Аглаонема



 

Аглаонема – трав'яниста вічнозелена рослина з красивими зеленими або строкатими великими довгасто-ланцетними глянсовим листям, належить до сімейства ароїдних. Цвіте аглаонема літа з червня по серпень, проте її непоказні квітки і не представляють декоративного інтересу, білі або червоні ягоди дозрівають протягом 6-8 місяців.

Аглаонема

Місце природного мешкання аглаонеми – Субтропічні ліси Південно-Східної Азії. Рослина не переносить прямих сонячних променів, добре росте при розсіяному освітленні або в невеликому затіненні. Ряболисті сорти вимагають більш інтенсивного освітлення, ніж просто з зеленим листям.

Умови вирощування аглаонеми

Аглаонема

Аглаонема вимоглива до вологості повітря і потребує регулярних обприскуваннях теплою водою з пулевизатора. Також можна помістити горщик з рослиною в спеціальний піддон, наповнений вологим торфом або керамзитом. Поливають аглаонему влітку рясно, взимку помірно. Грунт повинен бути постійно зволоженою, але не сирої (важливо не залити рослину).

Аглаонама – рослина теплолюбна, влітку її містять при температурі близько 20-25 градусів, взимку температура повинна бути не менше 16-18 градусів. Рослина слід оберігати від протягів. Аглаонема негативно ставиться до тютюнового диму, не варто ставити це рослина в приміщеннях для куріння.

Зростає аглаонема досить повільно, влітку її раз у два тижні необхідно підгодовувати добривами для кімнатних рослин.

Пересадки рослина не дуже любить, пересаджувати аглаонему слід якомога рідше по мірі необхідності. Молоді рослини можна пересаджувати щорічно, дорослі раз в 3-5 років. Горщик для неї підійде низький, коренева система це дозволяє.

Розмножують аглаонему поділом куща або верхівковими черешками навесні або влітку.

Види аглаонеми:

аглаонема

У кімнатному квітникарстві найбільш часто використовують наступні види аглаонеми:

  1. Аглаонема скромна (помірна) – найбільш невибагливий вигляд. Висота рослини близько 40-50 см, має розгалужений стовбур, овальні листя близько 15-20 см завдовжки зеленого забарвлення.
  2. Аглаонема мінлива (мінлива). Може мати різне забарвлення і форму листя. Висота прямо ростучих стебел може варіюватися від 20 см до 1,5 метрів. Непоказні квітки зібрані по кілька штук в суцвіття, а плоди – червоні ягоди дуже красиво виглядають на рослині.
  3. Аглаонема блискуча. Висота рослини до 1 метра. Листя блискучі довгасті яскраво - або темно-зеленого забарвлення, довжиною до 45 див. Плоди - білі ягоди.
  4. Аглаонема ребриста – низькоросла, гілляста біля основи рослина з овально-яйцевидним листям близько 20 см завдовжки з білими плямами і штрихами.
  5. Аглаонема розписна. Висота рослини – близько 60 див. Утворює численні густо облистнені пагони. Листя темно-зелені або з сріблясто-білими плямами близько 10-20 см завдовжки. Плоди – червоні ягоди.

Не варто забувати, що сік і ягоди аглаонеми – отруйні і слід оберігати від них маленьких дітей. А при пересадці і живцюванні аглаонеми бажано одягнути рукавички, так як її сік може викликати роздратування на шкірі.

Ознаки неправильного догляду за аглаонемою:

  • Листки зморщуються, кінчики буріють. Причина – сухе повітря. Частіше обприскуйте рослину теплою водою, поставте горщик на піддон з вологим торфом або керамзитом;
  • Листя скручуються, кінчики буріють. Причина – протяги або холодне повітря.
  • На листочках з'являються біло-жовті плями. Причина – опік від прямих сонячних променів. Слід прибрати рослина в затіненні і через деякий час обприскати теплою водою.
  • Аглаонема дуже повільно росте, краї листя буріють. Причина – жорстка вода. Відстоюйте воду для поливу протягом доби або використовуйте для зниження жорсткості лимонну кислоту.

11-05-2017, 23:39
502 просмотров
Нашли ошибку?