» » Як правильно здійснюється циклювання паркету

Як правильно здійснюється циклювання паркетуЦиклювання паркету

Циклювання паркету — важливий, але досить трудомісткий процес вирівнювання дерев'яних підлог. Таку операцію можна здійснити своїми силами або довірити професіоналам. Циклювання паркету (недорого і якісно) проводиться багатьма фірмами і компаніями. При проведенні робіт своїми руками доведеться купувати або орендувати дороге обладнання і витратити багато часу. У той же час, коли замовляється циклювання паркету, приватний майстер недорого виконає всі роботи з гарантованою якістю. Яким шляхом піти – вирішувати самому господареві, але варто подумати з урахуванням всіх проблем. Коли вирішено, що професіонали будуть займатися циклюванням паркету, Москва пропонує величезний список компаній і приватних майстрів, який можна легко знайти на офіційному сайті зацікавлених організацій.

Сутність технологічного прийому

Циклювання паркету являє собою специфічну операцію, яка дозволяє вирівнювати поверхню дерев'яної підлоги для подальшого нанесення фінішного покриття – лакування. Така процедура може здійснюватися вручну або із застосуванням спеціальних апаратів. Основна мета заходу – усунення невеликих поверхневих нерівностей і вирівнювання потревоженного волокна деревини після ріжучого обладнання.

Циклювання паркету до і після

Коли проводиться циклювання паркету, приватний майстер знімає тонку дерев'яну стружку з поверхні підлоги товщиною менше 1 мм. Така операція є соскабливанием (на відміну від різання чи стругання) і забезпечується специфічним інструментом – циклею з характерною заточуванням ріжучої кромки. Цикл виконується у формі металевої пластини з заточенням ріжучої частини майже на 90 градусів, при цьому якісне зняття проводиться задирок на цій робочій кромці інструменту.

Коли здійснюється циклювання паркету, приватний майстер може провести обробку поверхні будь-якої складності. Професійне обладнання забезпечить доступ навіть у важкодоступні місця, гарантуючи ідеальну поверхню по всій підлозі, незалежно від кількості кутів і виступів.

Для чого проводиться циклювання паркету в квартирі? Цій процедурі може піддаватися новий паркет для загладжування деревного ворсу після обробки паркетних планок і забезпечення ідеально рівній поверхні. Найчастіше циклювання потрібна для ремонту старої підлоги. У процесі тривалої експлуатації підлоги в квартирі на дерев'яній поверхні обов'язково накопичуються дефекти у вигляді подряпин, вибоїн від меблів, що пересувалися, падаючих предметів і т. д. Крім того, ніхто не застрахований від розтріскування, набухання і потемніння деревини. Тільки зняття тонкого поверхневого шару може відновити колишню привабливість паркету. Причому, слід знімати шар до появи натурального деревного кольору.

Циклювання старого паркету

Умови проведення заходу

Коли проводиться циклювання паркету, майстер рекомендує враховувати наступні поради:

 • при обробці старого і досить нерівного статі циклювати паркет краще всього за допомогою машини барабанного типу, причому операцію слід проводити за 4-5 заходів;
 • всі тріщини, дефекти і зазори треба обробити спеціальною пастою або шпаклівкою, при цьому основу шпаклівки, грунтовки складу і лаку слід вибирати однакову;
 • при виході на поверхню бітумного складу слід частіше міняти шліфувальну шкурку;
 • треба обов'язково враховувати властивості породи дерева: різні породи мають різну твердість, що особливо важливо при використанні рідкісних і цінних порід;
 • не допускається починати циклювання по вологій деревині – паркет повинен бути добре висушений;
 • у приміщенні, де проводяться роботи, повинно бути тепло і сухо.

Апаратура для проведення робіт

Якщо вирішено зайнятися циклюванням паркету, якісно виконати роботи допоможе спеціальне обладнання. Базовими моделями є 2 типу циклевальных машин: барабанного типу для первинної, грубої обробки і плоскошлифовального (стрічкового типу — для чистової обробки. Крім того, при роботі в кутах необхідна кутова машина. Завершальна операція потребує шліфування поверхні. При проведенні робіт виникає багато деревного пилу, яку можна прибрати тільки потужним будівельним пилососом.

Ручна циклювання здійснюється за допомогою ручного інструменту. Крім ручного циклі потрібно наждачний шкурка і будівельний ніж для нарізання. Напевно знадобляться такі інструменти, як кисті і валик, виконані з мікрофібри.

Апаратура для циклювання паркет

Принцип проведення роботи

Циклювальні роботи включають в себе кілька етапів, зміст яких залежить від стану паркету. Загалом, весь процес включає наступні стадії:

 • підготовчі роботи: прибирання приміщення і ремонт старого покриття;
 • груба циклювання: зняття старих лакових покриттів і первинна обробка паркету;
 • усунення всіх нерівностей: закладення, шпаклівка, грунтовка;
 • вторинна циклювання: шліфування паркету із застосуванням наждачним шкурки;
 • накладення фінішного покриття: зазвичай, лакування паркету.

Всі роботи можна проводити вручну або механізованим методом. Поциклювати паркет з допомогою ручної циклі з наступним шліфуванням шкуркою можна, але такий спосіб використовується, як правило, у маленьких приміщеннях. Якщо кімната має досить велику площу, то ручні роботи вимагають дуже багато часу і не зможуть забезпечити необхідну якість. Для циклювання своїми руками можна орендувати обладнання, однак при відсутності досвіду навряд чи вдасться з першого разу зробити все красиво.

Спеціалізовані фірми мають весь необхідний комплект апаратури і проводять роботи швидко і якісно. В залежності від регіону і кваліфікації фахівців середні ціни на циклювання паркету коливаються в межах 200-350 руб./кв. м.

Як здійснюються роботи

Роботи починаються з підготовчого етапу. Підлога в приміщенні повністю звільняється від усіх предметів і сміття. Слід пам'ятати, що при циклюванні і шліфовці піднімається дуже багато пилу і деревної стружки, що вимагає застосування будівельного пилососа підвищеної потужності. В іншому випадку створюється небезпека для дихальної системи людини. Необхідно демонтувати плінтус по всьому периметру.

Якщо старий паркет знаходиться в жалюгідному стані, то проводяться ремонтні роботи. Всі рухомі елементи паркету необхідно надійно зафіксувати. При необхідності скріплення елементів між собою застосовуються дерев'яні штифти. Перевіряється наявність металевих елементів. Цвяхи або шурупи в підлозі можуть пошкодити циклю, а значить, необхідно заздалегідь максимально заглибити їх капелюшки.

Основні етапи робіт проводяться із застосуванням циклювальник машин. На першій стадії грубу обробку рекомендується проводити за допомогою машини барабанного типу. При подальшій обробці використовується плоскошліфувальна машина. Цикля прямує уздовж деревних волокон з невеликим нахилом у напрямку руху.

Циклювання паркету в будинку

Рекомендації по застосуванню обладнання

Сучасні машини для циклювання оснащуються власним збірником для пилу, що полегшує процес, і забезпечує циклювання без пилу. Роботи ведуться із застосуванням спеціальних шліфувальних насадок різної зернистості. Для важкодоступних місць застосовуються машини дискового типу.

На першій стадії, коли необхідно зняти старе лакове покриття і верхній шар нерівності, добре показали себе машини підвищеної потужності СО-206 з установкою шкурки зернистістю 40. Якщо паркет новий або перебуває в нормальному стані, то можна рекомендувати стрічковий тип машини Laeglerr Hummer зі шкіркою зернистості 40. Для важкодоступних місць призначається машина кутового типу Laegler Flip. Більш тонка обробка на наступному етапі проводиться із застосуванням тих же приладів, але з комплектацією шліфувальною шкуркою зернистості 60.

Шкурка для циклювання паркет

Шліфування паркету забезпечується шкуркою із зернистістю 80, а остаточна обробка під лакування проводиться шкуркою 100. Цієї ж шкуркою зачищаються шпаклівка і грунтовка в зазорах. Циклювання та шліфування проводяться в декілька заходів, в залежності від початкового стану паркету. Подібні операції в Москві проводять багато спеціалізовані організації, наприклад, надати послуги готові майстри фірми Houseparket.

Як вибрати обладнання для циклювання

При самостійному проведенні робіт важливе значення набуває правильний вибір обладнання для циклювання паркету. Для проведення якісних робіт на значній площі потрібно машина грубої обробки, плоско - та кутошліфувальна машина. Вітчизняна промисловість пропонує непогані машини, які особливо добре підійдуть на першому етапі циклювання. Можна виділити наступні моделі: СО-206, 301, 401, 318, ЗІ-501. Із зарубіжних конструкцій популярністю користуються німецькі машини типу Hummel, Flip, Elan. Добре зарекомендували себе українсько-білоруські системи Новатек.

Машина для циклювання паркет

Правильний вибір обладнання багато в чому визначається товщиною паркету. При обробці досить тонкого штучного паркету рекомендується використовувати машини барабанного типу, наприклад, вітчизняні СО-206. Шліфувальний елемент в таких машинах кріпиться по зовнішній стороні барабана.

При потовщеному паркеті або застосування блочного варіанти укладання доцільно використовувати плоскошлифовальную машину стрічкового типу. Вона має в своїй конструкції кілька дисків, розташованих і обертаються в горизонтальному положенні. Крім того, такі машини володіють власним пилозбірником. Як плоскошліфувальних машин особливою популярністю користуються апарати Trio. Ця ж компанія випускає і досить надійні кутошліфувальні машини.

Апарат для циклювання паркет

Циклювання паркету є важливою операцією з благоустрою підлоги і доведення його до ідеального стану. Таку операцію можна здійснити своїми силами, але забезпечити якість робіт, не маючи досвіду, дуже складно. Численні спеціалізовані організації і приватні майстри мають необхідне обладнання та здатні здійснити весь комплекс робіт швидко, якісно і не дуже дорого.


25-09-2017, 17:07
636 просмотров
Нашли ошибку?