» » Горець пташиний корисні властивості і протипоказання

Горець пташиний корисні властивості і протипоказанняГорець пташиний лікарський

Горець пташиний (спориш) – повсюдно зустрічається, низкорастущее, мелколистное рослина, більше відоме під назвою спориш, а також гусяча трава.

Рослина володіє широким спектром лікувальних дій. У медицині використовується наземна частина трави в період цвітіння. Після зрізу, її ретельно сушать у затемненому, добре провітрюваному приміщенні і зберігають у паперових або полотняних пакетах не більше трьох років.

Горець пташиний корисні властивості

Ця рослина застосовується як у традиційному, так і в народній медицині. Вживається в лікувальних цілях настій, відвар та сік горця пташиного.

Для виготовлення настою, необхідно три ложки трави залити окропом (200мл), після чого нагрівати на паровій бані протягом 15 хвилин, в кінці дати охолонути. Згодом розчин проціджують, і віджата трава видаляється. Отриманий настій слід розвести кип'яченою холодною водою до об'єму 200 мл готового настою. Може застосовуватися як дорослими, так і дітьми старше 12 років, до їжі по півсклянки 2-3 рази на день.

Горець пташиний користь Спориш володіє широким спектром лікувальних дій

Заливши водою траву в співвідношенні 1:10 і настояти на водяній бані, виходить відвар, який після проціджування готовий до застосування. Завдяки високій концентрації відвару, його слід приймати по одній ложці тричі на день.

Сік рослини отримують з промитої, свіжозрізаної трави і використовують як загоює рани, виразки та забої засіб. Прикладають серветку змочену соком на місця опіку.

У народній медицині спориш, корисні властивості та протипоказання якого були відомі ще нашим прапрапрапрапрапрадедам, завоював велику увагу і довіру. Ця трава володіє великими лікарськими властивостями, одним з яких визнане вважається виведення каменів і піску з нирок, а також перешкоджає їх утворенню. Крім руйнування каменів, настій має сечогінну дію, що призводить до швидкому виведенню з нирок залишкових сполук. Трава застосовується як жовчогінний і сечогінний засіб, а також при захворюваннях сечовивідних шляхів.

Ще однією унікальною здатністю рослини вважається здатність зменшувати проникність судин, прискорювати процес згортання крові.

У народній медицині відвар і настій трави використовують як антимікробний, протизапальний, антибактеріальний засіб. Застосовують при бронхіті, пневмонії, запаленнях порожнини рота, дизентерії.

Трава рекомендована для чоловіків з проблемами потенції, так як властивості пташиного горця можуть надавати позитивний вплив.

Таке широке застосування трави в народній медицині виправдовується науковими дослідженнями. Велику кількість флавоноїдів, полісахаридів, галенових і безліч супутніх корисних речовин, що містяться в горці пташиному, дійсно здатні надавати широкий спектр дії на організм людини.

Горець пташиний протипоказання

При всіх позитивних властивостях, трава володіє і великою кількістю протипоказань.

Спориш Спориш застосовують при бронхіті, пневмонії, запаленнях порожнини рота, дизентерії

Слід пам'ятати, що не слід застосовувати препарат під час вагітності, оскільки він здатний надавати скорочує дію на м'язи, в тому числі викликає скорочення матки. Годуючим мамам, у випадках, якщо користь від прийому настою перевищує можливі ризики, за рекомендацією лікаря застосування настою дозволяється.

Не варто приймати препарат дітям віком до 12 років.

Прийом настою трави може виявитися негативним для людей з підвищеним згортанням крові. Слід зазначити, що при тривалому прийомі лікарського настою, періодично потрібно здавати аналіз крові уточнення цього показника.

Володарі такого захворювання як тромбофлебіт повинні з обережністю приймати настій горця пташиного, протипоказання можуть призвести до загострення хвороби.

не Можна приймати настій трави при підвищеній кислотності і виразці шлунка.

Протипоказанням є знижений артеріальний тиск.

Спориш лікарський Не варто приймати спориш дітям віком до 12 років

Пташиний горець – це трава, яку можна знайти в парку, на городі або просто на галявині. Її просто заготовити і зберігати, вона володіє широким спектром корисної дії. Однак не варто забувати, що трава є лікарським засобом, його потрібно збирати тільки подалі від автомобілів і технічних споруд, приймати з обережністю і по можливості проконсультуватися з лікарем.

Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
2-11-2017, 15:23
724 просмотров
Нашли ошибку?