» » Житлова субсидія: оформлення, оплата, терміни розгляду

Житлова субсидія: оформлення, оплата, терміни розглядуВ умовах постійного підвищення цін на комунальні послуги громадян все більше цікавить питання про те, що потрібно для оформлення субсидії, які переваги можна отримати, як платити за субсидії. Варто відзначити, що допомогу у вигляді субсидії покладена не всім, а тільки деяким категоріям населення. Це питання регулюється житловим законодавством Російської Федерації. Процедура досить складна, тому пропонуємо розглянути особливості оформлення документів та інші нюанси докладніше. Приступимо!

Житлова субсидія

У вирішенні будь-якого питання краще відразу звертатися до законодавчої бази, адже там ви точно знайдете достовірну і, що дуже важливо, актуальну інформацію. Що стосується права населення на повернення коштів, витрачених на оплату житлово-комунальних послуг, то воно закріплюється в Житловому кодексі РФ. Допомога держави покладена не всім: субсидію нараховують платникам залежно від того, скільки вони платять за комуналку, точніше, її призначають тільки тим громадянам, витрати яких на комунальні послуги не більше встановленого законом гранично допустимого обсягу в частці витрат сім'ї.

Житлова субсидія Допомога держави покладена не всім: субсидію нараховують платникам залежно від того, скільки вони платять за комуналку

Постановою Уряду Російської Федерації №541 від 29 серпня 2005 року встановлено, що норма гранично допустимої частини витрат на оплату ЖКП встановлена на рівні 22 відсотків від загального доходу сім'ї. Отже, якщо витрати на оплату комуналки перевищують 22 відсотка сумарного заробітку вашої сім'ї, ви можете пред'являти свої права на нарахування компенсації. Також існує поправка і для тих, чий середній дохід не дотягує до прожиткового мінімуму. У подібному випадку нормативна частина витрат на комунальні послуги знижується згідно коефіцієнту поправки.

Також можливістю зменшити свої витрати на оплату ЖКП зможуть скористатися і наступні категорії населення:

 • громадяни, які користуються житловими приміщеннями, що належать до державного фонду житла;
 • особи, які орендують квартиру з приватного фонду;
 • члени житлових кооперативів;
 • власники житлових площ.

Тепер, коли ви знаєте, належить вам субсидія, вам варто ознайомитися з тим, як правильно сплачувати за субсидії.

ЖКГ Наприклад, особі, задолжавшему за комунальні послуги, можна оформляти субсидію

На замітку! Зазначимо, що є і обмеження при оформленні державної допомоги.

Наприклад, особі, задолжавшему за комунальні послуги, можна оформляти субсидію. Як виняток, можуть бути розглянуті лише ті випадки, коли у платника є укладений договір з керуючою компанією, в якому обумовлені всі умови погашення заборгованості. Також субсидію не зможуть отримати іноземці, якщо міжнародною угодою Російської Федерації не передбачається можливість її надання.

Розмір субсидії

Напевно багатьох цікавить, скільки платять за субсидії? Її розмір залежить від безлічі факторів. Згідно законодавчій базі, компенсацію за оплату комуналки для приватних осіб розраховують уповноважені державні органи у відповідності з діючими територіальними стандартами житлової площі. Вони і впливають на вартість ЖКП, величину субсидії і гранично допустимої частки витрат платників на комунальні послуги.

Визначення розміру субсидії Якщо вам дали субсидію, перед тим, як платити, ви повинні уточнити її розмір

З вищесказаного випливає запитання, а від чого ж залежать регіональні стандарти? Їх встановлюють з урахуванням ряду показників, таких як:

 • величина виплат за використання житла;
 • ступінь благоустрою території;
 • обов'язкові внески на капітальний ремонт;
 • конструктивні та інженерні характеристики будинку;
 • вартість комунальних ресурсів;
 • розмір внесків на обслуговування і догляд за будинком;
 • нормативи споживання ЖКП.

Якщо вам дали субсидію, перед тим, як платити, ви повинні уточнити її розмір. Його визначають щомісяця за законодавчо встановленою формулою. Врахуйте, що кінцева сума державної допомоги не може бути більше фактичних витрат на житлово-комунальні послуги.

Важливо

Ні в якому разі не викидайте квитанції про оплату ЖКП, бо протягом строку надходження компенсації ви зобов'язані надати в уповноважений муніципальний орган документи, які підтвердять суму оплати послуг. Причому подавати їх потрібно не пізніше, ніж за десять днів до закінчення періоду видачі субсидії. Це робиться для того, щоб органи влади змогли перевірити всі проведені вам виплати. Якщо вони перевищать реальні витрати на оплату комунальних послуг, буде здійснено повернення коштів. Як бачите, щоб платити за субсидії, потрібно враховувати всі нюанси і постійно стежити за змінами в законодавстві.

Квитанція про оплату ЖКП Ні в якому разі не викидайте квитанції про оплату ЖКП, бо протягом строку надходження компенсації ви зобов'язані надати в уповноважений муніципальний орган документи, які підтвердять суму оплати послуг

Іноді особливо порядні платники здійснюють переказ грошей за ЖКП з запасом, що призводить до переплати. Внаслідок цього виникає питання про те, чи потрібно платити обов'язковий платіж по субсидії, якщо за фактом ви вже розплатилися за надані вам послуги. Найчастіше люди не надають значення ситуації, вважаючи, що в поточному місяці ніяких оплат робити не повинні. Це в корені невірно, тому що сума в розмірі обов'язкового платежу повинна щомісяця перераховуватися одержувачем субсидії в організацію, яка надає послуги. Врахуйте, що для кожного ресурсу його величина відрізняється, тому, перед тим як, наприклад, платити за світло за субсидії, дізнайтеся, який платіж повинні обов'язково перераховувати кожен місяць.

Оформляємо субсидію

В різних регіонах умови отримання допомоги можуть відрізнятися, тому попередньо рекомендуємо відвідати державну структуру вашого міста, яка має повноваження для прийняття заяв за твердженням субсидій. У Москві даним питанням займається спеціальний центр оформлення житлових субсидій, в інших містах, як правило, його функції виконують органи соціального захисту громадян. Там ви повинні ознайомитися зі зразком заяви та переліком документів, які потрібно подати разом з ним. Також в цих установах вам зобов'язані надати інформацію про те, як платити за субсидії та ознайомити з основними нюансами її оформлення.

Оформлення субсидії Рекомендується ознайомитися зі зразком заяви та переліком документів, які потрібно подати

Якщо з якихось причин у вас немає можливості подати заяву та документи особисто, зробити це може ваш офіційний представник. Також відправити заяву поштою або, при наявності комп'ютера та доступу до мережі інтернет, електронним листом. Останній метод є найбільш сучасним і простим. Громадяни мають право скористатися спеціальним порталом з надання держпослуг або МФЦ.

Термін розгляду

Звісно, для перевірки достовірності ваших документів, правильності внесення даних і прийняття остаточного рішення уповноваженим органам знадобиться деякий час. Як правило, відповідь має надійти протягом 10 робочих днів. Вас сповістять про прийняте рішення спеціальним повідомленням. У ньому також нададуть інформацію про те, скільки ви повинні платити за газ по субсидії, якщо вона, приміром, оформлялася саме на цей ресурс.

Врахуйте, що якщо ви подали заяву до 15 числа поточного місяця, то компенсацію вам будуть нараховувати з 1-го числа наступного. Якщо ж ви звернулися в службу у другій половині місяця, то очікувати компенсаційних виплат можна тільки через місяць.

Важливо! Субсидія надається на півроку, а потім, щоб продовжити надходження компенсаційних виплат, вам доведеться заново подати документи.

Процедура

Оформлення супроводжується масою формальностей, які часто викликають обурення громадян, адже необхідно зібрати значний список документів, а в разі особистої подачі в уповноважену службу, ще й зіткнутися з чергою таких же охочих.

Документи Документи необхідні для оформлення субсидії

Але як тільки ви отримаєте позитивну відповідь, складності закінчаться. Пропонуємо розглянути приклад того, як платити за субсидії. Для наочності наведемо процедуру поетапно:

 1. Вам приходить квитанція, в якій зазначена сума до оплати.
 2. Ви оплачуєте рахунок на послуги ЖКГ будь-яким зручним для вас способом.
 3. після деякого часу на ваш рахунок в банку надійде компенсаційна виплата в розмірі, встановленому уповноваженим органом державної влади.

Як бачите, все досить просто, тому ніяких особливих знань про те, як правильно платити по квитанції за субсидією, вам не потрібно. Ви здійснюєте виплати так, як звикли, відмінність тільки в тому, що частина витраченої суми буде повертатися на ваш банківський рахунок.

Банківський рахунок Повернення грошових коштів на банківський рахунок

Слід врахувати і той факт, що виплату субсидії можуть призупинити. Для цього у держави є такі підстави:

 • платник затримує оплату рахунків більше двох місяців;
 • зростає борг по житлово-комунальним послугам;
 • збільшився дохід сім'ї.

Чомусь нерідко виникає питання: як платити за субсидії за газ, хоча процедура оформлення даної компенсації нічим не відрізняється від інших. Тим не менш, громадяни не завжди розуміють, за який відсоток споживання слід вносити оплату, який розмір компенсації і термін її виплати. Найчастіше такі питання виникають через неуважність, адже у підтримуючому повідомленні надана уся потрібна інформація. Уважно вивчайте всі документи, що надходять від обслуговуючих організацій. Також рекомендуємо зберігати всі квитанції про оплату на протязі трьох років, щоб уникнути виникнення непорозумінь.

Робимо висновки

Сподіваємося ви знайшли відповіді на питання про те, як платити за субсидії. Процедура оформлення дійсно досить складна. Вам потрібно зібрати повний пакет документів, написати заяву і подати його в уповноважений державний орган. Не завжди вдається пройти цю процедуру швидко і без затримок. Напевно, саме з-за формальних зволікань багато людей досі не отримують компенсацію, хоча і мають на неї повне право.

Субсидії на оплату ЖКГ Якщо держава хоче вам допомогти, то навіщо відмовлятися від таких виплат

Так, цього питання доведеться приділити деякий час, але доклавши трохи зусиль, ви зможете отримувати компенсацію, яку витратите на власні потреби. Якщо держава хоче вам допомогти, то навіщо відмовлятися від таких виплат? Удачі!


27-11-2017, 08:16
386 просмотров
Нашли ошибку?