» » Абутілон - кімнатний клен

Абутілон - кімнатний клен 

Абутилон ще називають Кімнатним кленом. Це тропічна рослина сімейства Мальвових. Являє собою красиво квітучий чагарник з досить великими пальчасто-розсіченими листками, що нагадують листя клена (звідси і друга назва).

Абутилон

Існує безліч видів абутилон. У кімнатному квітникарстві найбільш поширені наступні види:

  • абутилон Селлова;
  • абутилон стріатум Томпсона;
  • абутилон мегапотамский.

 

Також є безліч гібридних сортів абутилона з різноманітною забарвленням квіток і листя.

Витончені квітки, звисаючі на довгих квітконіжках, можуть мати різні відтінки білого, жовтого, рожевого, червоного та помаранчевого кольорів, а листя можуть бути зеленими, так і строкатими з різними плямами жовтого або білого забарвлення. Цвіте абутилон протягом весни, літа та осені з невеликою перервою в зимовий період. Абутилон Селлова трохи менше цвіте – з літа до пізньої осені.

Абутилон, культивування, посадка та догляд

Абутилон буде прекрасно почувати себе в світлому місці, хоча прямі сонячні промені може переносити не більше кількох годин у день. Він чудово впишеться в дизайн інтер'єру де-небудь поблизу східного вікна.

Грунт для рослини підійде легка поживна водо - і повітропроникна. Можна приготувати її самостійно з суміші торфу, листової або дернової землі, перегною і піску в рівних пропорціях. Поливають абутилон рясно з весни до осені по мірі висихання верхнього шару земляного кома, взимку полив скорочують. Обприскування з пулевизатора листя час від часу рослині також йде на користь. У період спокою (з листопада по лютий) рослина містять при температурі близько 13-15 градусів, поливи скорочують до мінімуму, підгодівлі припиняють. У березні проводять обрізку рослини приблизно на половину висоти, пересаджують його в новий горщик і починають підгодовувати комплексним мінеральним добривом з періодичністю приблизно через два тижні аж до листопада.

Розмножують абутилон живцюванням. На живці використовують верхівки стебел. Цю процедуру можна проводити навесні і влітку.


11-05-2017, 23:44
465 просмотров
Нашли ошибку?