» » Королевська пеларгонія: царський подарунок

Королевська пеларгонія: царський подарунокЦвітіння пеларгонії на підвіконні

Пеларгонія – квітка родом з Південної Африки, привезений у Європу в середині XIX століття. Завдяки строкатим бутонам незвичайної форми пеларгонія завоювала високу популярність в середовищі квітникарів, а селекціонери вивели безліч різних сортів цієї екзотичної рослини. Квітка має і інші назви, такі як герань і калачик, однак при одному погляді на королівську пеларгонію стає зрозуміло, що така назва підходить їй як ніяке інше. Герань вважається невибагливим вуличним і садовим рослиною, здатним адаптуватися практично до будь-яких умов. Однак цього не можна сказати про королівську пеларгонію, догляд в домашніх умовах за якої досить непростий. Не знаючи певних тонкощів, ви не зможете домогтися її цвітіння.

Опис

Форма бутона пеларгонії нагадує парасольку з безліччю ярусів. Пелюстки бархатисті і дуже ніжні на дотик. Забарвлення може перебувати в широкому діапазоні від блідо рожевого і коралового до криваво-бордового. При цвітінні, коли розпускаються всі пелюстки, утворюється шикарний пахучий кущ, який буде цвісти протягом двох-трьох місяців. Важливо знати: зів'ялі листочки необхідно відразу ж видалити, тоді буйство фарб триватиме на кілька тижнів довше.

Пристрасті рослини

Пеларгонія не любить яскравого палючого сонця, яке обпікає листочки квітки, тому необхідно вибирати для неї затінені місця. Рослина не рекомендується вирощувати у великих вазонах і контейнерах, які використовуються для підвіски на балконі. Набагато комфортніше квітка буде відчувати себе в тісному підвісному кашпо. Якщо Ви вирішили поставити пеларгонію на підвіконня, забезпечте рослині постійне освітлення у вигляді лампи денного світла. При недостатньому освітленні стебло і листя пеларгонії витягнуться і загостряться на кінцях, а сама рослина перестане цвісти, припинивши тим самим представляти декоративну цінність. В нормальних умовах пеларгонія виростає до 40-45 сантиметрів у висоту.

Пеларгонія любить світло

Правила догляду та розмноження

Правильний догляд за королевської пеларгонією передбачає дотримання режиму поливу. Рослину не можна заливати, оскільки надмірна волога може згубно позначитися на стані коріння квітки і призвести до розвитку хвороби під назвою «чорна ніжка». Поливати пеларгонію необхідно відстояною, м'якої або дощовою водою безпосередньо в піддон. Грунт повинна складатися з перегною, листяного субстрату, піску та перліту. Обов'язковий хороший великий дренаж. Два рази в рік рослина необхідно підживлювати мінеральними розчинами з низьким вмістом азоту.

Пеларгонію не потрібно часто пересаджувати. Лише коли коріння сильно розростуться, потрібно підібрати квітці горщик просторіше. Також не всі квітникарі знають тонкощі обрізки пеларгонії і часто допускають помилки в ході проведення даної процедури. Обрізати рослину потрібно не навесні, а відразу після завершення періоду цвітіння. Як правило, це кінець серпня – початок вересня. Проводити процедуру обрізання бажано в два-три етапи, щоб сильно не травмувати рослину.

Живці, зрізані з квітки, придатні для подальшого розмноження. Після зрізу на гілочці повинно бути 3-4 листочка. Дайте черешку підсохнути і відразу ж садіть в заздалегідь підготовлений грунт. Накрийте розсаду пластиковим стаканом для створення ефекту теплички і підтримуйте помірну вологість.

Виростити з насіння королівську пеларгонію досить складно, а часом і неможливо. Це пов'язано з тим, що в квіткових магазинах насіння цієї квітки – великий дефіцит. Але навіть якщо Вам пощастило їх купити – не тіште себе ілюзіями виростити королівську пеларгонію. Швидше за все, зросте звичайна герань. Пеларгонія королівська розмножується тільки материнськими і дочірніми живцями.

Перш ніж вирішити купувати цей красивий квітка, можна подивитися фото королівської пеларгонії у виставкових буклетах. Це допоможе Вам остаточно визначитися з сортом і кольором цього вишуканого рослини.

Фото 1: Фото 2: Фото 3: Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Цвітіння пеларгонії на підвіконні Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Рослина пеларгонія в горщику Фото 22: Фото 23: Фото 24: Пеларгонія любить світло Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
12-01-2018, 16:35
428 просмотров
Нашли ошибку?