» » Висаджуємо рослини для ставка на дачі своїми руками: фото

Висаджуємо рослини для ставка на дачі своїми руками: фотоМилуватися відблиском сонячних променів на водній гладі, спостерігати за комахами і земноводними, просто відпочивати в прохолодному куточку біля води… Що може бути краще, особливо якщо все це – у власному саду.

Найчастіше саме естетичне задоволення спонукає власників садових ділянок облаштовувати водойми. Але у садового ставка є ще і практичне призначення.

Він дозволяє створити екосистему, що сприяє кращій вегетації як дерев, так і городніх культур. Більш того, наявність водойми виключає вимивання родючого шару грунту.

Але всі ці переваги можливі лише в одному випадку – якщо ставок буде таким, як ніби створений природою. А який це водойма?

«Живий», в якому добре себе почувають дрібна водна живність і рослини. До речі, саме рослини і створюють ту унікальну екосередовище, яка дозволяє воді завжди залишатися чистою. Біологічна рівновага підтримується завдяки насиченню води киснем, розкладання непотрібних домішок і виключення процесів гниття.

Якщо у водоймі живе риба, то рослини допоможуть їй перезимувати.

Які рослини необхідні ставку

Для нормального природного балансу в садовому ставку потрібні водні рослини певних видів.

Їх класифікують умовно глибоководні, водоплавні, оксигенераторы (рослини очищають воду в ставку від вуглекислого газу) і прибережні.

Всі вони взаємодіють між собою і виконують певну роль. І якщо з цього ланцюжка відсутній хоча б один вид рослин, створити потрібний баланс буде практично неможливо.

Рослини для води

Водні рослини для ставка, які знаходяться безпосередньо у воді.

Глибоководні

Це рослини, корені яких знаходяться на глибині від 30 см до метра.

найпоширеніші глибоководні рослини – латаття, кубушка, лотос, апоногетон, нимфейник та інші. Листя цих рослин, що плавають на поверхні. Але більше за все привертають погляд дивовижної краси квіти.

На фото нимфейник

Найчастіше використовуються:

  1. Латаття – мабуть, найпоширеніший квітка цього виду. Інше її назва – водяна лілія. Кореневища латаття - товсті, повзучі, багаті крохмалем. Сьогодні відомо близько 35 видів цих квітів, велика частина з яких виведені штучним чином. Частіше зустрічається латаття білосніжна, мешканка природних водойм і від того сама стійка до змін клімату і умов виростання. Цвітуть ці латаття з травня до самих заморозків. Квітки мають тонкий приємний аромат, а листя досягає 20 см в довжину. Для рясного цвітіння водяним ліліям потрібно сонячне розташування.
  2. Апоногетон – ще один красивий водний квітка. Правда, на відміну від латаття, його бульби доведеться заносити на зимівлю в приміщення, захищене від морозів. Це тому що апоногетон – житель водойм тропічних і субтропічних країн. Висаджувати його на дно водойми можна коли вода прогріється і минуть весняні заморозки. Оптимальна глибина – до 50 см. Цвіте водний глід (це, до речі, друге, більш поширене серед садівників, назва) навесні і на початку літа. Квітки великі: білого, рожевого або жовтого кольору з виразним запахом ванілі. Під час висаджування апоногетона у водойму слід уникати ділянок з прямими сонячними променями. Найкращий варіант для цього рослини – півтінь.
  3. Нимфейник - невибаглива рослина для водойми. Мініатюрні листя схожі на листя латаття, але жовті квітки скоріше нагадують жовтці. Добре переносить зиму і швидко розростається, тому в садових водоймах його слід контролювати, видаляючи непотрібні пагони. Цвіте з липня по вересень за умови розміщення в сонячній зоні водойми. Висаджувати нимфейники краще на глибину до 60 см

Водоплавні рослини

Особливе місце в ставку займають водоплавні рослини. Їх коріння не потрібен грунт, вони вільно плавають і розмножуються на поверхні води.

Але, осадив такі рослини у себе в штучному водоймищі, слід враховувати, що вони досить агресивні і здатні заполонити собою всю поверхню води. Втім, обійтися зовсім без водоплавних рослин, мабуть, не можна. Їх головне призначення – захищати воду від прямих сонячних променів.

На фото водокрас

Для маленьких водойм не варто вибирати ряску, вона надто швидко розростається. А ось водокрас, тілоріз і сальвінія – ідеальний варіант.

Рослини-оксигенераторы

Рослини - оксигенераторы насичують воду киснем, поглинаючи шкідливий вуглекислий газ.

Саме завдяки цьому процесу водний простір буде захищено від забруднень і заростання тіною.

Цікаво, що оксигенераторы практично завжди непомітні, вони приховані під водою, але їх роль надзвичайно важлива. Найпоширенішими серед таких представників водної флори є:

  1. Кушир мешкає в ставку з повільно поточної водою. У теплій воді розвивається швидко, а до осені майже повністю відмирає. Лише верхівки пагонів опускаються на дно, де й зимують. Щоб заселити роголистником водойму, потрібно просто кинути у воду його живці.
  2. Болотниця – чудова водорість для дрібних водойм. Її ніжні стебла нагадують злакові, вони розростаються по всьому дну. Тому в штучних ставках найчастіше її вирощують в спеціальних контейнерах. Болотниця стійка до морозів і не вимагає догляду.
  3. Кабомба росте в будь-яких водоймах – як зі стоячою водою, так і з швидкою течією. Висаджують рослину на глибину до 1,5 метрів, вона добре переносить зиму і не вимагає догляду.

Кабомба - красиво і незвично

Рослини прибережної зони

Рослини, які висаджують навколо ставу можна розділити на дві групи – ті, що ростуть на мілководді, і ті, що використовуються для оформлення берега.

Обов'язковими для водойми є перші. Найбільш популярні прибережні рослини – аїр, болотниця, водяна сосонка, очерет, незабудка, осока, рогіз, очерет, калюжниця, жовтець та інші.

Яким чином в дизайні дачних ділянок використовується ялівець: посадка та догляд за рослиною, особливості розведення та боротьби з шкідниками. Подробиці в нашому матеріалі.

 

Мятлик луговий для газону - вибір, про який ви не пошкодуєте. Подробиці про те, як вибрати насіння, підготувати територію під газон і посадити рослину.

Найчастіше використовують:

  1. Аир – невибаглива рослина мілководдя. Його часто використовують у ландшафтному дизайні водойм, щоб додати в композицію вертикальні лінії. Всі частини рослин містять ефірну олію з характерним ароматом. Кореневище рослини ламке, але кожна частина дає нову поросль. Висаджувати його можна навесні або влітку на глибину до 15 см
  2. Водяна сосонка (часто її ще називають «хвостник») – невибаглива рослина прибережної зони. Її стебло одиночний, до півметра у висоту, а коріння – повзучі. Рослина чудово очищає воду від розкладання органічних залишків, а так само видаляє неприємні запахи. Але швидко розростається.
  3. Осока – рослина, яке сьогодні займає особливе місце в ландшафтному дизайні водойм. Нараховують більше 2 тисяч видів осоки, які володіють різними характеристиками і вміють пристосовуватися до різних кліматичних умов. Декоративні види цієї рослини здатні надати водойми неповторний зовнішній вигляд. Розмножують діленням кореневища рослина, садять безпосередньо біля води. Взимку листя осоки відмирають, а коріння зимують у грунті без укриття.

Водяна сосонка - хвойне у вашому ставку

І, нарешті, біля берега водойми можна висадити декоративні вологолюбні рослини. Їх коріння не повинні перебувати у воді, але і засуху такі рослини не переносять.

Безліч вологолюбних рослин красиво цвітуть, тому водойма в різний час може виглядати красиво і доглянуто.

До вологолюбні рослини відносять вербейник, різноманітні іриси, лилейники, астильбу, живокіст, папороті і хости.

На відео розглядаються основні водні рослини, які використовуються для штучного ставка.

Лілейники біля ставка - це красиво і яскраво

Особливості посадки рослин в ставку

Висаджувати рослини краще, починаючи з самої глибокої зони. Спочатку слід визначити кількість рослин.

Повторимося, що важливо, щоб у водоймі присутні представники всіх чотирьох перерахованих вище груп – глибоководні, оксигенераторы, плаваючі та прибережні рослини.

Не варто висаджувати рослини занадто густо, адже вони і так розростуться. Оптимально, якщо розраховувати ½ м2 на одну рослину. Крім того, бажано, щоб представники флори займали не більше двох третин всього водойми.

Глибоководні рослини зручно висаджувати в спеціальних контейнерах. Для водоплавних контейнери не потрібні. Вибираючи рослини, слід дотримуватися певної декоративної ідеї.

Якщо у води планується розміщення патіо, то в цій частині водойми не слід розміщувати високі рослини.

Вони повинні бути на задньому плані, створюючи красивий фон для інших, можливо, декоратівноліственних або красивоцветущих представників флори.

Рослини навколо ставка на дачі

Особливості догляду

Для догляду за водоймою знадобиться певний набір садових інструментів – ставкові ножиці, секатор, сачок і щипці. В першу чергу, догляд за рослинами полягає в своєчасному очищення водойми від відмерлих частин рослин.

Пожовклі або побурілі листя глибоководних рослин слід зрізати. Для цього ставкові ножиці опускають на 20 см нижче води, а зрізаний лист прибирають сачком.

Особливо важлива прибирання гладі води у весняний період – коли багато пилку, сухих лусочок і сережок, а так само восени, коли з дерев і чагарників опадає листя.

Листя і стебла мілководних рослин під зиму зрізати не слід, адже полузасохшие, вони – відмінний провідник кисню під лід. А ось навесні ці стебла слід видалити, щоб водойма виглядав привабливо.

Знаючи особливості посадки рослин для водойми та вміючи за ними доглядати, можна створити чудовий куточок у власному саду. Він довго буде радувати господарів і гостей садиби, стане мальовничим природним акцентом, що привертає до себе у будь-який час року. Створити красу під силу кожному.

Переконайтеся в тому, наскільки затишним і приємним може бути ваш власний сад!


26-04-2017, 22:14
574 просмотров
Нашли ошибку?