» » 11 рослин-килимків для вашого саду

11 рослин-килимків для вашого садуПочвопокривні рослини незамінні в саду. Традиційні в альпінарії, оригінальні замість газону, красиві на клумбі або в балконному ящику різноманітні почвопокривні рослини.

Саджати в саду почвопокривні рослини, або, як їх ще називають, рослини "килимки" рослини "подушки", що стало досить модно останнім часом. І це цілком виправдано. Грунтопокривні рослини легко прикрасить схил, альпійську гірку, можна підібрати рослини і для сонячних, і для самих затінених ділянок, а також для сухих і заболочених, добре виглядає килим з грунтопокривних рослин під деревами та чагарниками. Їх можна садити замість газону, на відміну від нього, досить трудомісткого у вирощуванні, більшість почвопокровников невибагливі і швидко розростаються. А крім того, грунтопокривні рослини служать відмінним фоном для квітників і клумб, не тільки заповнюючи собою відкриті ділянки землі і роблячи край більш природним і плавним, але також витісняючи бур'яни і зберігаючи вологу квітам. Також можна садити почвопокривні рослини в якості ампельних в різні садові контейнери, балконні ящики і підвісні корзини, вони утворюють шикарні водоспади зелені і квітів.

Найбільш популярні та цікаві види ґрунтопокривних рослин:

1. Арабис (інша назва резуха). Найбільш поширені арабис кавказький, арабис альпійський і більше мініатюрний арабис війчастий. Квіти можуть мати білу, рожеву або червону забарвлення і бути простими та махровими. Цвіте резуха в травні-червні, в решту часу прикрашає сад декоративними листям. Підходить для прикраси клумб і альпійської гірки, красивим каскадом спадає з підпірних стінок. Віддає перевагу піщаним водопроникні грунти, не переносить перезволоження. Може рости на сонці або в невеликому затіненні. На сонячних ділянках цвіте рясніше, зате в тіні краще розростається. Розмножується насінням, відводками і живцями.

обрієта

2. Обрієта (інша назва аубреция) – рясно цвіте в травні-червні, можливе повторне цвітіння восени. Найбільш поширена обрієта дельтовидні. Квіти можуть мати рожеву, червону, фіолетову і синє забарвлення, просту і махрове форму. Віддає перевагу легкі родючі ґрунти і сонячне місце розташування. Любить наявність крейди або вапна в грунті і поверхневе внесення піску. На зиму бажано легке укриття лапником або сухим листям. Розмножується насінням, поділом куща і живцями.

очитки

3. Очитки (інша назва седуми). Їх декоративні листи можуть мати різну забарвлення: і зелену і червону, і золотисту, і сріблясту та блакитну. Зустрічаються не тільки почвопокривні види очитків, але і очистки з високими кущами, які можна формувати.

флокси

4. Флокси почвопокривні. Багатьом знайомі й улюблені ароматні флокси, але, напевно, не всі знають, що існують почвопокривні форми цієї рослини. Найбільш поширені види флокс шилоподібний і флокс Дугласа. Грунтопокривні флокси цвітуть раніше звичайних, вже в травні - червні вони порадують вас білими, рожевими, червоними, малиновими або пурпуровими фарбами.

бурячки

5. Бурячки (алиссумы) – є однорічні бурячки і багаторічні. Як грунтопокривних зазвичай використовують багаторічні види, це бурачок скельний і бурачок гірський. Бурячки цвітуть у травні-червні дуже рясно жовтими квітами. Належать до швидко розростається агресивним рослинам, віддають перевагу сонячним місцям і невибагливі до грунтів. Використовуються, в основному, для альпінаріїв і рокаріїв.

роговик

6. Роговик (інша назва церастиум) – багаторічна грунтопокривна рослина з сріблястими листочками і білими дрібними квітами. Цвіте в травні-червні. Найбільш поширена роговик повстяна. Рослина швидко розростається, любить сонячні місця, не виносить перезволоження.

тирлич бесстебельная

7. Тирлич – висота рослини може коливатися від 2 см до 150 див. Серед низькорослих ґрунтопокривних видів поширені тирлич безстебельная, тирлич весняний і тирлич семираздельная. Тирличу цвітуть синіми, білими або фіолетовими квітами, різні види цвітуть у різний час. Тирлич віддає перевагу злегка затінені ділянки. Хороша компанія до декоративним злаковим травам.

Чебрець на альпійській гірці

Чебрець на альпійській гірці

8. Чебрець (інші назви чебрець, богородская трава) – рослина не тільки красиве, але і корисне, застосовується в медичних цілях і просто в якості смачного ароматного чаю. Рясно цвіте з травня по липень ліловими, фіолетовими або білими квітами. Віддає перевагу легким родючим вапновані грунту і сонячне місце розташування.

барвінок малий

9. Барвінок (інша назва винка) – невибагливий, швидко розростається, багаторічник. Прикрашає сад своїми квітами, що нагадують квіти флоксів майже весь сезон з травня до вересня. Рясніше рослина цвіте на сонячних ділянках, проте добре розростається і в затіненні.

Будра плющовидна

10. Будра плющевидная – декоративнолистный швидко розростається, багаторічник. Добре росте в невеликому затіненні (за винятком ряболисті сортів, яким для збереження красивого забарвлення необхідний світло), невимоглива до грунтів.

Ломикамінь на альпійській гірці

11. Ломикамінь. Існує безліч видів ломикаменів, сильно відрізняються між собою зовні. Ломикамені можуть мати білі, рожеві або червоні квітки, але декоративно все рослина, тому ломикамінь буде прикрашати сад на протязі всього сезону. Воліють ломикамені рости в невеликому затіненні і на помірно вологих багатих грунтах.

Безумовно, це лише деякі види грунтопокривних рослин. Виберіть підходящі рослини для умов вашого саду, причому краще поєднувати на одному просторі кілька типів рослин.

Догляд за почвопокровними рослинами

Догляд за почвопокровними рослинами полягає в прополці на початковому етапі росту, надалі, у міру розростання, грунтопокривні рослини утворюють щільні подушки, килимки або куртини і прополка їм вимагатися не буде, навпаки, вони захистять від бур'янів сусідні рослини. Деякі почвопокривні рослин вимагають підрізання стебел після цвітіння, що сприятиме збільшенню їх декоративності і відростання нових пагонів. Багато видів ґрунтопокривних рослин агресивні і за ними слід уважно стежити. Можна, наприклад, вкопати в землю перешкоду у вигляді пластмасової або залізної смуги, висоти близько 20 см буде цілком достатньо. Ну і не садіть найбільш агресивні види з ніжними рослинами, щоб вони їх, як кажуть, не вижили.

Бажаю успіхів та гарних "килимків" у Вашому саду!


11-05-2017, 23:43
610 просмотров
Нашли ошибку?