Вербена 

Вербена – багаторічна або однорічна трав'яниста або напівчагарникова рослина. Існує величезна кількість видів вербени. Вирощування культурних сортів вербени зазвичай здійснюється як літників. Зустрічаються і високі і карликові сорти. Дрібні гвоздикоподібні квітки вербени зібрані в волотисте або щитковидні суцвіття можуть мати різне забарвлення. Залежно від виду і сорту вербени можуть використовуватися в одиночних, групових посадках і міксбордерах (вербена буенос-айресская), для оформлення клумб і бордюрів (вербена гібридна). Низькорослі і ампельні сорти відмінно виглядають в контейнерах і підвісних кошиках.

Види вербени

Розглянемо деякі види вербени:

Вербена буенос-айресская

1. Вербена буенос-айресская ( V. bonariensis L.), або вербена бонарская, вона ж вербена аргентинська – висока рослина близько 120 см у висоту, має прямостоячі кущі з вираженим головним стеблом. Зібрані в колоски квітки мають аметистову забарвлення. Цвітіння рясне і тривале до пізньої осені. Багаторічник, але в нашому кліматі вирощують як однорічна рослина. Насіння висівають на розсаду у березні. В квітник її выспаживают великими групами (як мінімум по 10 штук) на задньому плані так, щоб "низ" був прикритий іншими рослинами. "Хмара" вербени буенос-айресской відмінно доповнить будь-який квітник, добре виглядає з декоративними злаками, красиво буде сусідити з високими трояндами золотистої забарвлення.

 

Вербена гібридна

2. Вербена гібридна (V. хhybrida hort.) має безліч сортів гібридного походження. Висота рослин коливається від 20 до 50 см, сильногіллясті стебла можуть бути прямостоячі або сланкими. Правильні гвоздикоподібні квітки зібрані в зонтиковидні складні суцвіття, витягуються в багатоквітковий колос, і можуть мати білу або різні відтінки червоного і фіолетового забарвлення, іноді зі світлим очком в центрі квітки. Сорти вербени відрізняються висотою рослини, величиною, формою і забарвленням квіток. Вони можуть мати прямі компактні кущики і сланкі пагони, що нагадують почвопокривні або ампельні рослини. Вирощується як однорічник.

Вербена жорстка

3. Вербена жорстка (V. rigida Spreng.). У нашому кліматі выращиваетя як летника. Має розгалужені сланкі або висхідні від основи стебла чотиригранні, жорсткі подовжені знизу волосисті листки та квітки бузково-пурпурового забарвлення. Цвіте рясно з юня по жовтень.

Вербена канадська

4. Вербена канадська (V. canadensis (L.) Malcolm.) Має тонкі стебла близько 20 см в довжину, овальні ублиненные листя і квіти білої, рожевої або бузкового забарвлення. Вирощується як однорічник. Цвіте з червня до пізньої осені.

Вербена вирощування

Рослини воліють легкі, помірно-родючі вапновані грунту і відкриті сонячні місця. Догляд полягає в помірному поливі і своєчасному видаленні відцвілих суцвіть. Рослина любить нечасті підживлення комплексним добривом.

Розмноження відбувається в основному насінням, які відрізняються у різних видів розміром, забарвленням і схожістю. Багато сортів вербени розмножуються самосівом. Насіння висівають на розсаду в березні-квітні. За сприятливих умов сходи з'являються через тиждень. Сіянці досить швидко розвиваються.


11-05-2017, 23:46
419 просмотров
Нашли ошибку?