після висадки в грунт, розглянемо в цій статті.

Строки внесення добривtechnological_scheme_tomato1

За весь період вегетації потрібно буде зробити не менше 4 кореневих підживлень помідорів. Це в рівній мірі відноситься як до помідорів, висадженим у відкритий грунт, так і до їх тепличним побратимам. Перша підгодівля проводиться через 3 тижні після висадки рослин на постійне місце. Наступна ще через 3 тижні. Потім підгодівля проводиться, коли починає цвісти 3-я кисть. Це буде приблизно через 2 тижні після другого. Останній раз підживлювати потрібно знову з двотижневим проміжком.

В проміжках між внесенням добрив необхідно зробити 4 позакореневе підживлення.

Види добрив

Для повноцінного розвитку помідорів потрібні як органічні, так і мінеральні підгодівлі.

 • shit2найефективніший натуральне органічне добриво — це гній. Для помідорів можна використовувати як коров'ячий, так і кінський. Якщо гною немає, то заміною йому може послужити компост.
 • Пташиний послід — ще один хороший варіант органіки для підживлення овочевих культур, в тому числі помідорів. Цей вид добрива має суттєві недоліки. В ньому можуть міститися яйця гельмінтів. А також насіння бур'янів, які засмітять грядку. З цією проблемою навчилися боротися, і виробники пропонують висушений при високих температурах курячий послід. Це дозволяє позбутися від шкідливих факторів, усунути неприємний запах, зберігши при цьому всі поживні речовини, яких потребують рослини.
 • Збагатити грунт азотом можна висадивши на помідорні грядки бобові культури. Бобові не тільки насичують грунт азотом, але і розпушують її. Це досягається завдяки особливостям кореневої системи. Тим самим забезпечується повноцінна аерація грунту.
 • Багато городники використовують трав'яні розчини (сидерати). Найкраще для цих цілей підходить кропива. Порізану траву поміщають в бочку і заливають водою. Коли починається процес бродіння суміш потрібно періодично перемішувати. Коли склад посвітлішає, то можна удобрювати ним рослини. Для підживлення помідорів засіб розводиться 1:10 водою.
 • ZolaКалійні добрива (зола) потрібні рослині під час дозрівання плодів. Сприяє поліпшенню смакових якостей томатів, перешкоджає утворенню зелених прожилок всередині. Найбільше калію міститься в березовому і соснової золі.
 • Крім органіки, помідори потребують мінеральних підгодівель на всіх етапах вегетаційного періоду. Сюди включені калійні, фосфорні та азотні добрива.
 • Фосфорні добрива — це фосфат і суперфосфат. Фосфор активізує процес зростання, сприяє формуванню потужної кореневої системи. При недоліку фосфору рослина погано засвоює азотовмісні добрива. Також це позначається на більш пізньому дозріванні плодів.

Кореневі підгодівлі

В які періоди виробляються кореневі підгодівлі, ми вже розглянули. Тепер потрібно визначитися зі складом поживних складів.

 1. udobrenie-kulturДля першої підгодівлі потрібно використовувати як органічні, так і мінеральні компоненти. На відро води знадобиться пів-літра рідкого коров'яку і 15 мл нітрофоски. Під кожен кущик достатньо внести 0,5 літра добрива. Це дозволить стимулювати розвиток кореневої системи і самої рослини.
 2. Для другого внесення добрив можна зробити наступний склад: курячий послід – 400 грамів, суперфосфат – чайна ложка. Розчиняється все у відрі води, під кожну рослину потрібно 1 літр.
 3. Третю підгодівлю робимо з використанням нітрофоски та гумату калію, взятих по 15 мл на відро води. Для повноцінної підживлення достатньо одного літра під кожен кущ.
 4. Останнім добриво робиться з суперфосфатом. Столову ложку добрива розчиняють у відрі води і поливають рослини (літр на кущ).

Позакореневе підживлення

727ef9881dДосвідчені городники знають, що недооцінювати ефективність позакореневих підживлень не варто. Зрошення рослин поживними сумішами благотворно позначається на врожайності. Добрива набагато швидше усмоктуються через листя і живлять всі рослини, в тому числі кореневу систему.

Розчин сечовини (15 грамів) і марганцю (1 грам) на відро води можна використовувати для зрошення як тепличних, так і грунтових помідорів. Приготовленого складу повинно вистачити на 60-70 кущів.

Для запобігання осипання квітів у період посухи можна використовувати розчин борної кислоти. На відро потрібно 1 чайну ложку. Для профілактики осипання суцвіть також можна використовувати препарат «Зав'язь».

Внесення добрив позакореневим способом вимагає дотримання певних правил. Робити процедуру слід у вечірній час в суху погоду. Волога на рослинах за ніч повинна підсохнути. Якщо на листках залишаться крапельки вологи, то вони під палючим сонцем можуть просто згоріти.


19-05-2017, 18:51
440 просмотров
Нашли ошибку?