» » Кизильник фото і види

Кизильник фото і видиCotoneaster-dammeri-berries

Рід кизильника має більше 100 різноманітних видів. Серед них зустрічаються і вічнозелені і листопадні чагарники. Декоративні вічнозелені чагарники використовують для зміцнення схилів і у вигляді живоплоту. Чагарники стійкі до морозу. Ростуть повільно, що не заважає стригти, надаючи рослині декоративну форму. Листя мають темно-зелене забарвлення, яке змінюється на червоний восени.

Чагарники кизильника не мають колючок фото, плодоносять і мають червоні, маленькі чи середні плоди з кісточкою, деякі придатні в їжу.

Більше 80 видів кизильника широко затребувані в ландшафтному дизайні, завдяки невибагливості до ґрунтів і морозостійкості.

Один з родичів кизильника був виявлений китайськими вченими лише кілька років тому, а батьківщиною цього чагарника вважається Східна Сибір. Назва Кизильник блискучий рослина отримала завдяки своїм гладким, блискучим листям. Чагарник досягає 3-х метрів у висоту, має прямостояче стебло і чудово замінює будь-яку огорожу.

Також в залежності від дизайну, чагарники можуть висаджуватися поодиноко.

Чагарники кизильника ростуть

Кизильник блискучий також добре переносить засуху, мороз, не вимогливий до грунту, однаково добре росте в тіні і на сонці.

Рослина піддається розмноженню насінням, живцями і щепленням. На фото живопліт з кизильника блискучого.

Для підтримки рослини в декоративному тонусі, за ним необхідним самий мінімальний догляд:

  • підживлення добривами;
  • обрізка 1-2 рази в сезон;
  • періодична прополка;
  • рясний полив у спекотні дні літа.

Кизильник блискучий один з небагатьох стійкий до хвороб і шкідників. Нападу тлі або інших шкідливих комах більш схильні молоді пагони, які слід обприскувати спеціальними препаратами.

Стаття в тему: Як посадити живці винограду без коріння

Кизильник горизонтальний

Цей вид кизильника не менш популярний у декоративному озелененні ландшафтів. Висота його не більше 50 см, тому для високої огорожі кизильник горизонтальний не придатний. Та й пагони спрямовані в усі сторони і мають форму «риб'ячого хвоста». Зате кизильник дуже красиво виглядає з вересня по грудень, а якщо пощастить, то й до самої весни. Саме в цей час у кизильника з'являються плоди — маленькі круглі червоні ягоди, які розташовуються на гілці зразок обліпихи. З-за маленьких листочків на гілці, ягоди добре видно здалеку і чагарник нагадує кораловий фонтан. Ягоди не отруйні, але в їжу не придатні з-за своєї непотрібності і відсутності смаку. Кизильник горизонтальний на фото з плодами.

Кизильник може рости горизонтально' data-pagespeed-url-hash='3726426526

Як і вищезгадані види, кизильник горизонтальний не вимогливий у догляді. Йому достатньо лише невелика підживлення навесні, обрізка, з метою видалення сухих гілок, і полив в особливо посушливі дні влітку.

У деяких випадках взимку, гілки вкривають сухим листям або соломою.

Розмножують кизильник горизонтальний в основному живцями, так як насіння дають дуже низьку схожість.

Для гарантованого вкорінення живців, необхідна плідна грунт і ефект парника.

Фото 1: Фото 2: Фото 3: Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Кизильник може рости горизонтально Фото 25: Фото 26: Кизильник червоний Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30: Чагарники кизильника ростуть
10-01-2018, 15:23
292 просмотров
Нашли ошибку?