Манжетка 

Манжетка – багаторічна рослина сімейства розоцвітих. Манжетка приваблює садівників своєї декоративним листям, цікавими зеленувато-жовтими ажурними суцвіттями, а також своєю невибагливістю і широко використовується в дизайні саду. Кажуть, що того, в чиєму саду росте манжетка можна вважати вже не початківцям, а більш або менш досвідченим садівником.

Манжетка в саду

Манжетку широко використовують в саду, вона прикрашає альпінарії і міксбордери. Незамінна манжетка в оформленні доріжок. Зеленувато-жовті суцвіття чудово відтіняють і доповнюють більш яскраві і помітні квіти – дельфініуми, півонії, флокси, троянди – з будь-якими квітами манжетка добре гармонує.

Манжетка в саду

Декоративну зелень манжетки можна доповнити краснолистными рослинами, наприклад, гейхерой або тиареллой.

Манжетка м'яка і Шавлія дібровна

Манжетка м'яка і Шавлія дібровна

 Манжетка, Шавлія, Котовник і Троянди

Манжетка, Шавлія, Котовник і Троянди

В бордюрах манжетку часто поєднують з шавлією дібровним, довгі фіолетові суцвіття якого створюють чудовий контраст з пухкими золотисто-салатовими суцвіттями манжетки.

Манжетка м'яка і Герань гібридна

Манжетка м'яка і Герань гібридна "Розанна"

Манжетка, Герань і Троянди

Не менш цікаво поєднання манжетки з геранню гібридної "Розанна", квітучої синьо-фіолетовими квітами з червня до вересня. Обидва ці поєднання стануть відмінним фоном для більш великих, яскравих і пишних квітів, наприклад паркових троянд (або інших красивоцветущих або декоратівноліственних чагарників), півоній, флоксів і т. п.

Манжетка м'яка і Гортензія деревоподібна

Манжетка м'яка і Гортензія деревоподібна

Рослина добре розростається утворюючи пишні та об'ємні куртини, завдяки чому його можна висаджувати в місцях, які потрібно швидко покрити невибагливою рослинністю. При посадці манжетки м'якою дотримуються відстань між рослинами в 50 див.

Більш мініатюрні види гарні в рокарії і альпінаріях, де створюють компактні і ажурні напівкруглі «купини».

 

Ароматні ажурні суцвіття використовують для аранжування букетів та літніх і зимових.

манжетка

На листочках манжетки (завдяки їх будовою і легкому опушению) часто скупчується вода, зазвичай це відбувається рано вранці або після дощу, і тоді манжетка являє собою особливо захоплююче видовище поєднання яскравої зелені і блиску «діамантових» крапельок.

Види манжетки:

Існує безліч видів манжеток, фахівці говорять близько 300. У садах найбільш часто зустрічається манжетка м'яка і манжетка альпійська, рідше зустрічаються манжетка Хоппе, манжетка Элленбека, манжетка красночерешковая, манжетка поєднана і манжетка сибірська.

Манжетка м'яка

1. Манжетка м'яка (Alchemilla mollis) – багаторічна рослина, що утворює прямостоячі кущі висотою близько 45-50 див. Цвіте з червня по серпень зеленувато-жовтими дрібними квітками, зібраними в ажурні пухкі суцвіття.

Манжетка альпійська

2. Манжетка альпійська (Alchemilla alpina)– багатолітня декоративно-листяна рослина близько 15 см висотою з діаметром куща близько 30 см. Цвіте з червня по серпень. Використовуються для посадки в альпінарії і рокарії, добре росте в тріщинах між каменями.

Манжетка. Вирощування, посадка і догляд

Манжетка – рослина невибаглива, росте на сонячних або злегка затінених місцях. На яскравому сонці кущі манжетки менше за розміром. Підійде будь-яка родюча садова грунт. Бідних і сухих ґрунтів не переносить. Догляд полягає в поливах в особливо посушливі періоди. Якщо вчасно зрізати зів'ялі суцвіття, можливе повторне цвітіння манжетки восени. Рослина зимостійка, зимує без укриття. Може уражатися чорної іржею з-за чого не рекомендують садити манжетку під деревами.

Розмножують манжетку поділом куща і живцюванням, що можна проводити протягом усього сезону з весни до осені. Також можна розмножувати насінням, яким перед посівом потрібна попередня стратифікація. Можливий самосів.


11-05-2017, 23:51
504 просмотров
Нашли ошибку?