» » Індукційна плита плюси і мінуси

Індукційна плита плюси і мінусиСучасна індукційна плита

Динамічний розвиток технологій призводить до появи нових невідомих раніше пристроїв побутової техніки. У сфері кухонних приладів здається придумати щось нове вже не представляється можливим, насправді постійно з'являються нові пристрої, що виконують важливі функції і значно полегшують турботи про домашнє господарство. Інноваційні технології дозволяють давно звичні прилади замінити більш сучасними і технологічними агрегатами, створюючи комфортні умови для виконання робіт по господарству. Сучасні технології дозволили використовувати силу індукційних струмів для господарських потреб. Новим приладом для приготування їжі є індукційна плитка, яка може сміливо конкурувати з давно відомими та звичними газовими і електричними печами.

 • Різноманітність моделей
 • Принцип роботи

  Джерелом живлення для індукційної плити є електрика. Вона підключається до звичайної розетки і зовні схожа з типовою електричною плитою зі склокерамічною поверхнею, але принцип роботи має істотну відмінність. У звичайній плиті спочатку нагрівається її поверхню, це тепло передається посуді і потім вмісту, нагріваючи його.

  Нагрів індукційної плити В індукційній плиті її поверхню спочатку не нагрівається, тому що замість нагрівального елемента конструкції встановлена електромагнітна котушка. При проходженні струму котушка створює магнітне поле високої частоти, яке впливає безпосередньо на спеціальний посуд. Магнітне поле породжує в дні посуду електроструму. Під їх впливом відбувається нагрівання дна посуду, і далі енергія тепла передається вмісту. Поверхня індукційної плити нагрівається від гарячої поверхні каструлі, а не навпаки і її температура зазвичай не перевищує 60 градусів.

  ручка, що не нагрівається поверхня індукційної плити Індукційна Плита електрична працює тільки з посудом, що має феромагнітне дно. Знайти такий посуд можна серед вже наявної будинку, для цього достатньо перевірити її, використовуючи постійний магніт. Якщо він притягується до дна посуду, то її можна сміливо використовувати для приготування на індукційній плиті.

  Перевірка посуду магнітом Напевно будуть непридатні скляні, керамічні та алюмінієві каструлі.

  Переваги та недоліки

  Порівняно недавно з'явилася на ринку побутової техніки, індукційна плита спочатку використовувалася тільки в ресторанах і кафе. Це було досить дороге обладнання, яке могли дозволити собі тільки представники ресторанного бізнесу. З часом, завдяки своїм чудовим якостям, цей агрегат став з'являтися на домашніх кухнях і заслужено завоював популярність, поступово витісняючи газові та електричні плити. Орієнтуючись на відгуки господинь мають індукційну плиту можна зробити висновок, що вона набагато привабливіше, зручніше і економічніше своїх попередниць.

  Зручна індукційна плита Головною причиною, що зупиняє охочих придбати цей прилад, є незвичний принцип його роботи і незнання про вплив електромагнітних хвиль на організм людини. Виробники стверджують, що хвилі, що генеруються електромагнітною котушкою, безпечні для людського організму. Вони мають локально спрямоване дію і поширюються на відстань не більше 35 див. Обережними у роботі з такою побутовою технікою треба бути людям, що мають імплантованого кардіостимулятора або дефібрилятори. Поле, образовываемое індукційною плитою, може викликати збій у роботі цих пристроїв. Щоб убезпечити себе не слід наближатися до приладу ближче, ніж на 55 див.

  Позитивні і негативні якості індукційних плит Будь кухонний агрегат має позитивні і негативні якості, і тільки порівнюючи їх можна прийти до висновку, на якій техніці зупинити свій вибір.

  Головні плюси індукційних плит:

  1. Енергетична ефективність, яку забезпечують високий ККД, близько 90%, та низька споживана потужність. Практично всі утворилося тепло йде безпосередньо на приготування їжі, витрачаючи при цьому мінімальну кількість електроенергії.
  2. Висока швидкість нагрівання посуду. Встановлена на джерело регенерації тепла каструля або сковорода нагрівається дуже швидко, для цього достатньо 1-2 хвилин. На процес приготування витрачається в 1,5 – 2 рази менше часу, ніж при використанні звичних газових або електричних плит.
  3. Безпека. У відсутність спеціального посуду, навіть включена плита, не нагрівається, тому обпектися про її поверхню неможливо. До неї можна торкатися руками або використовувати в якості додаткової робочої частини столу. Потрапляння будь-яких неметалічних предметів не викликає їх нагрівання. Використання ненагревающейся поверхні
  4. Легкий догляд. Потрапляють на індукційну поверхню рідини і залишки їжі не пригорають і по закінченні процесу приготування, легко витираються вологою тканиною.
  5. Проста регулювання потужності має широкий діапазон, це дозволяє вибирати швидкісний або економічний режим роботи. Завдяки цьому можна швидко закип'ятити рідина або довгостроково тушкувати продукти, регулюючи режим одним натисканням на кнопку.
  6. Автоматизований таймер конфорок дозволяє задати час їх роботи. Якщо плита залишиться включеним, то автоматичний індикатор вимкне її через три години. Автоматизоване управління
  7. Відсутність відкритого джерела тепла не підвищує загальну температуру в приміщенні, це є важливим фактором, особливо в літній період.
  8. Бережливе ставлення до посуд, забезпечує відсутність відкритого джерела вогню. Під впливом магнітного поля каструлі і сковороди не тільки швидше гріються, але і краще зберігається, не псується від руйнівного дії вогню.
  9. Ергономічний сучасний дизайн робить плиту стильним предметом інтер'єру кухні, займаючи мінімальну кількість місця, характерне для таких пристроїв побутової техніки. Стильна індукційна плита
  10. Для зручної експлуатації, сучасні моделі індукційних плит забезпечують спеціальними функціями, які допомагають господиням. Індикатор залишкового тепла покаже момент повного остигання поверхні. Спеціальний таймер може підтримувати температуру їжі в заданих параметрах. Примусове відключення печі відбувається у випадках, якщо википіла рідина, і посуд стала занадто гаряча. Автоматичне блокування режимів зробить неможливим випадково включити плиту дитині. Автоматичне включення Просунуті моделі оснащують комбінованими конфорками, що мають кілька площин нагріву, які самі підлаштовуються під діаметр посуду.

  Мінуси індукційної плити:

  1. Найбільш істотним мінусом, що впливає на вибір індукційної плити, серед інших представників такої побутової техніки, є досить висока ціна. Складні електронні складові значно підвищують вартість агрегату.
  2. Спеціальний посуд, відповідає на магнітне поле індукційної котушки. Придбання спеціального посуду пов'язано з певними витратами, але вона ідеально підходить для роботи з індукційною плитою і має спеціальний захисний шар на дні, який не пропускає тепло від каструлі до поверхні печі, залишаючи її холодною. Підійде і раніше придбана посуд, притягує магніт. Для використання посуду, не має феромагнітного дна, можна придбати спеціальний перехідник – адаптер, що представляє собою металевий диск з ненагревающейся ручкою. Зручний адаптер-перехідник Швидкість варіння при використанні перехідника злегка знизиться, але він дає можливість застосовувати посуд нестандартних розмірів, з будь-яких матеріалів.
  3. Шум під час роботи може виникати з різних причин. Охолоджуючий вентилятор створює незначне шурхіт. При роботі великої потужності, яку використовують рідко, чути характерне гудіння. Порожній посуд на гріючої плиті може виявитися причиною свисту, який зникає при її наповненні. Іноді можна чути шуми, що виникають із-за використання дешевого посуду.
  4. Не рекомендується в зоні дії магнітного поля індукційної плити встановлювати металеві побутові прилади: духовку, посудомийну машину та інші. Їх поверхню, нагріваючись, може призвести до небажаних наслідків.
  5. Склокерамічна поверхня індукційної плити досить тендітна і не любить ударів важкими предметами. Тому поводитися з нею слід з достатньою мірою обережності, щоб не пошкодити цілісність поверхні. Ремонт індукційних плит справа витратна, але при дотриманні елементарних правил установки та експлуатації він не знадобиться.

  Зважуючи всі плюси і мінуси індукційних плит можна зробити висновок, що за цією технікою майбутнє і її вибір краще, в порівнянні з іншими кухонними гаджетами, призначеними для приготування їжі.

  Різноманітність моделей

  Сучасні виробники, бачачи зацікавленість покупців до досить недавно з'явилися індукційним плит, випускають їх у широкому асортименті, задовольняючи будь-які запити користувачів. Кількість конфорок може бути від 1 до 5, від цього залежить і розмір приладу. Виготовляють індукційні плити настільні і зі стаціонарною установкою. Набір додаткових функцій робить пристрій більш функціональним і зручним, але підвищує його вартість.

  Додаткові функції Щоб відповісти на питання як вибрати індукційну плиту, серед величезного різноманіття, представленого на ринку, треба визначитися: якими основними функціями вона повинна володіти? І відштовхуючись від цього вибрати кращу індукційну плиту, яка відповідає всім необхідним вимогам. Вбудовувані моделі більш поширені, вони монтуються в спеціально зроблений для них отвір і не мають виступаючих деталей. Всі складові ховаються під поверхнею індукційної плити. Форма варильної поверхні зустрічається сама різна і з широкого вибору, представленого в магазинах, можна підібрати найбільш зручну і підходить під індивідуальні запити. Діаметр конфорок залежить від розмірів найбільш часто використовуваної посуду. Деякі моделі мають конфорки з наміченої зоною розширення, яка підлаштовується залежно від діаметра дна обраної посуду.

  Зона розширення на поверхні плити Виробляють моделі з комбінованим набором конфорок. В них використовуються для нагрівання як індукційна котушка, так і звичайні тени. Це дозволяє використовувати посуд з різних матеріалів. Переносна індукційна плита настільна може бути встановлена в будь-якому зручному місці і при необхідності прибрана в шафу. Вона має невеликі розміри і зазвичай складається з однієї або двох конфорок, а мобільність дозволяє використовувати її в будь-яких умовах, при наявності джерела живлення.

  Переносна індукційна плита Широкий модельний ряд індукційних плит дозволяє вибрати найбільш підходящу модель, у відповідності з усіма вимогами і побажаннями господарів. При купівлі індукційної плити в інтернет-магазині можна не тільки уважно вивчити їх функціональність, але і підібрати необхідний дизайн. Індукційні плити, безсумнівно, є технікою майбутнього, тому виробники намагаються оснастити їх великою кількістю функцій, зробити зручними і ергономічно привабливими.


  17-09-2017, 07:14
  479 просмотров
  Нашли ошибку?