» » Вологолюбна хелоне

Вологолюбна хелоне 

Хелоне – багаторічна вологолюбна осінньо-квітуча рослина родини Ранникових. Хелоне підійде для вологих напівтінистих місць, для посадки біля водойми.

Хелоне утворює красиві кущі з прямостоящих пагонів і блискучою темно-зеленого листя. Великі квітки двогубі, зібрані в колосовидні суцвіття – «свічки» і мають рожеву, червону, малинову, бузкову або біле забарвлення. Зацвітає в серпні і продовжує цвісти до жовтня. До цвітіння рослина також декоративно завдяки красивій листі.

Види хелоне:

Існує 4 види хелоне, все використовуються в декоративному садівництві.

Хелоне коса

1. Хелоне коса (Chelone obliqua) – найбільш часто зустрічається в садах вигляд. Висота рослини близько 50-75 см, квітки близько 2,5 см у довжину і близько 1,5 см в діаметрі мають рожеву, бузкову або біле забарвлення.

2. Хелоне гола (Chelone glabra). Висота рослини близько 1,5 метрів, квітки близько 3 см в довжину біло-рожевого забарвлення.

 

Хелоне chloranta

3. Хелоне зеленоцветковая (Chelone chloranta). Висота рослини до 2 метрів. Жовтувато-білі квітки мають капюшон.

Хелоне лайона (Chelone lyonii)

4. Хелоне Лайона (Chelone lyonii). Висота рослини близько 40 див. Забарвлення квіток варіюється від ніжно-рожевого до оранжево-червоного.

Хелоне. Вирощування і догляд

Хелоне добре росте в невеликому затіненні. До грунтів не вимоглива, але воліє вологі і поживні. У посушливі періоди потребує регулярних і рясних поливах. До цвітіння рослину можна підгодовувати комплексним мінеральним добривом 2-3 рази за сезон. Восени пагони зрізують на висоту 10 см від землі, землю навколо куща мульчують торфо-листової сумішшю або перегноєм. Хелоне – рослина зимостійка, укриття не вимагає, але профілактичне мульчування на випадок особливо суворих зим бажано. Може страждати від слимаків.

Розмножується хелоне розподілом кущів, кореневими відростками або насінням. Поділ кущів проводять навесні до появи квітконосів. Насіння висівають на розсаду в березні або під зиму.

Хелоне в дизайні саду

Хелоне в саду

В саду хелоне знайде своє місце в напівтінистих вологих квітниках, по берегах водойм разом з посконником, дербенником, василистником, а також осоками і папороттю.


11-05-2017, 23:39
417 просмотров
Нашли ошибку?