» » Ставок на дачі для розведення риби: як зробити, розміри ставка, інструкція, відео

Ставок на дачі для розведення риби: як зробити, розміри ставка, інструкція, відеоЗ чого почати? Ставок на дачі — це не тільки красиво, але і вигідно. Перш за все треба визначитися для розведення кого планується спорудження. Найпоширенішим варіантом є розведення коропа або раків. Короп - дуже смачна і невибаглива риба. Раки ж, в свою чергу, коштують великих грошей. Якщо ставок готується для отримання прибутку, то краще зупинитися на раках. У будь-якому випадку такий водойма буде мати назву нагульний ставок.

Вибір місця

Для ставка підійде низина. Але, в той же час, він повинен отримувати достатньо сонячного світла. Затінена повинна бути тільки якась його частина, це потрібно для того, щоб риба могла сховатися у спекотний день і не отримала перегріву. У разі розведення раків, тінь повинна займати 50 % ставка.

Розмір буде залежати від майбутніх мешканців. В середньому розмір складе 20-50 кв. м. Зазвичай розташовують поблизу джерел електроенергії, якщо планується установка додаткового обладнання. Так само небажано наявність дерев і кущів поруч з ставом, може призвести до заболочування і неприємного запаху.

Вибір способу виготовлення

Всім зрозуміло, що необхідно викопати котлован, а от що робити далі знають небагато. Хоча є цілих чотири варіанти:

 • Заповнити котлован водою і заспокоїтися на цьому. найпростіший варіант, але доведеться частенько наповнювати ставок водою. Вона не тільки випаровується, але і вбирається дном.
 • Вистелити дно котловану плівкою. Так можна уникнути вбирання води. Плівка вимагає заміни кожні 5-7 років. В принципі, нічого страшного в цьому немає, тому що ставок все одно доведеться очищати від тіни і заболочення.
 • Заздалегідь придбати необхідний пластиковий контейнер, яких зараз продається безліч, і встановити його в підготовлений котлован.
 • Останній варіант — це зробити зі ставка міні-басейн, тобто зміцнити всі стіни і дно і обкласти цеглою. Це найдорожчий спосіб, але завдяки ньому чищення можна проводити рідше.

Останнім пунктом буде закупівля необхідного матеріалу і підрахунок витрат.

Необхідні кошти (матеріали, інструмент, грошові кошти)

Кількість і найменування засобів залежить від обраного способу виготовлення ставка. При першому варіанті особливих коштів не треба. Котлован риють вручну або із застосуванням спеціальної техніки, що часто буває складно. Тому знадобиться заступ і шланг для заповнення. Витрати мінімальні - 500 рублів.

Другий варіант схожий на перший, єдина відмінність це плівка. 1 кв. м. плівки обійдеться в 100 рублів. Витрати будуть залежати від обраного розміру, від 2000 до 5000 рублів. Додаємо вартість лопати і шланга. Загальна сума складе 2500-5500 рублів.

Третій варіант передбачає великі витрати. Ціна пластикового контейнера складе від 3 до 10 тисяч рублів. Можна купити в будь-якому магазині садового обладнання, або на онлайн майданчиках. Не забуваємо про дрібні розхідники. Загальна сума 3500-10500 рублів.

Четвертий варіант самий складний у виконанні. Якщо з розкопкою все зрозуміло, то подальше облицювання стін не завжди доступна пересічному обивателю. Доведеться звертатися до професіоналів, а це додаткові затрати. Крім того, необхідні матеріали та інструмент тут значно обширней. Знадобиться сітка рабиця для облицювання стін і дна, далі по сітці проводиться штукатурка, після — чистова облицювання. Тут можуть бути варіанти. Використовують або камінь, або плитку. Для ставка краще використовувати камінь.

Список буде виглядати так:

 1. сітка. Вартість погонного метра 250 рублів;
 2. кріплення. Десять одиниць в районі 200 рублів;
 3. штукатурка. 10 кг — 500 рублів;
 4. мастерки — 500 рублів цілком достатньо;
 5. клей для плитки або каменю 5 кг — 350 рублів;
 6. плитка або камінь. 1кв. м. - від 400 рублів.

Сума виходить значна. І це не кажучи про додатковому обладнанні, наприклад, такому, як розпилювач, система очищення і т. д.

Які відмінності між ставком для риб (короп) і раків?

Короп буває двох видів: ставковий і річковий. Нас цікавить саме ставковий. Він має кілька більш темне забарвлення, на відміну від свого побратима. Риба не вимагає особливого догляду, воліє затінені ділянки, в харчуванні невибаглива і любить, загалом-то, поїсти. Харчується у всіх шарах води. Вимагає підживлення в штучних водоймах. Росте досить швидко. Здатна переносити низькі температури. Вкрай рідко закопується на зимівлю.

Ставковий короп

Ставок для неї повинен мати як сонячні ділянки, так і затінені. Повинен бути засаджений очеретом і іншими водними рослинами. Легко переносить стоячу воду.

Глибина водойми повинна бути близько 2 м. Температура води варіюється в межах 22 - 26 °С в літній час. Не зайвою буде установка освітлення ставка в темний час доби, це буде приваблювати комах. Може знадобитися додаткова аерація.

Раки віддають перевагу зарослі рослинами берега. Також їм необхідні піщані круті обриви, в яких вони можуть викопати собі нори, хоча можуть обійтися і кам'янистим дном. Не люблять стоячу воду і заболочені місця. У харчуванні перевагу падло, але можуть харчуватися і чим-небудь іншим. Збирають їжу зазвичай на дні водойми.

Температура води повинна бути прохолодною - 16-20 °С максимум. Глибина в 1-2 метри буде достатньою, але чим дрібніше ставок, тим більшою тіні він вимагає, раки не терплять перегріву водойми. Необхідна підміна води кожні 2-3 тижні. Для цього організовують водовідведення. Зазвичай замінюють четверту частину, це схоже на утримання акваріума будинку.

Проектування. Пристрій. Мінімальні і максимальні розміри ставка

Ставок повинен не просто відповідати всі вимоги для розведення тих чи інших жителів, але так само повинен гармонійно вписуватися в інтер'єр. Перед проектуванням вивчають навколишнє середовище і оцінюють територію з точки зору дизайну. Якщо необхідно більш наочне уявлення про майбутнє ставку, то варто перенести проект на папір, для цього заміряємо територію і визначаємося з мінімальним і максимальним розмірами.

Великий ставок буде доречний, якщо дозволяє територія.

Мінімальний розмір для розведення коропа — 20 кв. м., для раків — 30 кв. м.

Максимальне значення не настільки важливо. Варто враховувати, що чим більше водойма, тим простіше його утримувати надалі, знову ж таки спрацьовує принцип акваріума.

Приблизний креслення ставка

На кресленні розмічають необхідні розміри і форму, зараз більшу перевагу віддають більш природним формам. Так само вказується необхідна глибина, для правильного розведення імітують даний дно, з низькими і високими ділянками. Так само схематично відображають, де і як буде встановлено необхідне обладнання (фільтрація, аерація, скидання води і наповнення водоймища).

При влаштуванні ставка прагнуть зробити його максимально натуральним, для цього дно заповнюють необхідним грунтом і висаджують рослини, територію огороджують, для того щоб риба не могла піти. Береги роблять під нахилом, зазвичай він становить 45 °.

Це необхідно для попередження осідання і обвалів. Після підготовки до запуску встановлюють обладнання. Насос необхідний для відкачування води, аерація — для додаткового потоку повітря, що особливо актуально для густонаселених водойм, фільтр для очищення від мулу та інших дрібних забруднень. У зимовий період обладнання утеплюють або, по можливості, знімають.

На фото - як зробити мініатюрний ставок. Користувачі Інтернеті стверджують, що він підходить для розведення риби.

Покрокова інструкція

Облаштування за етапами буде виглядати так:

 • визначення виду;
 • визначення стилю;
 • вибір жителів;
 • вибір розміру;
 • вибір території;
 • вибір матеріалів;
 • вибір та підготовка обладнання;
 • розробка ставка;
 • запуск.

Всі пункти були обговорені вище, тут наведено лише сухий список.

Як зробити розпилювач для ставка

Розпилювач допомагає утримувати штучна водойма в чистому стані. При виготовленні розпилювача самостійно, можна істотно заощадити фінанси. Для його виготовлення знадобиться помпа і каркас фільтра. При заселеному акваріумі краще використовувати занурювальний фільтр, головне, щоб він не торкався дна і був встановлений на відстані від рослин приблизно на 0,5 м.

Для каркаса підійде герметичне пластикове відро чи бочка. У ньому просвердлюють два бічних отвори, діаметром в 1,5-2 див. Два отвори в кришці, одне такого ж розміру, як бічне, інший за розміром помпи. Помпу обробляють термоклеєм, сам корпус майбутнього фільтра (відро з кришкою) закріплюють яким-небудь іншим способом, щоб була можливість відкрити фільтр і почистити.

Між помпою і стінками корпусу укладають фільтруючий матеріал. Для фільтрації використовують поролон або інші синтетичні тканини, іноді використовують пісок. За необхідності розпилювач обтяжують, щоб уникнути його спливання. Після установки включають у мережу. Розпилювач готовий.

Тепер Ви знаєте, як не тільки запустити дачний ставок, але і як зробити для нього фільтр, щоб у майбутньому водойма радував своєю чистотою.

Інструкція відео в двох частинах

найгрунтовніше відео по темі. Частина 1

Частина 2


17-05-2017, 10:08
1 891 просмотров
Нашли ошибку?