Глоксинія 

Глоксинія (інша назва синнінгія) – улюблене красиво квітуча бульбова кімнатна рослина з сімейства Геснерієвих. Виведено просто величезна кількість сортів цих ефектних рослин з різноманітною забарвленням квітів. На одній рослині в період цвітіння з квітня до вересня може бути до 50 розкішних квіток – грамофонів. Це чудове прикраса для будь-якого підвіконня, а також відмінний подарунок для ваших близьких.

глоксинія

Глоксинія. Посадка і догляд

Для глоксинії краще всього визначити місце на східному або західному вікні. Оптимальна температура для вирощування рослин від 20 до 25 градусів. Протягів глоксинія не любить. Поливають відстояною водою по краю горщика (не потрапляючи на бульбу) або через піддон з керамзитом або галькою, в який поміщають горщик з рослиною. Влітку поливають близько 2-3 разів на тиждень, взимку полив скорочують до 1 разу на місяць. Обприскування не потрібні глоксинії, і навіть можуть викликати опіки та загнивання на листках. Грунт для глоксинії підійде легка, листової землі, піску і торфу, водопроникний. Можна використовувати покупної грунт для квітучих рослин. Підживлення проводять через кожні 10-14 днів комплексним добривом.

У вересні поливи починають скорочувати, підгодівлі припиняють, незабаром рослина починає жовтіти, верхня частина відмирає, настає період спокою близько 4 місяців до весни.

В цей час горщики зі сплячими бульбами глоксиній поміщають в сухе прохолодне місце (льох, наприклад). Якщо такої можливості немає, можна залишити глоксинії на вікні, насипавши поверх грунту товстий шар сухого чистого піску.

 

У січні горщики знову вносять в будинок, бульби можна дістати, оглянути, вибраковувала хворі і висохлі, і знову посадити в горщики, взявши їх трохи більше за розміром (на 1,5-2 см), ніж попередні. Перед посадкою бульби можна замочити в слабкому розчині марганцівки. Садять так, щоб частина бульби залишалася на поверхні землі. Рослини починають поливати раз на тиждень.

Глоксинія

Розмноження глоксинії

глоксинію можна Розмножувати діленням бульб або листовими живцями. На черешки беруть великі здорові листки під час цвітіння рослини, їх поміщають в слабкий розчин марганцівки на кілька годин, після чого ставлять в чисту відстояну воду до появи корінців, воду час від часу змінюють. Після появи корінців рослини висаджують у горщики і накривають поліетиленовим пакетом, час від часу посадки провітрюють. Для поділу вибирають великі здорові бульби глоксинії віком близько 3-4 років, гострим ножем їх розрізають на частини за кількістю паростків, зрізи присипають товченим вугіллям.

Бульба глоксинії може жити і цвісти до 10 років, рік від року рослина буде гарнішати, і радувати великою кількістю квітів.


11-05-2017, 23:39
355 просмотров
Нашли ошибку?