» » Робимо ремонт паркету самі по покрокової інструкції

Робимо ремонт паркету самі по покрокової інструкціїПаркет

Паркет відноситься до числа натуральних підлогових покриттів, що володіють виключно респектабельним зовнішнім виглядом. Його вибирають ті, хто не терпить компромісів. На жаль, у процесі тривалої експлуатації паркетна підлога поступово втрачає свій первозданний блиск і красу. Але термін його служби можна збільшити, не вдаючись до дорогих послуг професіоналів. Як же виконати ремонт паркету своїми руками?

Види ремонту паркету

За ступенем складності ремонт паркету буває трьох видів:

 1. Поточний. Проводиться після закінчення певного терміну експлуатації підлоги. При регулярному виконанні профілактичних заходів можна уникнути необхідності проведення капітального ремонту.
 2. Середній. Даний вид ремонтних робіт проводиться у випадках, коли на поверхні підлоги з'явилися видимі неозброєним поглядом вади – він потускнів, почав скрипіти, на ньому утворились темні або світлі плями.
 3. Капітальний. Такий ремонт паркету проводиться після тривалої експлуатації підлоги без поточного ремонту, а також у разі сильного пошкодження поверхні – наприклад, при затопленні приміщення.

Якісно і правильно покладений паркет прослужить кілька десятків років, якщо кожні 3-4 роки провести його ревізію і профілактичні роботи. За час експлуатації на поверхні паркету можуть з'явитися подряпини, які слід затирати. Середній ремонт може вимагати демонтажу деяких елементів підлоги для їх відновлення або повної заміни. Капітальні роботи передбачають часткову або повну заміну покриття на нове.

Ремонт паркету

Причини появи дефектів

До псування паркетної підлоги найчастіше наводять такі фактори:

 • тривала експлуатація;
 • механічні пошкодження поверхні, отримані при виборі предметів інтер'єру і в результаті ходіння по підлозі у взутті на підборах;
 • проникнення під основу підлоги рідини;
 • поява на поверхні підлоги цвілі і грибка;
 • занадто часте вологе прибирання з застосуванням великої кількості води.

Перш ніж починати ремонт паркету своїми руками, необхідно уважно оглянути поверхню підлоги для виявлення дефектів. Знайти місця, де плашки відійшли від основи, допоможе їх простукування.

Етап ремонту

Етапи ремонту паркетної підлоги

Ремонт паркету своїми руками здійснюється в кілька етапів:

 1. Циклювання. Дана процедура дозволяє зняти з поверхні підлоги верхній, огрубілою шар лаку або мастики. Для цього можна скористатися ручною циклею. Оброблюваний ділянку необхідно скропити водою, після чого можна починати циклювання строго з середини кімнати до стіни, потім у зворотний бік. Так, смуга за смугою, обробляється весь паркет.
 2. Заміна що вийшли з ладу елементів. Планки з дефектами необхідно витягувати з однієї щоб уникнути пошкодження цілого блоку. Після цього поверхню, над якою знаходилася плашка, необхідно ретельно очистити від пилу і бруду. Монтаж нової планки здійснюється за допомогою спеціального паркетного клею, потім на неї обов'язково встановлюється вантаж. Прикріпити стару планку можна також за допомогою тонких цвяхів, прибивши її до наступного елемента. Вбивати кріпильні елементи під кутом.
 3. Усунення щілин. Подібні дефекти поверхні паркетної підлоги можна звести нанівець за допомогою шпаклівки, синтетичних смол і будівельного клею. Для початку утворену щілину слід ретельно очистити від бруду і пилу, використовуючи для цього пилосос з тонкою насадкою. Після цього щілину потрібно акуратно замазати будь-яким підходящим засобом, вибір якого повністю залежить від складності дефекту. Для забивання щілин шириною менше 1,5 см, можна також використовувати спеціальну змазку, приготовану з тирси, що залишилися після циклювання, і лаку для деревини, взятих у пропорції 4:1.
 4. Шліфування паркету та покриття лаком. Ремонт паркету своїми руками завершується тонкої шліфуванням поверхні. Для проведення цієї процедури можна скористатися наждачним папером на тканинній основі. Затірку необхідно виконувати невеликими ділянками. По закінченні шліфування слід покрити підлогу лаком в декілька шарів, кожен з яких рекомендується наносити тільки після повного висихання попереднього.

Після ремонту необхідно провести прибирання. Прискорити процес і домогтися найкращого результату можна, додавши у відро з теплою водою рослинного масла (буде достатньо однієї столової ложки). Готовим розчином слід ретельно промити всі ділянки підлоги, після чого поміняти воду і протерти покриття ще раз.

Яким би красивим і дорогим був паркет, з плином часу він втрачає свої естетичні якості. А заміна всього покриття по кишені далеко не кожному. Тому якщо в деяких місцях підлоги з'явилися щілини, розтріскалися плашки, а самі дошки розхиталися, то не варто затягувати – проведіть ремонт паркету якомога швидше.


29-10-2017, 07:21
425 просмотров
Нашли ошибку?